Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Notowania Eurodolara w minionym tygodniu poruszały się w wąskim zakresie. Tak naprawdę od poniedziałkowego otwarcia do zamknięcia w piątek, cena zmieniła się jedynie o 13-pipsów. Widoczne jest zatem spore niezdecydowanie wśród uczestników rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekuje, że EURUSD dalej będzie poruszać się w zakresie. Linia trendu od maksimów z marca 2018 r. prawdopodobnie nadal będzie przyciągać sprzedających, podczas gdy każdy test 1,1180/90 może być atrakcyjny dla kupujących.

Potrzeba zamknięcia sesji poniżej 1,1180, by odsłonić linię trendu z listopada 2017 r. która wypada w pobliżu 1,1060. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że EURUSD będzie nadal trudną parą do handlu, jednak niedźwiedzia narracja wciąż jest żywa i ma się dobrze.

Notowania Eurodolara w minionym tygodniu poruszały się w wąskim zakresie.

GBPUSD

Na parze walutowej GBP/USD jako wsparcie spisuje się obszar przy 1,3000/10. Z tej strefy miało ostatnio miejsce kilka odbić wielkości 100 – 200 pipsów.

Jednak w tym samym czasie, nasze wcześniejsze wsparcie w postaci linii trendu służy teraz jako nowy opór, stąd ubiegłotygodniowa wyprzedaż z poziomu 1,3180.

Dopóki sprzedający nie będą w stanie pokonać strefy przy 1.3000 na zamknięciach dnia, para GBPUSD pozostaje podatna na odbicia od wsparcia.

Mimo to, sposób w jaki nastąpiła piątkowa wyprzedaż mówi mi, że wkrótce może pojawić się wybici. Zobaczymy, jak sprawy potoczą się w tym tygodniu, jednak pozostanę nastawiony niedźwiedzio, podczas gdy notowania GBPUSD utrzymują się pod tegoroczną linią trendu.

Na parze walutowej GBP/USD jako wsparcie spisuje się obszar przy 1,3000/10

USDJPY

Mimo, że notowania USDJPY stosunkowo dobrze odnajdują się między poziomami wsparcia i oporu, struktura rynku nie jest aż tak przekonująca. To sprawia, że para jest dość trudna do rozgrywania.

Jeśli kupując chcieliby przedłużyć rajd wzrostowy, muszą pokonać obszar oporu przy 111,80/90 na zamknięciach sesji. Jeśli notowania pokonałyby obszar przy 111,90, odsłonięty zostałby opór w okolicach 113,00.

Alternatywnie, niedźwiedzia akcja cenowa, taka jak pin bar czy formacja objęcia z obszaru przy 111,80/90 dawałaby szansę na ruch w kierunku kluczowego wsparcia przy 111,00.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Mimo, że notowania USDJPY stosunkowo dobrze odnajdują się między poziomami wsparcia i oporu, struktura rynku nie jest aż tak przekonująca

GBPNZD

Para walutowa GBP/NZD konsoliduje od miesięcy. Jak widać na poniższym wykresie, notowania poruszają się w ramach szerokiej formacji klina.

W końcu jednak musi nastąpić wybicie z omawianej wyżej formacji. Będziemy musieli poczekać i sprawdzić, co zostanie pokonane jako pierwsze, wsparcie czy opór.

Gdybym musiał zgadywać, powiedziałbym, że akcja cenowa od października ubiegłego roku wskazuje na niedźwiedzi ruch. Zobaczymy, czy rynek podziela tę perspektywę.

Jedną rzeczą, która podoba mi się w tej koncepcji jest to, że cel dla pozycji krótkiej wypada tu około 700 pipsów pod wsparciem klina. To sprawia, że para walutowa GBP/NZD pozostaje na mojej liście obserwacyjnej.

Para walutowa GBP/NZD konsoliduje od miesięcy. Jak widać na poniższym wykresie, notowania poruszają się w ramach szerokiej formacji klina.

Ropa WTI

Notowania ropy WTI poruszają się w kanale wzrostowym. Nie jest to może najbardziej oczywisty kanał jaki widziałem w życiu, ale konfluencja oporu na poziomie 63,70/80 jest niezaprzeczalna z trzech powodów:

  • Jest to poziom, który zapewniał wsparcia w czerwcu i sierpniu ubiegłego roku.
  • Obszar ten zbiega się z oporem kanału
  • Wypada tam zniesienie 61,8% Fibonacciego agresywnej wyprzedaży, która rozpoczęła się w październiku na poziomie 63,60.

Mamy zatem 3 powody, dla których notowania ropy WTI mogą się zmagać z oporem przy 63,70/80. Jednak biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost jaki obserwujemy od grudnia ubiegłego roku, rozsądnie byłoby pozwolić wykonać rynkowi pierwszy ruch (zaczekać na niedźwiedzi sygnał, np. pin bar czy outside bar).

Bez jakiegoś sygnału sprzedaży, granie krótko na rynku ropy naftowej jest ryzykownym przedsięwzięciem nawet przy konfluencji oporu, takiej jak 63,70/80. Ponadto, gdy wzrostowy kanał pozostaje nienaruszony, najlepiej jest pozostać przy kupowaniu ze wsparcia. Jak zawsze, zależy to od twojego stylu tradingu i tolerancji ryzyka. Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada przy 60,30.

Notowania ropy WTI poruszają się w kanale wzrostowym.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here