Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD rozpoczął tydzień pod kluczowym poziomem oporu. Obszar przy 1.1110 omawiamy od kilku tygodni.

Możesz zobaczyć, w jaki sposób służyło on za wsparcie dla euro między kwietniem a lipcem, zanim został przełamany 31 lipca. Właśnie gdy wydawało się, że EURUSD może nie przetestować ponownie 1.1110 jako nowy opór, czwartkowa sesja nakreśliła byczą świecę odrzucenia

Formacja ta doprowadziła do piątkowego test 1,1110. Do tej pory sprzedającym udało się utrzymać cenę na zamknięciach dnia poniżej tego poziomu.

Nie podoba mi się jednak to, jak szybko para odbiła się od minimów przy 1,1026 w zeszłym tygodniu. Wskazuje to, że istnieje duży popyt poniżej obszaru 1,1110.

Będę nadal monitorować kurs EURUSD w poszukiwaniu okazji sprzedażowych, jednakże od piątkowego zamknięcia nie widzę tu zbyt wiele do zrobienia. Potrzebowałbym niedźwiedziego pin bara testującego 1,1110, aby wzbudzić moje zainteresowanie.

Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1,1110 stanowiłoby byczy znak dla euro i prawdopodobnie ponownie odsłoniłoby obszar przy 1,1190.

Kurs EURUSD rozpoczął tydzień pod kluczowym poziomem oporu

GBPUSD

Ostatnio pojawiło się mnóstwo jakościowych okazji, a GBPUSD nie jest tu wyjątkiem. Para sygnalizowała wybicie dołem pod koniec lipca.

Zwróć uwagę na niższe maksima w kierunku poziomu 1,2380 między 12 a 26 lipca. Za każdym razem, gdy zobaczysz rynek, który kreśli niższe szczyty w kierunku wsparcia, możesz zacząć antycypować wybicie dołem. To samo dotyczy rynku kreślącego wyższe dołki do ponieważ zwykle poprzedza to wybicie w górę.

O potencjalnym wybiciu na GBPUSD wspominałem w ubiegłotygodniowej analizie. Mówiąc dokładniej, napisałem, że „zamknięcie dnia poniżej 1,2380 odsłoniłoby poziom 1,2100”.

To był mój bazowy scenariusz. Innymi słowy, spodziewałem się przełamania, biorąc pod uwagę niższe szczyty, o których właśnie wspomniałem.

Dziś widać, że GBPUSD osiągnął poziom wsparcia przy 1,2100 po wybiciu pod 1,2380. Teraz mamy już nieco więcej akcji cenowej i wydaje się, że funt rysuje również kanał spadkowy.

Zwróć uwagę, jak ten ostatni spadek przyciągnął oferty kupna na poziomie 1,2100, który przecina się ze wsparciem kanału. A zatem, gdzie możemy kierować się z tego miejsca?

Jeśli ostatnie działania w tym kanale dają jakieś wskazania, GBPUSD może nadal przyciągać kupujących powyżej strefy wsparcia przy 1,2100. Kupujący mogą nawet wyciągnąć kurs parę z powrotem do konfluencji oporu przy 1,2380.

Jednak mimo prawdopodobieństwa odbicia nie chcę kupować GBPUSD. Tendencja jest tu spadkowa zarówno na interwale dziennym jak i tygodniowym, gdzie wciąż nakreślane są coraz niższe dołki i szczyty.

Zatem, chcę jedynie wypatrywać okazji sprzedażowych z oporu. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co przyniesie nam ten kanał, jednak ponowny test 1,2380 w najbliższych dniach może dać kolejną szansę na shorta.

Pamiętaj tylko, że 1,2100 to istotny poziom wsparcia, który pochodzi z października 2016 r.
O ile dla niedźwiedzi wszystko obecnie wygląda bardzo dobrze, ważne jest, aby zachować cierpliwość i nie zajmować zbyt dużych pozycji krótkich w przypadku, gdy 1,2100 spowoduje bardziej znaczące odbicie.

GBPUSD osiągnął poziom wsparcia przy 1,2100 po wybiciu pod 1,2380

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD świetnie spisywała się w ostatnich tygodniach. W rzeczywistości, odkąd napisałem o okazji do krótkiej sprzedaży z 24 lipca, para zapewniła nam sześć dni spadkowych z rzędu.

Jednak piątkowa sesja przerwała pasmo osunięć. Tak się składa, że ​​AUDUSD odbił się od 0,6763, czyli o 13 pipsów ponad poziom 0,6750, który wymieniałem jako swój cel 24 lipca i ponownie 1 sierpnia.

Jednakże wcale nie jestem byczo nastawiony na AUDUSD tylko dlatego, że para dotarła do strefy wsparcia. Mając to na uwadze, nie goniłbym za krótką pozycją, gdy para znajduje się  powyżej obszaru przy 0,6750.

Myślę też, że po dziesięciu spadkowych dniach z rzędu, AUDUSD potrzebuje pewnej zdrowej konsolidacji, co prawdopodobnie oznacza swego rodzaju cofnięcie. Jednym z obszarów oporu, na który warto zwracać uwagę w tym tygodniu jest 0,6830.

Jeśli nie pojawi się żadna niedźwiedzia akcja cenowa, możemy spojrzeć wyżej w kierunku regionu przy 0,6910. Tak czy inaczej, będę musiał zobaczyć niedźwiedzią akcję cenową z oporu, zanim zdecyduję się tu na kolejną krótką pozycję.

Para walutowa AUDUSD świetnie spisywała się w ostatnich tygodniach

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USDCAD

USDCAD przetestował kluczowy poziom oporu pod koniec ubiegłego tygodnia. Nie jest to od razu widoczne, ale obszar przy 1,3250 to dolne ograniczenia kanału wzrostowego z kwietnia ubiegłego roku.

Oto spojrzenie na parę USDCAD z perspektywy interwału tygodniowego:

USDCAD przetestował kluczowy poziom oporu pod koniec ubiegłego tygodnia

Zauważ, że USDCAD wykazywał tendencję wzrostową w tym kanale przez około czternaście miesięcy. Przełamanie pod koniec czerwca oznaczało, że każdy ponowny test wcześniejszego wsparcia kanału (nowy opór) prawdopodobnie spotka się z presją sprzedaży.

Teraz zwróć uwagę na niedźwiedziego pin bara jaki w piątek uformował się na poniższym wykresie dziennym. To presja sprzedaży, na którą czekaliśmy.

Nie oznacza to, że USDCAD nie będzie zmierzał w górę, w tym tygodniu. Oznacza to jednak wzrost podaży wokół tego strefy przy 1,3250. Możemy wykorzystać te informacje do wypatrywania okazji sprzedażowych, podczas gdy cena na zamknięciach dnia znajduje się  pod oporem przy 1,3250. Wsparcie na drodze w dół obejmuje 1,3140 i 1,3020.

USDCAD wykazywał tendencję wzrostową


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

EURCHF

O parze EURCHF pisałem w piątek. Stopniowa akcja cenowa od czerwca zapewniła kilka okazji do sprzedaży.

Piątkowe wybicie poniżej 1,0970 może dać kolejną szansę na ruch w kierunku do następnego kluczowego wsparcia na poziomie 1,0870. To, czy zaczekasz na sygnał price action, zależy od Ciebie.

Chciałbym jednak zobaczyć, jak EURCHF ponownie przetestuje 1,0970 w roli nowego oporu, zanim rozważę wejście. Chcę również, aby para konsolidowała poniżej tego obszaru przez kilka dni.

Zauważ, jak doszło do dwóch ostatnich wyprzedaży z 1,1160 i 1,1060 po kilku dniach bocznego ruchu. Właśnie to chcę zobaczyć poniżej 1,0970.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia powyżej 1,0970 zanegowałoby niedźwiedzią koncepcję transakcyjną.

Chciałbym jednak zobaczyć, jak EURCHF ponownie przetestuje 1.0970 jako nowy opór


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here