Naga MarketsKurs EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, XAU/USD oraz Altcoiny, 31 sierpnia - 4 września 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, cenie złota i Altcoinów do 4 września 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Zamknięcie z ubiegłego tygodnia pokazuje, że byki nadal utrzymują kontrolę na parze walutowej EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wspominałem w zeszłym tygodniu członkom DPA, udało mi się opuścić pozycję długą na Eurodolarze trzymaną od 7. lipca z 500-pipsowym zyskiem.

Następnie, 19 lipca zagrałem pozycję krótką na EUR/USD i zarobiłem nieco ponad 60-pipsów, a po sesji 24. sierpnia znowu zająłem długą pozycję. O tym wszystkim informowałem członków mojego zamkniętego forum.

W tym tygodniu kurs euro do dolara może trafić na opór przy 1,1930, a zamknięcie powyżej tego poziomu otwierałoby drzwi do 1,2090.

To, co wydarzy się w okolicy 1,1930, zadecyduje, czy dodam do mojej długiej pozycji. Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada przy 1,1700.

Zastrzeżenie: Posiadam pozycję długą na parze walutowej EUR/USD.

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W minionym tygodniu kurs funta do dolara wyrwał się z konsolidacji, zamykając się powyżej 1,3250 USD. Jeśli poziom ten zostanie utrzymany na zamknięciach dnia, skłaniam się ku koncepcji pchnięcia w górę, w kierunku kluczowego wsparcia blisko 1,3500.

Alternatywnie, zamknięcie na GBP/USD z powrotem poniżej 1,3250 negowałoby powyższy scenariusz.

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Kurs dolara do jena kontynuuje osłabienie od obszaru przy 106,00 JPY. Poniższy klin / trójkąt na USD/JPY to struktura, o której mówiłem od miesięcy.

Jednakże, najtrudniejszą częścią handlu z dala od tej struktury jest to, że para respektują ją jedynie na zamknięciu miesiąca. Innymi słowy, potrzeba było zamknięcia miesiąca poza formacją, aby potwierdzić wybicie.

Mając to na uwadze, tak długo, jak długo kurs USDJPY pozostaje poniżej regionu przy 106,00 na zamknięciach miesiąca, odsłonięty jest obszar przy 101,00.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

Cena złota (XAU/USD)

Jeśli widziałeś ubiegłotygodniową prognozę, znasz formację klina, który uformował się na złocie (XAU/USD).

Ze względu na wieloletni trend wzrostowy, od 1 kwietnia jestem byczo nastawiony do złota. Wtedy zacząłem kupować koszyk młodszych firm wydobywczych, o czym również poinformowałem członków DPA.

Wybrałem młodszych spółki górnicze jako sposób na wykorzystanie siły złota, ponieważ akcje te mają tendencję do przewyższania cen złota o znaczny margines.

Jeśli chodzi o XAU/USD, piątkowa świeca przełamała opór,  a więc zobaczymy, czy kupujący zdołają w tym tygodniu utrzymać notowania powyżej poziomu 1940 USD.

Jeśli tak się stanie, szeroko otwarte pozostaną drzwi do poziomu 2015 dolarów za uncję.

Altcoiny

Jeśli nie znasz tego terminu, wszystkie Altcoiny to kryptowaluty inne niż Bitcoin. Obejmuje on m.in. aktywa takie jak Ethereum (ETH) i VeChain (VET).

Jeśli śledzisz mnie na Twitterze, bez wątpienia widziałeś zamieszczony niżej  wykres. Pokazuje on całkowitą kapitalizację rynkową dla altcoinów, która, jak widać, zaraz wybije w górę.

Uderzające w konsolidacji trwającej od 2019 roku jest to, że idealnie pasuje do akcji cenowej w okresie od 2014 do początku 2016 roku.

Jak już wspomniałem w nagraniu na końcu wpisu, wybicie całego rynku altcoinów będzie wymagało miesięcznego zamknięcia powyżej 142 miliardów dolarów.

Zamknięcie powyżej 142 miliardów dolarów odsłoniłoby poziom 260 miliardów dolarów, a następnie 476 miliardów dolarów, co stanowiłoby historyczny rekord jeśli chodzi o kapitalizację rynkową altcoinów.

Oczekuję, że w ciągu najbliższych kilku lat kryptowaluty będą handlowane po znacznie wyższych cenach.

Zastrzeżenie: Utrzymuje pozycję w kilku altcoinach, w tym w ETH i VET.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here