Naga MarketsPoniższy post został napisany przez światowej klasy tradera <adpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar w minionym tygodniu kontynuował ruch boczny pod obszarem oporu przy 1.1450. Z kolei wsparcie dla pary wypada na 1.1300.

Ponadto na wykresie dziennym uformował się zniżkujący klin. Uważam, że kupującym uda się pokonać opór tego klina, który rozciąga się od maksimów z kwietnia 2018 roku.

Czekamy zatem na zamknięcie dnia ponad oporem klina, które może uwolnić wzrost notowań euro. Zanim do tego dojdzie, EURUSD pozostaje podatny na spadki.

Kluczowe wsparcie w obecnym tygodniu wypada na 1.1300, zamknięcie powyżej obszaru przy 1.1450 odsłoniłoby 1.1530, a następnie 1.1620.

Eurodolar w minionym tygodniu kontynuował ruch boczny pod obszarem oporu przy 1.1450. Z kolei wsparcie dla pary wypada na 1.1300.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD zwiększyła zyski po czwartkowym, byczym pin barze. Było to w dużej mierze spowodowane flash crashem, który wstrząsnął parami z jenem japońskim.

Jednak należy zwrócić uwagę  na to, że w czwartek udało się osiągnąć krytyczny poziom wsparcia kanału spadkowego. Funt odbił do tego wsparcia, a kupującym udało się nawet pokonać w piątek opór na 1.2700.

Mam pewne wątpliwości, co do poziomu 1.2700, a zatem będę obserwował jak notowania będą go respektować w tym tygodniu.

Cały czas należy brać pod uwagę potencjalną, zwiększoną zmienność wywołaną komentarzami na temat Brexitu.

Kluczowy opór w tym tygodniu wypada na 1.2880, kolejny znajdziemy blisko 1.3070.

Para walutowa GBPUSD zwiększyła zyski po czwartkowym, byczym pin barze.

USDJPY

W minionym tygodniu na parze walutowej USDJPY osiągnięty został mój target (108.00) po wybiciu z formacji klina. Sporą zasługę miał w tym. flash crash, podczas którego notowania intraday osunęły się o ponad 300-pipsów, do poziomu 105.60.

Wydarzenia takie jak wspomniany flash crash mają tendencję do “przepłukiwania” rynku. Zlecenia, które przypuszczalnie nie miały być egzekwowane przez kilka dni lub tygodni są realizowane w ciągu kilku minut lub nawet sekund.

Jak dotąd wydaje się, że sprzedający osiągnęli krótkoterminowy punkt wyczerpania. Po piątkowym rajdzie, para USDJPY powróciła niemal do poziomów sprzed flash crashu.

Jednak jak dla mnie nie stanowi to okazji zakupowej. Uważam, że jakiekolwiek odbicie w tym przypadku jest jedynie tymczasowe. Jeśli USDJPY powróci do obszaru oporu na 109.80, będę wypatrywał niedźwiedziej akcji cenowej.

Kluczowe wsparcie w nadchodzącym tygodniu wypada na 107.60, a następne widzimy w pobliżu 105.60.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

W minionym tygodniu na parze walutowej USDJPY osiągnięty został mój target (108.00) po wybiciu z formacji klina

NZDUSD

Kupujący na NZDUSD byli zdeterminowani, by w ubiegłym tygodniu doprowadzić do zamknięcia notowań powyżej 0.6700. W rezultacie notowania nakreśliły byczego pin bara na wykresie tygodniowym, który może w tym tygodniu uwolnić ruch wzrostowy.

Wspomniany pin bar stanowi także formację niedźwiedziego objęcia. Najbliższy kluczowy opór znajdziemy teraz na 0.6920. Sądzę jednak, że nie będzie to ostatnie miejsce docelowe dla kupujących, chociaż może sprawić pewne problemy.

Mając na uwadze powyższe, myślę, że powinniśmy patrzeć wyżej w kierunku 0.7170. Obszar ten służył jako kluczowe wsparcie w lutym i marcu ubiegłego roku.

Byłby to również ruch równy 580-pipsom od dołka z ubiegłego tygodnia, który jest prawie identyczny z niedawnym 550-pipsowym rajdem między październikiem, a grudnie 2018 roku. Daje to sanse na ponad 400-pipsowy ruch w górę.

Alternatywnie, zamknięcie tygodnia pod 0.6700 lub ruch poniżej minimów z ubiegłego tygodnia na 0.6588 negowałby byczą perspektywę.

Kupujący na NZDUSD byli zdeterminowani, by w ubiegłym tygodniu doprowadzić do zamknięcia notowań powyżej 0.6700


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

EURGBP

Wydaje się, że na EURGBP nakreślona została formacje klina, którą widać dobrze na wykresie tygodniowym. Jeśli dojdzie do wybicia górą z tej formacji, na horyzoncie pojawi się kilka celów. Pierwszy z nich widoczny jest na 0.9300. Poziom ten stanowi pułap zakresu obowiązującego od sierpnia 2017 roku.

Kolejne istotne poziomy znajdują się na 0.9500 oraz 0.9800. Oba były kluczowe w 2008 oraz 2009 roku.

Warto także przyjrzeć się celowi mierzonemu wynikającemu z formacji klina. Wysokość tej formacji od dołka na 0.8300 do szczytu na 0.9300 daje nam 1000-pipsów.

Jeśli odmierzymy 1000-pipsów od oporu klina otrzymamy poziom 1.0000 (parytet). Z pewnością na tym poziomie pojawiłoby się wielu sprzedających, o ile para EURGBP do niego dotrze w nadchodzących miesiącach. Nie ma co do tego żadnych gwarancji.

Może także dojść do wybicia dołem z klina, co odsłoniłoby wsparcie na 0.8300. Na razie jednak trzeba zaczekać i zobaczyć, co się wydarzy.

Potwierdzeniem wybicia w górę byłoby zamknięcie powyżej 0.9030 na wykresie tygodniowym. Zanim tak się stanie, para EURGBP narażona jest na spadki do wsparcia przy 0.8730.

Wydaje się, że na EURGBP nakreślona została formacje klina, którą widać dobrze na wykresie tygodniowym


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here