Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDCAD, EURJPY oraz XAUUSD, 6 - 10 kwietnia 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych Kurs EURUSD, GBPUSD, USDCAD, EURJPY oraz XAUUSD do 10 kwietnia 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Zmienność utrzymała się w zeszłym tygodniu na parze walutowej EURUSD. Jak widać, euro przełamało kilka poziomów wsparcia, w tym 1,1010, 1,0950 i 1,0825.

Musimy zobaczyć, gdzie EURUSD otworzy się w poniedziałek, ale 1,0825 może przyciągnąć sprzedających w tym tygodniu. Jeśli chodzi o kluczowe wsparcie, na oku będę miał obszar przy  1,0725.

Jednakże, nie jestem szczególnie zainteresowany handlem na EURUSD. Para pozostaje zmienna i brakuje jej kierunku.

W razie czego, będę obserwował, by zobaczyć, jak rynek zareaguje na re-test wsparcia przy 1,0725, jeśli do niego dojdzie w tym tygodniu.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD spędziła większą część ubiegłego tygodnia na konsolidacji konsolidacji. Dopiero w piątek sprzedający odzyskali trochę momentum.

Jednak pomimo ruchu spadkowego z końca tygodnia, kabel pozostaje ograniczony w rozpoczynającym się tygodniu. Jedynie zamknięcie dnia poniżej 1,2200 lub powyżej 1,2470 mogłoby to zmienić.

Pamiętaj tylko, że ruch powyżej 1,2470 napotkałby opór blisko 1,2600. Jest to dno kanału spadkowego z grudnia ubiegłego roku.

Chociaż GBPUSD może oferować korzystna okazję transakcyjną w najbliższych dniach, myślę, że istnieją lepsze możliwości.

USDCAD

Strukturalnie USDCAD jest idealny dla swing traderów takich jak ja. Kilka razy pisałem o tej parze w zeszłym tygodniu.

To co można było wziąć dla siebie z tych postów to, że USDCAD musi pokonać opór kanału na zamknięciu dnia, aby odsłonić poziomy znajdujące się wyżej. Jednym z takich poziomów jest 1,4650.

Jednak dopóki opór kanału pozostaje nienaruszony, para jest podatna na wybicie pod linię trendu krótkoterminowego z 27 marca.

Uwielbiam tę strukturę, jednak muszę zobaczyć więcej ze strony USDCAD, aby dodać do małej pozycji, którą zająłem w zeszłym tygodniu.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

EURJPY

Nowy tydzień rozpoczynam z otwartą wcześniej pozycją krótką na EURJPY. Młotek / wisielec, który utworzył się 26 marca, zasygnalizował koniec 500-pipsowego rajdu.

Dodałem do zajętej pozycji krótkiej po zamknięciu środowej sesji poniżej krótkoterminowego kanału wzrostowego, o którym pisałem w piątek.

EURJPY albo przetestuje dno tego kanału jako nowy opór, albo będzie zniżkował w tym tygodniu, by zamknąć się pod wsparciem poniżej 116,00.

Tak czy inaczej, myślę, że para jest sprzedawana. Jednym z powodów, dla których preferuję pozycje krótkiej, jest zeszłoroczna wybicie pod wieloletnią linię trendu. Zobacz wykres miesięczny w piątkowym wpisie.

Zobacz też: Nigdy, przenigdy nie dodawaj do tracącej pozycji

Zamknięcie dnia poniżej 116,00 odsłoniłoby kolejne kluczowe wsparcie przy 111,40. Jedynie zamknięcie sesji z powrotem w ramach kanału wzrostowego widocznego na poniższym wykresie negowałoby lub przynajmniej opóźniało niedźwiedzie nastawienie.

XAUUSD

Moim zdaniem XAUUSD (złoto) będzie znacznie rosło w nadchodzących miesiącach i latach. Z drugiej strony, kierunek krótkoterminowy jest trudniejszy do odczytania. Nie pomaga to, że zarówno luty, jak i marzec utworzyły świece niezdecydowania na interwale miesięcznym.

Marzec był wyjątkowo zmienny, osiągając wsparcie na 1450 wyznaczając szczyt w obszarze oporu przy 1700. Jest to zakres, który musi zostać pokonany, aby złoto odzyskało momentum.

Dopóki XAUUSD znajduje się poniżej obszaru oporu przy 1700, konsolidacja będzie kontynuowana. Kluczowe wsparcie wypada na 1550 i oczywiście 1450.

Pomimo niedawnej zmienności trend wzrostowy pozostaje nienaruszony, co oznacza, że ​​muszę tu skłaniać się ku pozycjom długim.

Kluczowe znaczenie ma jednak timing, zwłaszcza w okresach podwyższonej zmienności. Z tego powodu najlepiej poczekać na zwrot do 1550 lub 1450 albo na zamknięcie powyżej 1700 otwierające drogę do 1800.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here