Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD oraz XAUUSD, 4 - 8 maja 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD oraz XAUUSD do 8 maja 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD zyskał trochę gruntu zeszłym tygodniu po wybiciu ponad poziom 1,0890. Wszystko zaczęło się od odbicia z 24 kwietnia od wieloletniej linii trendu, która rozciąga się od historycznych minimów.

Jednak pomimo ubiegłotygodniowego rajdu, Eurodolar nie powiedział nam nic nowego, o czym już nie wiedzieliśmy.

Wiemy, że DXY (indeks dolara amerykańskiego) pozostaje w zakresie, co spowodowało dość duże niezdecydowanie na rynku walutowym. Mówię o tym w wideo zamieszczonym n a końcu tego wpisu. Nic więc dziwnego, że zakres kursu euro do dolara również jest ograniczony.

Kupujący zmagają się także z konfluencją oporu w okolicach 1,1000. Zwróć uwagę na przecięcie kilku kluczowych poziomów na poniższym wykresie.

Zamknięcie dnia powyżej tej strefy regionu zapewni ruch wzrostowy. Alternatywnie, możemy zaobserwować pewne osłabienie, podczas EURUSD jest handlowany poniżej 1,1000, a ruch może zmierzać w kierunku wsparcia przy 1,0890.

GBPUSD

Podobnie jak w przypadku Eurodolara, para walutowa GBPUSD również nie pokazała nam zbyt wiele w zeszłym tygodniu. Prawdopodobnie najbardziej znaczącym wydarzeniem był re-test maksimów  z połowy kwietnia. Neguje to koncepcję wskazującą na potencjalne formację głowy i ramion.

Jednak kurs funta do dolara wciąż walczy, aby pokonać ten obszar oporu przy 1,2570/80. Co więcej, strefa wsparcia przy 1,2330/40 prawdopodobnie nadal będzie ważnym czynnikiem.

Mając to na uwadze, potrzeba zamknięcia dnia powyżej 1,2570/80 żeby zasygnalizować siłę, lub poniżej 1,2330/40, aby wskazać na słabość funta.

USDJPY

Para walutowa USDJPY jest coraz bliżej wrzenia. Omawiam tego wieloletniego klina od tygodni.

Najprawdopodobniej potrzeba tu zamknięcia miesiąca ponad oporem lub pod wsparciem, aby potwierdzić wybicie. Jednakże, finalne wybicie może być agresywne i na pewno nie chcę tego przegapić.

Możesz również zobaczyć, jak USDJPY aż kipi na 4-godzinnym wykresie poniżej. Wspomniałem o tym w czwartek, Jednak potrzeba zamknięcia na wykresie 4-godzinnym lub dziennym, by potwierdzić to przełamanie linii trendu.

Jeśli chodzi o wsparcie, miej oko na obszar od 106,50 do 106,90. Pisałem o tym w zeszłym tygodniu i jak na razie ono się utrzymuje.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD nakreśliła w zeszłym tygodniu sygnał sprzedaży. Piątkowe zamknięcie poniżej 0,6450 było znaczące, ponieważ negowało zamknięcie 27 kwietnia ponad tym poziomem.

Omówiona wyżej akcja cenowa doprowadziła także do uformowania się niedźwiedziego pin bara na wykresie tygodniowym. Tak długo, jak poziom 0,6450 sprawdza się jako opór na zamknięciach dnia, skłaniam się w tym tygodniu ku spadkom na AUDUSD.

Kluczowe wsparcie znajduje się w przedziale od 0,6200 do 0,6250, a zamknięcie pod 0,6200 odsłoni poziom 0,6000. Jedynie ruch ponad ubiegłotygodniowe maksima na poziomie 0,6570 zanegowałby tę koncepcję.

XAUUSD (złoto)

W zeszłym tygodniu pisałem o tym, jak XAUUSD (złoto) wybiło ponad 1690 na zamknięciu tygodnia. Czwartkowa sesja zamknęła się z powrotem pod tym poziome, ale złoto nie było wyprzedawane, przynajmniej nie dla mnie.

Trend wzrostowy pozostaje nienaruszony, co oznacza, że ​​kupowanie po cofnięcia i wybić w drodze na północ  jest nadal korzystne.

W nadchodzącym tygodniu zwracaj uwagę na wsparcie przy 1690. Jeśli złoto wybije pod ten poziom, spójrz na 1640. Kluczowy opór wypada przy 1740/50, a wybicie w górę odsłoni poziom 1800.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here