Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Obszar przy 1,1180 nie posłużył na EUR/USD jako nowy opór. Ze względu na zwiększony popyt, nie zajmowałem krótkiej pozycji z okolic tego poziomu.

Obecnie nie jestem fanem handlowania na Eurodolarze. Mimo, że na tej parze panuje tendencja spadkowa, to akcja cenowa jest niestety niekorzystna.

Co więcej, para nie respektuje kluczowych poziomów, tak jakbym chciał to widzieć zanim rozważę otwarcie pozycji. Z tych powodów na razie odpuszczam handel na EURUSD.

Obszar przy 1,1180 nie posłużył na EUR/USD jako nowy opór.

GBPUSD

Wydaje się, że w piątek na GBP/USD doszło do fałszywego wybicia. Wiele zależy w tym wypadku od zamknięcia dzisiejszej sesji.

Jeśli notowania zamkną się dziś pod 1,3110, będzie to faworyzowało niedźwiedzie na GBPUSD. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej tego poziomu utrzymałoby krótkoterminowy rajd w stanie nienaruszonym trochę dłużej.

Wydaje się, że w piątek na GBP/USD doszło do fałszywego wybicia

USDJPY

Dzisiejsza luka na USD/JPY może sprawić, że para będzie podatna na zagrożenia w tym tygodniu.

O poziomie 111,00 pisałem już od kilku tygodni. Nie jest to poziom, który dostarczył mnóstwa długoterminowych wskazówek kierunkowych, ale od końca 2017 r. służył jako punkt zwrotny na rynku.

Jest to szczególnie prawdziwe od lutego tego roku. Jeśli USDJPY zamknie się dzisiaj poniżej 111,00, możliwe, że zobaczymy jak obszar ten przyciąga sprzedających.

Najbliższe kluczowe wsparcie znajduje się w okolicach 109,70, a następne blisko 108,70. Alternatywnie, zamknięcie dnia ponad poziomem 111,00 pozostawi kupujących na miejscu kierowcy.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Dzisiejsza luka na USDJPY może sprawić, że para będzie podatna na zagrożenia w tym tygodniu

NZDUSD

Para walutowa NZD/USD kontynuuje trend spadkowy w krótkoterminowym kanale spadkowym. Dodatkowo, nadal mamy do czynienia z krótkoterminowym trendem spadkowym.

Jednakże sprzedający muszą utrzymywać ceny poniżej oporu kanału w pobliżu 0,6630. Jeśli NZDUSD zamknie się powyżej tego 4-godzinnego kanału możliwe, że zobaczymy jak para kieruje się do strefy przy 0,6720.

Ale dopóki kanał spadkowy pozostaje jest nienaruszony, odsłonięte pozostaje wsparcie zakresu na poziomie 0,6590. Jeśli ten poziom wsparcia zostanie pokonany na zamknięciu dnia, kolejnym celem ruchu spadkowego może być poziom 0,6510, a być może nawet 0,6430.

Para NZD/USD pozostaje na mojej liście obserwacyjnej i tylko tyle. Nie chcę bowiem zajmować pozycji krótkich ponad wsparciem przy 0,6590. Nie zamierzam także handlować w zakresie kanału o wielkości 350-pipsów tak długo jak cena znajduje się pod oporem.

Para walutowa NZDUSD kontynuuje trend spadkowy w krótkoterminowym kanale spadkowym


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto (XAU/USD)

Na złocie istotne pozostają teraz dwa poziomy. Pierwszy to wsparcie w postaci linii trendu wzrostowego biegnącej od dołka z 2018 roku, a drugim jest opór stanowiony przez linię trendu spadkowego prowadzoną od tegorocznego szczytu.

Przed rozważeniem konkretnych okazji należy poczekać na zamknięcie dnia powyżej lub poniżej.

Ostatni test linii trendu wzrostowego (wsparcia) wskazuje na słabość złota. Miał on bowiem miejsce dwa razy w ciągu ostatnich kilku tygodniu, a w międzyczasie nie udało się dotrzeć do oporu (linii trendu spadkowego) blisko 1290 USD.

W przypadku zamknięcia dnia pod linią trendu wzrostowego, pierwszym celem byłby poziom 1240 USD. Jego pokonanie odsłoniłoby kolejne wsparcie na 1215 USD.

Alternatywnie, zakończenie dnia powyżej oporu w postaci linii trendu spadkowego otwierałoby drogę do wzrostów w kierunku 1320, a być może nawet 1350.

Na złocie istotne pozostają teraz dwa poziomy. Pierwszy to wsparcie w postaci linii trendu wzrostowego biegnącej od dołka z 2018 roku, a drugim jest opór stanowiony przez linię trendu spadkowego prowadzoną od tegorocznego szczytu


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here