Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EUR/USD zmusił wszystkich tych o niedźwiedzim poglądzie, by jeszcze rozważyli swoje podejście. Widzieliśmy już pojedynczy ruch w górę o zakresie 570-pipsów, który miał miejsce po oświadczeniu ECB z 10-go marca i wystartował z dołka na poziomie 1.0820, a także wcześniejszy jeszcze większy ruch na 880-pipsów, gdzie ten z kolei zaczął się od dołka sprzed oświadczenia ECB na poziomie 1.0515.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczby te są bardzo imponujące, byki muszą jednak stanąć być może przed największym sprawdzianem, gdyż zbliżają się do krytycznego poziomu, który sięga marca 2015 roku. Dla tych, którzy nie pamiętają, jest to dawne wsparcie kanału, które po przełamanie doprowadziło do 550-pipsowej wyprzedaży.

Para testowała ten poziom jako nowy opór 11-lutego tego roku, ale wydaje się, że potrzebny jest kolejny re-test. Zatem obszar między 1.1490 – 1.1520 wydaje się być atrakcyjny dla ofert sprzedaży, które mogą zaprowadzić do wsparcia przy 1.1340 zanim dojdzie do kolejnego swingu w górę.

Mimo, że długoterminowa perspektywa dla tej pary pozostaje niepewna, kolejne wyższe szczyty i dołki sygnalizują siłę euro, która powinna wystarczyć, by dotrzeć do obszaru 1.1500.

EURUSD-key-levels


GBP/USD

W piątek na GBP/USD oddane zostało 130 z 330 pipsów jakie udało się uzyskać na tej parze między poniedziałkiem, a środą. Dwie pierwsze sesje były naprawdę dobre, ale środowy pin bar okazał się wskazówką wygasającej siły byków.

Jak już jednak wspominałem, w którymś z komentarzy, aby potencjalna formacja odwrócenia jaka tworzy się na tej parze była respektowana, cena musi się znajdować podczas zamknięć dziennych nad poziomem 1.4050. Tylko zamknięcie poniżej tego poziomu neguje pomysł dołka przy 1.3835 jako znaczącego poziomu.

invest

Jeśli chodzi o bieżący tydzień, para GBPUSD wciąż pozostaje uwięziona między wsparciem przy 1.4050, a oporem przy 1.4400. Choć obecnie bliżej nam do poziomu 1.4050, który może spowodować ewentualne, dalsze osunięcia, to ruch powrotny do obszaru przy 1.4400 potwierdziłby formację odwrócenia i może ostatecznie wyzwolić 730-pipsowy rajd wzrostowy.

Oczywiście, aby ten rajd mógł się zmaterializować, para musi wspiąć się ponad linię trendu prowadzoną od sierpnia 2015 roku. Jest to bardzo dobry poziom, aby przetestować bycze nastawienie.

GBPUSD-potential-reversal-pattern-1024x640


AUD/NZD

Jeśli chodzi o ten tydzień to AUD/NZD jest moją ulubioną parą na celowniku. Częściowo ze względu na prostotę rozwijającej się obecnie akcji cenowej, a po części z powodu mojego długoterminowego, byczego poglądu na tę parę.

Od czasu dołka z 2016 roku niedaleko 1.0570, para AUD/NZD uformowała kanał wzrostowy na wykresie 4-godzinowym. 29-marca mara spadła poniżej wsparcia przy 1.1150, co może sprawić, że w trakcie najbliższych sesji nastąpi zejście do kolejnego kluczowego wsparcia przy 1.0970.

Traderzy mogą teraz obserwować czy pojawią się jakieś okazje zakupowe jeśli dojdzie do ponownego testu wsparcia kanału. Spodziewam się, że jako obszary wsparcia będą działać okolice poziomów 1.1150 i 1.1320, gdyż w ostatnich tygodniach nie pozostawały one bez znaczenia. Jednakże większy obraz wciąż pozostaje wzrostowy dla AUD/NZD i sprzyja wzrostom w 2016 roku oraz później.

AUDNZD-ascending-channel-support


GBP/JPY

Po kilku tygodniach konsolidacji wygląda na to, że para walutowa GBPJPY gotowa jest na następny ruch. W piątek para zamknęła się poniżej linii trendu, która została poprowadzona od dołka z tego roku przy 154.70.

Jednak rzecz pozostaje jednak niepewna, a mianowicie to jak ważna jest ta linia trendu w stosunku do otaczającej ją akcji cenowej. Wspominam o tym, gdyż zupełnie nie widać odbicia od tego obszaru (159.60) w piątek, co potwierdziłoby w pewnym stopniu znaczenie tego poziomu.

Mając to na uwadze, wolę zaczekać na zamknięcie poniżej 158.50 przed rozważeniem wejścia w shorty. Poziom ten działał jako opór 26 lutego, a także później sprawdzał się jako wsparcie (23 i 24 marca). Właśnie to sugeruje, że ma on większą siłę, a zamknięcie pod nim otworzy drogę do ponownego testu obszaru w pobliżu poziomu 156.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Mówiąc o wsparciu przy 156 możesz mieć wątpliwość dlaczego nie znajduje się ono bliżej tegorocznego dołka przy 154.70. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że poziom 156.00 znajduje się blisko zniesienia wewnętrznego 50% Fibo, które odmierzone jest od dołka z 2011 roku do szczytu z 2015 roku, a także znalazło się tam sporo ofert kupna w trakcie re-test z 24-lutego, co pozwoliło tej parze odzyskać sporo gruntu do zamknięcia.

GBPJPY-wedge-break-1024x751


EUR/AUD

Niewiele się zmieniło od ostatniego komentarze jeśli chodzi o strukturę cenową na EURAUD. Para wciąż drepcze tuż powyżej 11-miesięcznej linii trendu, która prowadzona jest od dołka z 2015 roku.

Najbardziej znaczącym wydarzeniem od 22-marca był piątkowy re-test obszaru w pobliżu 1.150, który doprowadził do wyzwolenia 140-pipsowej wyprzedaży, krótko przed weekendem.

EUR/AUD wciąż pozostaje na liście obserwowanych instrumentów w tym miesiącu, ale nadal istnieje wiele możliwości, które mogą doprowadzić do jego kapitulacji. Patrząc na brak zdolności do odbicia od długoterminowego wsparcia, ewentualne przełamanie w dół wydaje się bardzo prawdopodobnym rezultatem.

Dołącz do rozwijających się traderów i sprawdź materiały w strefie eLearn!

Ruch powrotny nad opór przy 1.50 również wydaje się być bardzo atrakcyjny (jeśli nie bardziej od poprzedniej opcji) szczególnie z odpowiednim, byczym sygnałem. Teraz jednak wszystko co możemy zrobić to siedzieć i czekać na dalszy rozwój sytuacji i wybicie, w którąś ze stron.

EURAUDDaily_New-1024x686


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here