Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest JustinBennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD 

4 września napisałem o strefie oporu EURUSD przy 1.1030/60.

Obszar ten już w drugiej połowie sierpnia służył jako wsparcie, więc logiczne było założenie, że sprzedający będą chcieli go bronić teraz jako nowy opór.

W rzeczywistości, nadal waham się, czy nie otworzyć tu pozycji krótkich. Najważniejsze jest to, że biorąc pod uwagę szerszy kanał zniżkujący, który rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku, EURUSD ma więcej miejsca na poruszanie się wyżej niż niżej.

Nie oznacza to jednak, że euro nie straci na wartości w tym tygodniu. Nie wiem, dokąd zmierza EURUSD; nikt nie wie.

Jednak nie chcę też być zbyt niedźwiedzi na rynku, który właśnie odbił się od dwunastomiesięcznego poziomu wsparcia. Wolałbym raczej poczekać i zobaczyć, jak zareaguje w tym tygodniu euro na strefę od 1.1060 do 1.1100.

Ciągła presja byków na ten obszar wskazywałaby na zbliżające się przełamanie na wyższy poziom.

GBPUSD

Opór nieco powyżej kanału, w rejonie 1.2230 był czymś, na co wskazywałem jako możliwość kilka razy w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Biorąc pod uwagę środowy breakout, szukaliśmy kupujących do obrony obszaru 1.2200/20 jako nowego wsparcia. Czwartkowy niski poziom był w samym środku na poziomie 1.2209. Następnie nastąpił agresywny ruch wzrostowy do 1.2353. Mimo, że byki z GBPUSD nie dotarły do następnego oporu na poziomie 1.2380, są na dobrej drodze. Nie widzę żadnych oznak słabości pomimo ostatniego trzydniowego rajdu o 400-pips.

Piątkowa sesja zamknęła się na czerwono, ale jak na razie to tylko konsolidacja. Widać, jak piątkowa świeca pasuje do czwartkowego zakresu. Konsolidacja nastąpiła również w górnej połowie świecy z czwartku, co jest pozytywnym sygnałem dla kupujących. Nie oznacza to jednak, że GBPUSD nie wycofa się w tym tygodniu.

Nadal możemy zobaczyć korektę i re-test wsparcia 1.2200 przed rozpoczęciem kolejnego ruchu wzrostowego. Należy również pamiętać, że nic nie jest pewne. To, że kupujący z GBPUSD wygrali bitwę w zeszłym tygodniu, nie oznacza, że w tym tygodniu uda im się wywindować ceny jeszcze wyżej.

To ważne, aby pamiętać, zwłaszcza podczas zmiany pozycji, aby powstrzymać emocje. To powiedziawszy, tak długo, jak długo kupujący utrzymują GBPUSD powyżej 1.2200 na bazie dziennych zamknięć, muszę szanować możliwość przesunięcia się w tym tygodniu wyżej.

USDJPY

Kupujący w końcu przełamali poziom 106,80. Pisałem o tym od 14 sierpnia, krótko po tym jak para odbiła się od wsparcia w rejonie 105.00.

Biorąc pod uwagę fakt, że USDJPY utrzymywał nieco powyżej 105.00 przez cały sierpień, nie byłem zainteresowany sprzedażą tej pary. Czułem również, że wybicie powyżej 106,80 było nieuchronne w zeszłym tygodniu. Na razie, opór będący górnym ograniczeniem kanału na poziomie 108.00 jest narażony. Ale rajd wzrostowy zależy teraz od tego, czy kupujący utrzymają cenę powyżej 106,80 (nowe wsparcie) na zasadzie dziennego zamknięcia.

Oznacza to, że jeśli USDJPY zamykanie się poniżej 106,80 prawdopodobnie ceny powrócą do obszaru wsparcia 105,00. Tak długo, jak para pozostaje powyżej 106,80, muszę uszanować potencjał wzrostów do 108,00.

AUDUSD

Para nie tylko zyskała 170 pipsów w ciągu czterech dni, ale również zamknęła tydzień powyżej obszaru 0,6820. Można zobaczyć, jak ten poziom służył jako opór na początku sierpnia. W związku z tym, każde ponowne przetestowanie tego obszaru jako nowego wsparcia może napotkać na presję zakupową.

Tak długo, jak strefa między 0,6820-0,6830 będzie stanowiła nowe wsparcie na zasadzie codziennego zamykania, AUDUSD będzie zmierzał wyżej. Jeśli chodzi o kluczowy opór, miałem na oku 0,6900/10. Jeśli kupujący będą w stanie to przełamać, w najbliższych tygodniach moglibyśmy spodziewać się ponownego przetestowania górnego ograniczenia kanału spadkowego w rejonie 0,6950.

Alternatywnie, codzienne zamknięcie poniżej 0,6820 byłoby oznaką słabości.

GBPJPY

GBPJPY ma za sobą tydzień znaczących wzrostów. Teraz pojawia się pytanie, czy kupujący mogą utrzymać parę powyżej nowego wsparcia na poziomie 129.70 na podstawie dziennego zamknięcia. Jeśli im się to uda, GBPJPY mógłby kontynuować wzrosty.

Chociaż nie był to ogromny czynnik w zeszłym tygodniu, kupujący również przełamali linię trendu, która rozciąga się od maja br. Jest to jeszcze jedna wskazówka, że byki GBPJPY chcą wywindować parę wyżej.

Kluczowy opór w nadchodzącym tygodniu znajduje się w rejonie 132.20. Przełamanie go mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w kierunku 135.40.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKursy walut NBP w poniedziałek, 9 września 2019. Kurs franka, euro i dolar tracą, funt odrabia do złotego
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 9 – 13 września 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here