Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar spędził pierwszą połowę ubiegłego tygodnia konsolidując powyżej 1.0635. Nie było w tym nic zaskakującego biorąc pod uwagę świecę niedźwiedziego objęcia o zakresie 260-pipsów jaka utworzyła się w poprzednim tygodniu.

Jednak już przed piątkowym NFP główna para walutowa zaczęła zjeżdżać poniżej wsparcia przy 1.0635. Okazało się to zwiastunem tego, że raport z amerykańskiego rynku pracy pogłębi tylko spadki z początku sesji.

W obecnym tygodniu para znalazła się pomiędzy linią trendu prowadzoną od tegorocznych minimów, a horyzontalnym poziomem 1.0635, który stanowi teraz opór.

Nie jestem jednak zainteresowany kupnem euro. Zamiast tego szukać będę kolejnych osłabień poniżej linii trendu blisko 1.0590. Kolejną opcją może być sprzedaż na re-teście obszaru przy 1.0635, ale 40-pipsowy zakres nie jest dla mnie na tyle interesujący, by ryzykować kapitał.

Tak więc obecnie pozostanę z boku, by zobaczyć co zaoferuje kilka kolejnych sesji. Zamknięcie dnia poniżej linii trendu otworzyłoby drogę do kolejnego kluczowego obszaru przy 1.0520. Z kolei zamknięcie jeszcze pod tym obszarem umożliwiałoby re-test wieloletniego dołka blisko 1.0370.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem powyżej 1.0635 negowałoby na razie niedźwiedzie nastawienie.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu na GBPUSD utracone zostało bycze momentum. W czwartek omawiałem formację klina z wykresu 4-godzinnego, która w tamtym czasie wydawała się sprzyjać bykom.

Jednak tak jak ma to miejsce w przypadku jakiejkolwiek formacji technicznej, najlepiej jest pozwolić rynkowi wykonać pierwszy ruch.

Para na zamknięciu dnia oraz tygodnia znalazła się poniżej 1.2410 w związku z czym oczekuje uwolnienia presji podaży po re-teście tego obszaru. Jednakże były opór kanału (nowe wsparcie) jest niewiele niżej od obecnych cen.

Sytuacja podobna jest zatem do tej na EURUSD. Wąski zakres na GPBUSD sprawi, że pozostanę z boku dopóki nie pojawi się więcej przestrzeni do działania.

AUDUSD

AUDUSD ładnie się rozegrał w minionym tygodniu. Właściwie, z perspektywy technicznej para ta od końca lutego zaoferowała kilka atrakcyjnych okazji. Jedną z nich było niedźwiedzie objęcie z 21-go marca na oporze stanowionym przez linię trendu.

Jednak ubiegłotygodniowe wybicie konfluencji wsparć przy 0.7608 bez wątpienia było ważnym wydarzeniem. Potencjał do takiego ruchu to coś, co od jakiegoś czasu mamy na oku.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Tak długo jak para pozostaje powyżej 0.7500 na zamknięciu sesji, istnieje spora szansa na to, że kupujący spróbują odzyskać nieco ubiegłotygodniowych strat. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie załamanie, jestem zainteresowany wyłącznie okazjami sprzedażowymi.

Na mojej liście znajdują się dwa drugorzędne poziomy oporu przy 0.7555 oraz 0.7585. Niedźwiedzia akcja cenowa na jednym z tych poziomów może dostarczyć szansę na wejście w short.

Zamknięcie dziennej sesji poniżej 0.7500 utorowałoby drogę do ruchu w kierunku 0.7330. Kilka wsparć widocznych jest na 0.7450 i 0.7380, ale w przypadku spadków to obszar przy 0.7330 prawdopodobnie zadziała jak magnes.

NZDUSD

Para NZDUSD poruszała się ostatnio powoli w dół. 15 sesji zajęło sprzedającym wykonanie tylko 150-pipsowego ruchu.

Jednakże piątkowe zamknięcie poniżej 0.6970 było znaczącym postępem. Poziom ten stanowi dołek z listopada 2016-go roku, ale znajduje się także w obszarze, który służył jako pivot do marca ubiegłego roku.

Jako zapewnienie, że 0.6970 jest teraz oporem, zarówno w czwartek jak i piątek powyżej tego poziomu napotykano na znaczną presję podaży. Dlatego też jakiekolwiek cofnięcie do 0.6970 mogłoby zaoferować korzystną okazję do wejścia w pozycje krótką.

Zauważ, że marcowy dołek przy 0.6890 najprawdopodobniej przyciągnie kupujących jeśli zostanie przetestowany. Tak więc jakakolwiek rozgrywana tu przeze mnie pozycją będzie krótkoterminowa.

AUDNZD

Para walutowa AUDNZD ożywiła się w lutym, a przez pierwszą połowę marca kontynuowała byczy ruch. Był to pierwszy znaczący wyższy szczyt od marca ubiegłego roku, kiedy para handlowana była na poziomie 1.1280.

Od maksimów z ubiegłego miesiąca na 1.1018 para się wycofała i konsolidowała. Jednak sposób w jaki kupujący utrzymali cenę powyżej 1.0765 sugeruje zdrową formę konsolidacji, która może prowadzić do kolejnego ruchu wzrostowego.

Ponadto podczas piątkowego re-testu na wykresie dziennym uformował się byczy pin bar. Formacja świecowa sugeruje, że ruch wzrostowy jest już w drodze i być może dotrze z powrotem do linii trendu blisko 1.0900/20.

Jeśli chodzi o potencjalny punkt wejścia, to obiecująco wygląda obszar przy 1.0790. Jest to dołek z 27-go marca, ale także obszar blisko 50-procentowemu zniesieniu piątkowego ruchu.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1.0765 negowało będzie byczą perspektywę.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here