Naga MarketsdpaW ślad za tłumaczeniami artykułów Justina Bennetta, założyciela portalu DailyPriceAction, na Comparic.pl pojawiać się będą także jego tygodniowe analizy. Oto pierwsza z nich, gdzie analizowane instrumenty to: EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, GBP/AUD, CAD/JPY.

EUR/USD

EUR/USD jest już 400 pipsów niżej, odkąd doszło do przełamania dolnego ograniczenia kanału w dniu 23 października. Co jeszcze bardziej istotne, para bez najmniejszych trudności przebiła po drodze kilka kluczowych wsparć, włączając w to poziom 1.0820.

Wydaje się, że za każdym razem, kiedy wspólna waluta próbuje łapać oferty kupna, szybko pojawiają się sprzedający i spychają ją niżej. W ubiegłym tygodniu doszło do nieudanej próby wspięcia się powyżej 1.0658, co wskazuje, że popyt jest nadal zbyt mały, nawet po obecnych cenach.

Poziom, z którym sprzedający mogą sobie tak łatwo nie poradzić to tegoroczne dno przy 1.0470. Para znajduje się teraz o około 115 pipsów od niego i wygląda na to, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni dojdzie do jego re-testu.

Zbliżamy się do końca roku i interesujące będzie zobaczyć czy para będzie jeszcze grała na zwłokę przed wyznaczeniem nowych dołków. Odbicie od tegorocznych minimów nie powinno być wykluczone jak rozpocznie się pokrywanie pozycji krótkich w ostatnim miesiącu handlu, w tym roku.

Aktualnie pozostaje nastawienie na sprzedaż z poziomu 1.1040 z targetem na poziomie 1.0470. Najbliższy kluczowy opór z obecnych poziomów to 1.0658, a wsparcie przy 1.0470.

eu01

GBP/USD

Na GBP/USD od połowy czerwca widzimy jak rysowane są kolejne, coraz niższe szczyty i dołki. Obecnie para znajduje się trochę ponad 60 pipsów nad kluczowym wsparciem, które jeśli nie wytrzyma, może spowodować dalsze osunięcia.

Poziom 1.4980 działa w okresie między marcem, a kwietniem bieżącego roku jako silny opór. To powinno przyciągnąć zlecenia kupna, nastawionych na zwyżki traderów w przypadku ponownego testu poziomu, ale tym razem już jako wsparcia.

Osobiście nie jestem zainteresowany kupnem funta na tym poziomie. Podczas gdy oferty kupna na tym poziomie mogą spowodować wzrost cen, to niedźwiedzie momentum panujące od czerwca sygnalizuje, że jakiekolwiek umocnienia mogą być tylko chwilowym odreagowaniem.

Mając na uwadze powyższe, jestem bardziej zainteresowany sprzedażą gdy cena zamknie się pod wsparciem przy 1.4980. To oczywiście wymaga cierpliwości w oczekiwaniu do stosowny sygnał price action, ale może być warte uwagi gdyż do następnego wsparcia jest około 240 pipsów.

gu01

USD/CHF

Poziom szczytu z tego roku, a mianowicie 1.0240 został przełamany. Ostatnio cena znajdowała się na obecnych poziomach w styczniu bieżącego roku, na dzień przed tym, gdy SNB zdecydowało się uwolnić kurs franka szwajcarskiego, co doprowadziło do ogromnej wyprzedaży. Przecena osiągnęła wtedy w ciągu tylko jednego dnia aż 1900 pipsów.

Krótko potem rozpoczęła się konsolidacja w postaci formacji klina. Wybicie jakie z niej nastąpiło w dniu 26 października okazało się bardo opłacalne, gdyż para zyskała do teraz 460 pipsów.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Piątkowa sesja wyznaczyła tegoroczny szczyt i ustawiła byki na pozycji do pchnięcia ceny jeszcze wyżej w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Przed kolejnym, znacznym ruchem w górę, chciałbym na obecnych poziomach zobaczyć jakąś zdrową konsolidację.

Moje bycze nastawienie pozostaje nienaruszone tak długo jak para pozostanie ponad poziomem 1.0240. Kluczowy opór znajduje się na poziomach 1.0580 oraz 1.0900.

uc01

GBP/AUD

GBP/AUD znalazł w ubiegłym tygodniu oferty na poziomie wsparcia, które obowiązuje od 21 lipca. Poziom ten formuję szyję czteromiesięcznej formacji odwrócenia w postaci głowy z ramionami.

Formacja ta utworzyła się po rajdzie wzrostowym, który miał miejsce między majem, a sierpniem tego roku. Ruch ten miał zasięg 3000 tysięcy pipsów i nie był przerywany żadnymi, większymi cofnięciami.

Szeroki charakter tej pary dobrze wróży ku odwróceniu i spadkom. Jednakże tylko zamknięcie poniżej linii szyi na poziomie 2.0740 potwierdziłoby formację i dało okazję do zagrań na krótko.

Najbliższe kluczowe wsparcie to równy poziom 2.000, gdzie były szczyty z maja tego roku. Następne wsparcie wynika z ruchu mierzonego i jest ono na poziomie 1.9260, co zaznaczono na poniższym wykresie.

Mimo wszystko zawsze istnieje szansa, że formacja odwrócenia nie zadziała. W takiej sytuacji pozostanę z boku i będę patrzył jak zmienia się cena i rozwija sytuacja na tej parze.

ga01

CAD/JPY

CAD/JPY był już na naszym radarze odkąd 9 listopada uformował się niedźwiedzi pin bar. Wszyscy, który weszli na jego 50% zniesieniu notują teraz zysk ponad 100 pipsów.

Przebicie jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu może spowodować znacznie większy spadek w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W piątek nastąpiło wybicie z formacji klina, która tworzyła się od sierpnia. Klasyczna analiza techniczna mówi nam, że wcześniejsze wsparcie staje się nowym oporem i dokładnie to chcielibyśmy zobaczyć w nadchodzących tygodniach.

Moje niedźwiedzie nastawienie wciąż pozostaje aktualne, dopóki cena znajduje się poniżej trzymiesięcznej linii trendu. Kluczowe wsparcie widzę na poziome 89.00 wraz z niewielkim obszarem wsparcia nieopodal 90.55.

cj01


Kolejne analizy pojawiać się będą w tym miejscu: Justin Bennett Price Action – Analizytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here