Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

EURUSD przetestował w zeszłym tygodniu istotny obszar oporu. Po raz pierwszy omawiałem opór kanału spadkowego przy 1,1200 w dniu 6 września, kiedy para miała właśnie przetestować dno tego kanału w pobliżu 1,0900.

Bazując na akcji cenowej od początku 2019 r., ewentualny re-test obszaru przy 1,1200 wydawał się nieunikniony. Jak widać poniżej, strefa przy 1,1200 przyciągnęła sprzedających.

Para osunęła się również pod poziom 1,1175, co oznacza, że ​​obszar od 1,1175 do 1,1200 pozostaje nienaruszony jako opór. Jeśli chodzi o kluczowe poziomy przy schodzeniu w dół, myślę, że warta uwagi będzie konfluencja wsparcia na poziomie 1,1075.

Zamknięcie dnia poniżej poziomu 1,1075 wskazywałoby na osłabienie. Odsłoniłoby także kolejne kluczowe wsparcie na 1,0990. Niedźwiedzie na euro muszą jednak postępować ostrożnie, dopóki kurs głównej pary walutowej handlowany jest w ramach tego kanału wzrostowego.

GBPUSD

GBPUSD może nakreślić niższy szczyt. W połowie grudnia, funt ponownie przetestował opór kanału wzrostowego, co wywołało stosunkowo agresywną wyprzedaż.

Jak dla mnie, ostatni rajd, który rozpoczął się 24 grudnia wygląda jak pułapka na byki. Potencjalnie niższy szczyt, jaki powstał w ubiegłym tygodniu w połączeniu z zamknięciem notowań z powrotem poniżej 1,3160, wygląda raczej niedźwiedzio.

Jednakże, potrzeba zamknięcia dnia poniżej 1,2980, aby odsłonić cele spadkowe. Co więcej, nie oczekuję, że GBPUSD znacznie się osunie, dopóki sprzedający nie pokonają wsparcia kanału wzrostowego w pobliżu 1,2800.

USDJPY

Para walutowa USDJPY wreszcie uwolniła się z zakresu od 108,40 do 109,70. Nastąpiła również wyprzedaż od linii trendu spadkowego, która rozciąga się od listopada 2018 r.

Po raz pierwszy wspomniałem o tej linii trendu w prognozie wideo z 21 grudnia. Jednak boczna akcja cenowa sprawiła, że ​​USDJPY pozostaje parą trudną do handlu.

Właśnie dlatego czekaliśmy na zamknięcie dnia poniżej 108,40, zanim skorzystaliśmy z okazji do zagrania na krótko. Piątkowa sesja zapewniła nam właśnie to.

Tak długo, jak kurs USDJPY znajduje się poniżej 108,40 na zamknięciach dnia, muszę pozostać relatywnie niedźwiedzi. Kluczowe wsparcie  w tym tygodniu wypada na 106,80.

Alternatywnie, zamknięcie sesji powyżej 108,40 zanegowałoby niedźwiedzią perspektywy, a także ponownie odsłoniłoby linię trendu blisko 109,50

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURJPY

Kurs EURJPY przetestował w piątek istotny poziom wsparcia. Kanał wzrostowy na poniższym wykresie pozostaje nienaruszony od dołka z września 2019 r. Mamy też większy kanał spadkowy, który formuje się od szczytu z 2018 roku.

Zamknięcie pod wsparciem kanału rosnącego może równie dobrze uwolnić kolejny spadek na EURJPY, być może w kierunku obszaru 119,20/30.

Pamiętaj tylko, że dopóki para znajduje się w kanale wzrostowy, krótkoterminowy trend wzrostowy pozostaje nienaruszony.

Złoto (XAUUSD)

XAUUSD (złoto) osiągnął nasz drugi cel przy 1550 USD w miniony piątek. Pierwszy cel na złocie wypadała na poziomie 1515 USD i został uderzony 27 grudnia.

Jeśli obserwowałeś tę stronę przez ostatnie kilka tygodni, wiesz, że byłem byczo nastawiony na XAUUSD, biorąc pod uwagę spadkowy klin, który się tam rozwinął. Formacja klina pojawiła się w następstwie agresywnego trendu wzrostowego w 2019 r., który pomógł w utrzymaniu mojego byczego nastawienia do złotego kruszcu.

Każdy, kto złapał wybicie z 23 grudnia, dobrze się tu spisał, zwłaszcza jeśli przytrzymał transakcje do drugiego celu na 1550 USD.

Na razie jednak chciałbym zobaczyć konsolidację na XAUUSD przed następną odnogą wzrostową. Nie widzieliśmy jeszcze żadnej znaczącej konsolidacji, ponieważ para wybiła w górę pod koniec grudnia.

A gdy złoto spoczywa tuż poniżej szczytu z 2019 blisko 1555 roku, byłbym zaskoczony, widząc kontynuację rajdu na złocie, bez uprzedniego księgowania części zysków.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here