Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDJPY, NZDUSD oraz EURJPY pod kątem price action, 9 - 13 marca 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EURUSD, GBPUSD, USDJPY, NZDUSD oraz EURJPY do 13 marca 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Kurs EURUSD potwierdził w zeszłym tygodniu znaczące wybicie. Spadkowy kanał na tej parze walutowej, który rozciąga się od szczytu z 2019 roku omawialiśmy już dziesiątki razy od września ubiegłego roku.

To sprawiło, że w październiku ubiegłego roku byłem stosunkowo byczo nastawione w październiku ubiegłego roku, a niedźwiedzio od stycznia. Dołek tego kanału skłonił mnie do poszukiwania okazji zakupowych, gdy para walutowa EURUSD wybiła się ponad poziom 1,0825, co miało miejsce 21 lutego br..

Oczywiście nie miałem pojęcia, że ​​rajd rozegra się w tak epicki sposób. Od czasu, gdy cena osiągnęła dno kanału ponad miesiąc temu, kurs EURUSD wzrósł o ponad 500 pipsów od piątkowego zamknięcia.

Wspominając o piątkowym zamknięciu, euro jest teraz powyżej szczytu kanału z 2019 roku zarówno jeśli chodzi zamknięcia na interwale dziennym i tygodniowym. O ile wybicie nie okaże się fałszywe, skłaniam się do kupna po cofnięciach.

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada między 1,1170 a 1,1210. Z drugiej strony, kluczowy opór stanowi poziom 1,1450, o którym pisałem 2 marca. To także mój cel dla EURUSD. Alternatywnie, zamknięcie notowań z powrotem w kanale spadkowym blisko 1,1170 negowałoby byczą perspektywę dla głównej pary walutowej.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD jest trochę zabałaganiona. Jest to szczególnie prawdziwe w porównaniu z innymi technicznie współgrającymi parami walutowymi, takimi jak EURUSD, USDJPY, a nawet NZDUSD.

Pomimo poziomów na wykresie GBPUSD, faktem jest, że para porusza się bokiem. Zdaję sobie sprawę, że istnieje kanał spadków, który rozciąga się od maksimum z 2020 roku, ale nie mogę też zignorować dwóch poziomów, które miałem na moim wykresie od miesięcy.

Pierwszy poziom to wsparcia kanału, a drugi to linia trendu z listopada 2019 r. Te dwa poziomy przecinają się gdzieś w okolicy 1,3170. Jednak żeby było jasne, nie jestem teraz zainteresowany handlem na GBPUSD. Nie mam nawet w tej chwili nastawienia dla tej pary.

Jedną rzeczą, którą zawsze powtarzam członkom Daily Price Action, jest skupienie się na tym, co działa i jest proste oraz zapomnienie o reszcie. Dobry trading powinien być prosty.

Jeśli się nad tym zastanowisz, szybko zdasz sobie sprawę, że twoje najlepsze transakcje były proste. To jest klucz.

Mając to na uwadze, dam GBPUSD trochę miejsca, aby dowiedzieć się, co para zechce zrobić. W pewnym momencie zmaterializuje się sprzyjający setup, jednak moim zdaniem jeszcze nie doszliśmy do tego momentu.

USDJPY

Para walutowa USDJPY pięknie się dla nas rozegrała. I pomimo tego, co niektórzy mogą powiedzieć, technika jest tu nadal bardzo nietknięta, pomimo niedawnego wzrostu zmienności.

Pisałem o potencjalnym fałszywym wybiciu na USDJPY w dniu 25 lutego. Pomysł polegał na tym, że zamknięcie dnia poniżej 109,80 potwierdzi fałszywe wybicie i doprowadzi do przeceny pary wrażliwej na ryzyko. Nastąpiło to 27 lutego.

Od tego czasu, USDJPY stracił 420 pipsów do piątkowego zamknięcia. Piątkowe zamknięcie jest jednak trochę trudne. Kilka razy pisałem o wsparciu wieloletniej formacji klina, który rozciąga się od czerwca 2013 roku.

Jeśli widziałeś te posty, wiesz, że poziom wypadał blisko 105,50. Biorąc pod uwagę, jak szybko USDJPY osiągnął ten poziom wsparcia, obszar ten jest teraz moim zdaniem bliższy 105,30/40.

Zauważ tera, że piątkowe zamknięcie wypada na 105,36. Czy to oznacza, że ​​wsparcie klina pozostaje nienaruszone, czy para zamknęła się poniżej niego w zeszłym tygodniu?

Nie będziemy mieli jednoznacznej odpowiedzi, dopóki nie upłyną pierwsze 24 godziny handlu z obecnego tygodnia. Wiem jednak, że dolar amerykański ma kłopoty, dlatego pozostaję tu w pozycji krótkiej i nadal będę szukał okazji, aby dodać do tej pozycji.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

NZDUSD

NZDUSD zaczyna wyglądać atrakcyjnie. W piątek para zdołała zamknąć się zarówno na zamknięciu dnia jak i tygodnia powyżej 0,6325.

Zauważ, że poziom 0,6325 był znaczący od września ubiegłego roku. Ponadto para wychodzi z kluczowego obszaru wsparcia na poziomie 0,6200. Region ten wspierał NZDUSD  także w październiku ubiegłego roku.

Ubiegłotygodniowy rajd nakreślił byczą formację objęcia na interwale tygodniowym, co może być kolejnym znakiem wskazującym na potencjalny ruch w górę. A jeśli to wszystko nie wystarczy, para walutowa NZDUSD właśnie przetestowała wieloletnią linię trendu, która rozciąga się od minimów z 2000 roku.

Dopóki wsparcie przy 0,6325 pozostaje nienaruszone na zamknięciach dnia, skłaniam się ku ruchom wzrostowym dolara nowozelandzkiego. Pamiętaj tylko, że nie ma tu żadnych gwarancji, więc najlepiej uznać, że ruch z ubiegłego tygodnia może być pułapką na byki. Kluczowy opór na nadchodzący tydzień to 0,6435, a następny znajdziemy przy 0,6490.

EURJPY

Par walutową EURJPY omawiałem w piątek. Biorąc pod uwagę ostatnią siłę zarówno euro, jak i japońskiego jena, nie jest zaskoczeniem, że EURJPY pozostaje w impasie.

Jednak nic nie trwa wiecznie. Ostatnia runda konsolidacji między wsparciem 118,50 a oporem 121,00 nie stanowi wyjątku. Przełamanie tej konsolidacji może natomiast stanowić szansę w nadchodzącym tygodniu.

Jednak dla jasności, interesują mnie tu jedynie pozycje krótkie.  To prawda, ostatnio euro było niewiarygodnie silne, ale nie można zaprzeczyć, że para walutowa EURJPY wykazuje tendencję spadkową od początku 2018 r.

Co więcej, 24 stycznia para wybiła się pod kanał spadkowy. Ten rosnący kanał stanowi konsolidację w ramach szerszego trendu spadkowego.

Wszystko to sugeruje, że ruch boczny między 118,50 a 121,00 może wyzwolić kontynuację trendu spadkowego. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jednak wybicie poniżej 118,50 stawiałoby na cel minima z 2019 roku w pobliżu 116,00.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here