Naga MarketsdpaW ślad za tłumaczeniami artykułów Justina Bennetta, założyciela portalu DailyPriceAction, na Comparic.pl pojawiać się będą także jego tygodniowe analizy. Tym razem Justin Bennett pod kątem techniki Price Action analizuje takie walory jak: EUR/USD, GBP/USD, GBP/CAD, GBP/AUD, CAD/JPY.

EUR/USD

Na EUR/USD byliśmy w ubiegłym tygodniu świadkami największego, jednodniowego ruchu od 2009 roku. Ostatni rajd spowodował, że udało się odrobić ostatnie 20 dni spadków na tej parze.

Jak może już wiesz, byłem tu w pozycji krótkiej odkąd doszło do wybicia z kanału przy 1.1040. Jednakże mój trailing stop został w zeszłym tygodniu zrealizowany przy zysku do ryzyka na poziomie 3,6:1.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Do celu w ruchu mierzony przy 1.0470 dla tej pozycji zabrakło jedynie 40 pipsów. Nie moge jednak narzekać, gdy przy proficie na poziomie 3,6 R zyskałem 7,2% przy ryzyku 2% na pozycję.

Mimo, że ogromne bycze objęcie może doprowadzić do dalszych wzrostów, nie będę na razie szukać okazji do zajmowania pozycji długich. Moje niedźwiedzie nastawienie zmieni się dopiero jak cena na wykresie dziennym zamknie się powyżej niedawnej linii kanału.

Mając to wszystko na uwadze, kontynuuje obserwację i szukanie sygnałów sprzedaży. Kolejny opór, który może być miejscem na shorty jest 1.1010, który odgrywał od marca kluczową rolę.

EURUSD-key-levels

GBP/USD

Podobnie jak na EUR/USD, tu też widzieliśmy znaczny wzrost po bardziej jastrzębim niż oczekiwano tonie prezesa ECB Mario Draghiego.

Krótko przed czwartkową sesja, funt spadł do poziomów z kwietnia br. Tam też znajdował się wyraźny poziom, który działał poprzednio jako opór pomiędzy marcem, a kwietniem.

Mimo, że rozglądaliśmy się za okazjami sprzedażowymi, nie było widać sygnału price action, który uzasadniałby wejście w pozycje krótką. To w połączeniu z ryzykownymi zdarzeniami pod koniec tygodnia sprawiło, że pozostaliśmy na tej parze z boku.

Na razie trudno powiedzieć, gdzie skieruje się funt brytyjski. Jest to w porządku, ponieważ są inne pary z tą walutą, które wyglądają bardziej korzystnie, a więcej na ten temat później.

Zamknięcie powyżej poziomu 1.5160 może doprowadzić do ruchu w stronę niedawnego ograniczenia kanału, podczas gdy ruch spadkowy może doprowadzić do re-testu obszaru wsparcia przy 1.4980.

GBPUSD-key-levels

GBP/CAD

GBP/CAD porusza się w kanale spadkowym odkąd wspiął się na wieloletni szczyt w sierpniu tego roku. Piątkowa sesja przyniosła dodatkową presję, jednak byki nie były w stanie zamknąć się ponad linią kanału tworzącą opór.

To sprawia, że na nadchodzące tygodnie para znajduje się na mojej liście do obserwacji. Jednym z powodów, dla którego widzę tu potencjał jest tendencja tej pary do sporego rajdu, gdy już nastąpi wybicie w konsolidacji.

Wybicie z kanału, który powstawał na początku 2014 i na początku roku 2015 wywołało rajd o wielkości 2600 pipsów. Był to bardzo imponujący ruch na przestrzeni 8 miesięcy i doprowadził do wypełnienia ruchu mierzonego o zasięgu 3440 pipsów.

Czy wybicie z obecnego zakresu doprowadzi do tego samego?

Kto wie, ale na pewno będziemy mieli oko na tę parę w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zamknięcie powyżej oporu stanowiącego górne ograniczenie kanału może wyeksponować ruch do wieloletniego szczytu przy 2.0970. Ruch mierzony z tej formacji sięga jednak znaczenie dalej, do poziomu 2.2500.

GBPCAD-descending-channel

GBP/AUD

Na GBP/AUD potwierdzona została czteromiesięczna formacja głowy z ramionami. Podczas czwartkowej sesji, znalazły się oferty kupna funta, jednak już piątkowe osłabienie może być znakiem nadchodzących wydarzeń na tej parze.

Mimo, że piątkowe działanie ceny wydaje się być testem byłego wsparcia jako nowego oporu, to nie do końca uznaje to jako prawidłowy sygnał. W tym tygodniu nie będę zaskoczony jak cena wróci ponad 2.0650 przed kolejnym ruchem spadkowym.

Obecnie szukam tylko możliwości sprzedaży, podczas gdy znajdujemy się poniżej linii szyi formacji głowy z ramionami. Tylko zamknięcie na wykresie dziennym powyżej tej linii, zaneguje moje niedźwiedzie nastawienie.

Patrząc niżej, kluczowe wsparcia widać na poziomie 2.0027, a ruch mierzony sięga 1.9262.

GBPAUD-head-and-shoulders

CAD/JPY

Mimo wszelkich starań, nie udało się w zeszłym tygodniu wspiąć z powrotem powyżej dawnego wsparcia tworzącego formację klina. Poziom ten rozciągał się od dołka z sierpnia i został mocno przetestowany jako nowy poziom oporu.

Dotychczas niedźwiedzie zdają egzamin i udało im się utrzymać parę poniżej poziomu ostatniego zamknięcia. Faktycznie, czwartkowe odrzucenie było na tyle silne, że utworzyło niedźwiedzie objęcie.

To czy sprzedający wygrają tę bitwę zależeć będzie od tego co wydarzy się w tym tygodniu. Mimo, że teraz price action każe nam stać z boku, wyprzedaż która wystąpiła na początku czerwca uczy nas, że CAD/JPY może zmienić kierunek bez ostrzeżenia.

Moje niedźwiedzie nastawienie pozostaje niezmienne tak długo jak para pozostaje poniżej wsparcia, które tworzyło formację klina. Kolejne kluczowe poziomy wsparcia znajdują się przy 89 oraz 87.33.

CADJPY-bearish-engulfing


Pozostałe analizy znajdziesz w tym miejscu: Justin Bennett Price Action – Analizytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here