Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W trakcie dwóch ostatnich sesji ubiegłego tygodnia, notowania Eurodolara nakreśliły dwie świece z długimi górnymi knotami. Jednak nie postrzegam ich jako okazji do sprzedaży.

Po pierwsze, nie sądzę, by euro przetestowało opór kanału spadkowego, widocznego na poniższym wykresie.

Główny powód wiąże się jednak z samą formacją. Sprzedaż w ramach ustalonego kanału spadkowego takiego jak ten na EUR/USD może być ryzykownym przedsięwzięciem. Formacja spadkowa, która rozwija się po dłuższym ruchu w dół, może wskazywać na krótkoterminowe dno.

Nie mówię wcale, że para utworzyła dno, ani że warto kupować. Brakuje tu wystarczających informacji, by stwierdzić to z jakimkolwiek stopniem pewności.

Wiemy natomiast, że niedźwiedzie momentum osłabło, a zatem warto ograniczyć oczekiwania przy handlu w wąskim zakresie jaki się rozwinął lub całkowicie odpuścić sobie ten rynek.

Para EURUSD będzie musiała powrócić do wsparcia przy 1.1215 lub przełamać opór przy 1.1400 na zamknięciu dnia, by wzbudzić moje zainteresowanie. Do tego czasu, nadal trudno będzie handlować na tej parze.

W trakcie dwóch ostatnich sesji ubiegłego tygodnia, notowania Eurodolara nakreśliły dwie świece z długimi górnymi knotami

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu pisałem o potencjalnej okazji zakupowej po cofnięciu do wsparcia przy 1.3200. Jak się okazało, notowania przetestowały ten poziom w piątek.

Obecnie kurs GBPUSD musi się utrzymać na zamknięciach dnia ponad 1.3200, by kupujący mieli szansę przetestować 1.3440.

Jeśli sesja na tej parze zamknie się pod wspomnianym wyżej wsparciem możliwe, że zobaczymy intensyfikację presji podaży.

Jednym ze sposobów pozwalających zwiększyć nasze szansę jest w tym przypadku oczekiwanie na byczy sygnał price action, taki jak pin bar czy formacja objęcia. Formacje te sugerowałyby, że byki na GBP/USD zamierzają bronić wsparcia przy 1.3200.

Obecnie kurs GBPUSD musi się utrzymać na zamknięciach dnia ponad 1.3200, by kupujący mieli szansę przetestować 1.3440

USDJPY

Notowania pary walutowej USDJPY pokonały opór przy 111.40/70. Podejrzewam, że kupujący w tym tygodniu będą chcieli bronić tej strefy jeśli zostanie przetestowana jako wsparcie.

Biorąc pod uwagę odległość między piątkowym zamknięciem a 10 i 20-dniową EMA, spodziewałbym się cofnięcia w tym tygodniu.

Jeśli o mnie chodzi, chciałbym zobaczyć byczą akcję cenową w obszarze przy 111.40/70, zanim rozważę zajęcie pozycji długiej. Najbliższy opór do jakiego mogą dalej zmierzać notowania znajduje się w okolicach 112.50/60.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Notowania pary walutowej USDJPY pokonały opór przy 111.40/70

CADJPY

Para walutowa CADJPY dotarła do obszaru oporu stanowionego przez byłe wsparcie kanału, o którym wspominałem w analizie z 25 lutego. Po wybiciu tego oporu, notowania osunęły się w grudniu o 600-pipsów.

W piątek notowania ustanowiły szczyt a 85.23, ale okazało się, że było to ostatnie tchnienie byków. Zdecydowałem się na sprzedaż z poziomu 85.06.

Jeśli chodzi o kluczowe wsparcie w drodze na południe, obszar przy 83.80 może przyciągnąć kilku kupujących. Jeśli jednak sprzedający pokonają ten poziom, nie widać zbyt wiele przeszkód aż do 82.00.

Poniżej mamy dołki, które formowały się od kwietnia 2017 do marca 2018 r. na poziomie 80.55.

Biorąc pod uwagę, jak wzburzona była akcja cenowa CADJPY w tym roku, nie byłbym zaskoczony, gdyby w tym tygodniu po raz kolejny przetestowany został obszar oporu przy 84.50/60.

Jednak dopóki nowy opór na poziomie 84.50/60 pozostaje nienaruszony na zamknięciach sesji, moje nastawienie pozostaje niedźwiedzie.

Para walutowa CADJPY dotarła do obszaru oporu stanowionego przez byłe wsparcie kanału

Złoto (XAU/USD)

Na złocie w ubiegłym tygodniu przełamane zostało wsparcie klina wzrostowego. W trakcie piątkowej sesji, rynek osunął się znacznie poniżej poziom kluczowego wsparcia przy 1300 USD.

Jakikolwiek re-test poziomu 1300, który teraz stanowi opór może przyciągnąć presję sprzedaży.

Innymi słowy, wypatruj okazji sprzedażowych z 1300. Wsparcia po drodze w dół widoczne są na 1280, a następnie 1260 USD.

Na złocie w ubiegłym tygodniu przełamane zostało wsparcie klina wzrostowego


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here