Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Tak długo, jak kurs EURUSD pozostaje na zamknięciach dnia pod poziomem 1,1270, przychylam się ku pozycjom krótkim w kierunku następnego kluczowego wsparcia na 1,1110.

Poziom 1,1110 spowodował odbicie na przełomie maja i czerwca. To także tegoroczny dołek.

Mając to na uwadze, oczekuję, że kupujący będą zainteresowani ponownym testem tego poziomu. Jednak kolejne odbicie od 1,1110 może służyć jedynie jako tymczasowe odreagowanie dla wspólnej waluty.

Na chwilę obecną, trend spadkowy, który rozpoczął się na początku ubiegłego roku pozostaje nienaruszony. Nie widzę również powodu, by sądzić, że sprzedający się męczą, zwłaszcza po poddaniu obszaru wsparcia przy 1.1250/60, co miało miejsce w zeszłym tygodniu.

Tak długo, jak kurs EURUSD pozostaje na zamknięciach dnia pod poziomem 1,1270, przychylam się ku pozycjom krótkim

GBPUSD

Kupujący na GBPUSD nie zdołali na zamknięciu sesji zaprowadzić pary powyżej 1,2760. To obszar oporu, który kilkukrotnie omawiałem w ostatnich tygodniach.

W trakcie piątkowej sesji przetestowane zostało kluczowe wsparcie na 1,2480, jednak sprzedający muszą jeszcze pokonać  ten poziom na zamknięciu dnia.

Z tego miejsca chciałbym zobaczyć zamknięcie sesji poniżej 1,2480, a następnie ponowne przetestowanie tego obszaru jako nowego oporu. To odsłoniłoby następny obszar wsparcia w pobliżu 1,2120. Uważam jednak, że poziom 1,2330 może przyciągnąć kilku kupujących w drodze na południe.

Kupujący na GBPUSD nie zdołali na zamknięciu sesji zaprowadzić pary powyżej 1,2760

USDJPY

Byki na USDJPY wykonały w piątek istotny ruch. Ponad 60-pipsowy zysk 60 stawia parę tuż poniżej kluczowego oporu na 108,70.

Biorąc pod uwagę wzrost w końcówce tygodnia, wydaje się, że para USDJPY jest gotowa do wzrostów w tym tygodniu.

Jednakże, piątkowe ruchy bywają mylące. Co więcej, kupujący nadal muszą pokonać 108,70 na zamknięciu dnia, aby odsłonić poziomy znajdujące się wyżej.

Pierwszy obszar powyżej 108,70 wypada w okolicach 109,70. Alternatywnie, spadki w tym tygodniu prawdopodobnie napotkają na  wsparcie w okolicach 107,60.

Byki na USDJPY wykonały w piątek istotny ruch

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPNZD

Para walutowa GBPNZD na początku maja pokonały górne ograniczenia wzrostowego klina. Ostrzegałem przed tym wybiciem, ponieważ było one zgodne z kierunkiem formacji, co często sprawia, że zawodzi.

Faktycznie, notowania wróciły później z powrotem do formacji klina, a 23 maja przełamane zostało jego dolne ograniczenie. To wybicie spowodowało stopniowe osłabienie do obszaru przy 1,9050.

Zamknięcie pod 1,9050 sprawiło, że obszar aż do 1,9100 zmienił się w opór, a jakikolwiek jego ponowny test może napotkać na presję ze strony sprzedających. Tak długo jak notowania GBPNZD pozostają pod 1,9100, mój wzrok skierowany jest na kolejne kluczowe wsparcie przy 1,8630.

https://comparic.pl/category/cross/gbpnzd/


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

CADJPY

Notowania CADJPY wybiły się ponad kluczowy obszar oporu w miniony piątek. Możesz zobaczyć, jak strefa przy 82,70/80 służyła jako pivot od stycznia tego roku.

Zobaczymy, czy w tym tygodniu kupujący będą w stanie obronić 82,70/80 jako nowy opór.

Jeśli uda im się to uczynić, para CADJPY może kierować się zgodnie z trendem do poziomu 84,00.  Alternatywnie, zamknięcie poniżej 82,70 zanegowałoby byczą perspektywę.

Notowania CADJPY wybiły się ponad kluczowy obszar oporu w miniony piątek.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here