Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

Kupujący byli w stanie utrzymać grunt w zeszłym tygodniu po rozrysowaniu się luki o zasięgu prawie 200 pipsów. Była ona wynikiem wygranej Macrona w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie EUR/USD widzimy szereg istotnych poziomów wsparć i oporów, w tym tygodniu główną rolę pełnić będzie jednak 1.0900 (opór) oraz 1.0865 (wsparcie). Pokonanie któregokolwiek z nich powinno być dla rynków wyraźniejszym sygnałem chęci zwiększenia przewagi przez byki lub niedźwiedzie.

GBP/USD

Justin Bennett w zeszłym tygodniu wspominał o zakresie cenowym na kablu pomiędzy 1.2770 oraz 1.2860. Kupującym udało się zamknąć nad strefą – obecnie jakiekolwiek osunięcie do 1.2860 powinno być wykorzystane jako okazja do poszukiwania wejść w długie pozycje.

Kolejny kluczowy opór rysuje się dopiero na 1.3050 i właśnie tam Justin Bennett będzie celował.

USD/JPY

Notowania USD/JPY przed rozpoczęciem nowego tygodnia walczyć będą z oporem 111.70 (ten w rzeczywistości udało się już pokonać). W związku z tym kolejna przeszkoda to konfluencja spadkowej linii trendu oraz strefy 113.250. Obszar będzie można wykorzystywać do zagrywania krótkich pozycji – jego przebicie otworzy natomiast drogę w kierunku dalszej aprecjacji.

AUD/USD

Poziom 0.7500 w przypadku AUD/USD w przeciągu następnych sesji będzie pełnić niezwykle istotną rolę (oporu). Sprzedający w tym miejscu powinni poszukiwać sygnałów sprzedażowych z price Action celując w 0.7380.

AUD/NZD

Niezwykle ciekawie prezentuje się również sytuacja na AUD/NZD – notowania pary pokonywały spadkowy kanał podchodząc pod opór 1.0920, który obecnie będzie można wykorzystać jako okazję do zagrywania krótkich pozycji.

Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here