Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

EURUSD nadal pozostaje parę trudną do handlu. Potwierdzeniem jest tu poniższy wykres, na którym widzimy, że od października ubiegłego roku notowania poruszają się w wąskim zakresie bez wyraźnego kierunku.

Jednakże długoterminowy trend pozostaje niedźwiedzi. Obszar oporu widoczny jest na 1.1450/80. Wsparcie wypada na 1.1400, natomiast istotniejsza strefa skupia się wokół 1.1300.

Będę nadal obserwował Eurodolara. Mając to na uwadze myślę, że lepsze okazje w obecnym momencie widoczne są na innych instrumentach.

GBPUSD

W minionym tygodniu, para walutowa GBPUSD testowała kluczowy obszar wsparcia. Nastawienie pozostaje tu bycze.

Od 28 widoczna jest konsolidacja, która nie powinna być zaskoczeniem z uwagi na 800-pipsowy rajd wzrostowy w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Obecnie będę wypatrywał byczej akcji cenowej powyżej 1.3050. Jeśli pojawi się pin bar lub formacja objęcia, będzie to dobra okazja do kontynuacji wzrostu w kierunku obszaru oporu na 1.3260. Zamknięcie sesji powyżej 1.3260 otwierałoby drzwi do kolejnego oporu na 1.3450.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia pod byłym oporem kanału (nowym wsparciem) blisko 1.3050 negowałoby niedźwiedzią perspektywę.

Tak długo jak kupujący utrzymują kontrolę, moim celem pozostaje obszar przy 1.3450.

NZDUSD

4 stycznia wskazałem na byczego pin bara z wykresu tygodniowego NZDUSD. Od tego czasu para zyskała prawie 200 pipsów.

Ponadto kupującym udało się pokonać opór na 0,6850, który stał się wsparciem. Prowadzi to nas także nakreślenia planu na obecny tydzień.

Ponowny test poziomu 0,6850 może stanowić korzystną okazje do kupna. Oczywiście oczekiwanie na byczą akcję cenowa przy ponownym teście 0,6850 sprawiłoby, że koncepcja transakcyjna byłaby o wiele bardziej atrakcyjna. Kluczowy opór na nadchodzący tydzień wypada przy 0,6970.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USDCAD

Początkowa pozycja krótka na USDCAD otwarta została po reteście oporu kanału oporu w pobliżu 1,3650. Od tego czasu notowania osunęły się o ponad 400 pipsów.

Dla tych, którzy nie załapali się na setup z początku stycznia, jeszcze jedna szansa pojawiła się po ubiegłotygodniowej analizie.

Para nakreśliła mniejszy kanał wzrostowy kanał, gdzie obszar przy 1,3280 stał się nowym oporem. W minionym poniedziałek i wtorek opór ten został skutecznie przetestowany.

Teraz, gdy para osiągnęła mój cel na 1.3060, czas zobaczyć, jak rynek zareaguje na wsparcie większego kanału wzrostowego rosnących poniżej 1,3000.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto

Złoto wspina się na coraz wyższe poziomy od sierpnia 2018 roku. Akcja cenowa była tu stosunkowo przewidywalna.

Jak widać na poniższym wykresie, rynek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy respektował nasze poziomy horyzontalne.

Tylko w zeszłym tygodniu kupujący osiągnęli kluczowy poziom oporu na 1325. Obszar ten służył jako pivot dla złota w pierwszych miesiącach ubiegłego roku.

Jeśli ostatnia akcja cenowa daje jakąkolwiek wskazówkę możliwe, że w tym tygodniu będziemy świadkami cofnięcia na tym rynku.

Z kolei każde cofnięcie do nowego wsparcia w pobliżu 1300 może dać kolejną okazję zakupową, celując przy tym w ruch powrotny do 1325. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1325 otwierałoby drzwi do strefy przy 1350.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here