Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.

EUR/USD

EURUSD zakończył rok 2015 w niedźwiedziej formie. Mimo, że para straciła w ubiegłym tygodniu tylko 90 pipsów to i tak nie zdołała wybić się ponad grudniowy szczyt przy 1.1055. Samo to może wskazywać na osłabienie i spust do spadków w nadchodzących sesjach.

Para wygląda jakby na początku roku miała ponownie testować kluczowe wsparcie przy 1.0800. Zamknięcie poniżej tego poziomu byłoby niedźwiedzie i otworzyło drzwi do dalszych spadków do 1.06600, a możliwe, że też do ubiegłorocznego dołka przy 1.0470.

Wiele osób może twierdzić, że grudniowa konsolidacja jest byczą formacją po ogromnym, jednodniowym ruchu z 3 grudnia. Mimo, że może się to okazać prawdą, bycza kontynuacja z obecnych poziomów natrafiałaby na znaczące wsparcie niedaleko 1.1300, nie wspominając nawet o grudniowym szczycie niedaleko 1.1020.

Na tej parze utrzymuje niedźwiedzie nastawienie od października 2015, kiedy to para wybiła wzrostowy kanał. Nastawienie pozostanie niezmienne do czasu aż pozostaniemy w tym roku znacznie poniżej wsparcia, które wcześniej było dolnym ograniczeniem kanału.

EURUSD-support-and-resistance

GBP/USD

Na GBPUSD widzieliśmy kolejną obniżkę w ostatnim tygodniu roku 2015 i tym samym niedźwiedzie sprowadziły cenę do nowego, ośmiomiesięcznego dołka.

Zbiega się to z moim komentarzem ubiegłotygodniowym, gdzie utrzymywałem niedźwiedzie nastawienie podczas gdy na wykresie nadal kreślone są coraz niższe szczyty i niższe dołki. Byki nie wykazują aktualnie zamiaru odwrócenia obecnego trendu.

W tej chwili nie ma na tej parze zbyt wiele do zrobienia. Traderzy mogą ją obserwować w poszukiwaniu okazji do sprzedaży podczas gdy cena pchana jest niżej do kolejnych poziomów wsparcia. Oczywiście najistotniejszy poziom, na którym wszyscy się skupią to dno roku 2015 przy 1.4565; jego przełamanie może doprowadzić do większego rozwinięcia trendu spadkowego.

GBPUSD-support-level

USD/CAD

USDCAD może nam dać okazję do wejścia w pozycje długie, w nadchodzących sesjach, opierając się na formacji klina z wykresu H4, która formuje się odkąd został utworzony szczyt przy 1.4000 w grudniu 2015.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Tylko zamknięcie powyżej oporu mogłoby oferowałoby wejście w longi. Z drugiej strony, jeśli byki zawiodą i nie utrzymają się nad 1.3815, cena może zjechać niżej zanim dojdzie do kolejnego ruchu wzrostowego.

Moje optymistyczne nastawienie pozostaje nienaruszone tak długo, jak para jest handlowana powyżej 1.3815 na zamknięciach wykresu H4. Oznacza to tyle, że zamknięcie poniżej poziomu tylko chwilowo neguje bycze nastawienie, które w długim terminie ma przeważający wpływ.

USDCAD-wedge

AUD/JPY

Na AUDJPY niewiele się zmieniło. Kanał wzrostowy jest wciąż aktualny i skłania nas teraz do pozostania z boku. Tylko zamknięcie poniżej linii kanału na wykresie dziennym oferowałoby sposobność do wejścia w pozycje krótkie i dalsze osunięcia w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, mogłyby sprowadzić cenę do poziomu 74.50.

Staram się nie zwracać zbytniej uwagi na działanie ceny z uwagi na brak płynności. Jednakże jeśli ubiegłotygodniowe, niedźwiedzie objęcie ma być wskazaniem, to możemy spodziewać się ruchu spadkowego.

Moje niedźwiedzie nastawienie pozostaje niezmienne tak długo jak para znajduje się poniżej oporu stanowiącego górne ograniczenie kanału niedaleko 91.50. Kluczowe wsparcie jest w okolicach 86.30, 82.80 oraz 74.50 (dołek z 2012 roku).

AUDJPY-channel

NZD/JPY

NZDJPY przyciągnął moją uwagę po tym jak w ostatnich dniach 2015 roku zaczął przebijać linię trendu stanowiącą wsparcie, która była obserwowana od kilku tygodni.

Nie jest mi jednak śpieszno do handlowania tego przebicia. Moje rozumowanie rozbija się na dwa sposoby:

  1. Istnieje szansa, że linia trendu powinna być umieszczona nieco niżej. W tym wypadku, nie doszło jeszcze do faktycznego jej naruszenia.
  2. Akcja cenowa w pobliżu miała miejsce podczas sezonu świątecznego i może być myląca. Z tego powodu często zdarza się, że nie handluje tydzień przed i tydzień po świętach.

Jedyną rzeczą, która potwierdzi potencjalne przebicie byłby re-test od dołu i nowego poziomu oporu, który wcześniej stanowił wsparcie. Również wykresy intraday mogą dostarczyć dodatkowych wskazówek mówiących o tym, że para rzeczywiście naruszyła kluczowy poziom wsparcia.

NZDJPY-trend-line


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here