Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W minionym tygodniu byki ponownie zostały powstrzymane na oporze przy przy 1.1720/30, który służył jako pivot w maju i czerwcu, a także ograniczał ruch w zeszłym tygodniu.

Od dołu przed spadkami cały czas powstrzymuje linia trendu z maja 2017-go roku. Jednakże biorąc pod uwagę wcześniejszy, 900-pipsowy spadek z kwietnia oraz ostatni ruchu boczny, bardziej opowiadam się na niedźwiedzim rozwojem sytuacji.

Wygląda na to, że potrzeba zamknięcia sesji (godz. 23 czasu polskiego) poniżej linii trendu blisko 1.1650, by ponownie odsłonić dołek wielomiesięcznego zakresu na poziomie 1.530. Alternatywnie, zamknięcie notowań dziennych powyżej 1.1730 jest niezbędne, by utorować drogę w kierunku kolejnego kluczowego oporu na 1.1830.

GBPUSD

Na parze GBPUSD w minionym tygodniu panował względny spokój nie dający przewagi żadnej ze stron. Notowania poruszają się w kanale spadkowym od 10 tygodni.

W minionym tygodniu miała miejsce nieudana próba ponownego testu oporu kanału na 1.3230, a ponadto w czwartek uformowało się niedźwiedzie objęcie, co jest oznaką słabości i poddaje w wątpliwość ruch na wyższe poziomy w najbliższym czasie.

Obecnie nie jestem zainteresowany ani sprzedawanim, ani kupowaniem pary walutowej GBPUSD. Potrzeba tu zamknięcia sesji ponad oporem kanału, co otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego poziomu na 1.3300, a być może nawet do 1.3460. Do tego czasu notowania pozostaną pod presją, gdzie kluczowe wsparcie na ten tydzień wypada blisko 1.3050.

USDCAD

Sprzedający na USDCAD dokonali w minionym tygodniu znacznego przełomu. W środę bowiem doszło do zamknięcia sesji pod konfluencją wsparcia na 1.3045.

Obecnie opór znajduje się w obszarze przy 1.3120, natomiast wsparcie widzimy blisko 1.3010/25.

Para może teraz dalej się osuwać, a zatem warto obserwować opór na 1.3120, ale nie tylko. Istotny może być też poziom 1.3065 z uwagi na to, że służył on jako pivot od początku czerwca, a także powstrzymywał przed zwyżkami w miniony czwartek i piątek.

Nie chciałbym jednak na razie grać shortów z uwagi na odległość pomiędzy ceną na koniec tygodnia, a kanałem średnich EMA 10/20. Wolałbym raczej zaczekać na re-test nowego oporu przy 1.3120 lub zamknięcie sesji poniżej 1.3010/25.

Myślę, że w nadchodzących tygodniach możemy być świadkami dłuższego ruchu spadkowego, gdzie główny cel stanowić może dolne ograniczenie kanału wzrostowego, który rozciąga się od dołka z 2017-go roku. Zlokalizowane jest ono między poziomami 1.2550 – 1.2600.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURCAD

Na parze walutowej EURCAD nastawiony jestem niedźwiedzio. W ubiegłym tygodniu doszło tam do wybicia z kanału wzrostowego, gdzie udało się zrealizować 300-pipsowy zasięg.

Możliwe zatem, że dojdzie teraz do wzrostowego odbicia. Pivot, który może przyciągnąć kupujących po drodze na niższe poziomu znajduje się na 1.5150, ale interesujące są także piątkowe minima.

Akcja cenowa z ostatnich 8 miesięcy wskazuje na spadki i tego się będę trzymał. Z resztą pozostaje tu w pozycji krótkiej od końca czerwca, gdzie wchodziłem na 1.5580. Dodałem do tej pozycji w ubiegłym tygodniu na poziomie 1.5300.


GBPCAD

Sprzedającym w końcu się udało. Od kilku tygodni podejrzewałem formowanie się głowy z ramionami na GBPCAD. Tak naprawdę minął już ponad miesiąc, wszystko bowiem zaczęło się od niedźwiedziego pin bara z 22-go czerwca, który stanowił pierwszy znak oczekującej formacji odwrócenia.

Zamknięcie w miniony czwartek pod linią szyi głowy z ramionami potwierdza ogromną, 1500-pipsową formację. Nie oznacza to oczywiści, że para będzie zmierzać w dół, ale czwartkowe wybicie toruje ku temu drogę.

Kluczowe wsparcie, o którym była mowa w zeszłym tygodniu, wypada na dołku z maja przy 1.7060. Zamknięcie dnia poniżej tego poziomu nie spotkałoby się z sensownymi ofertami kupna aż do obszaru przy 1.6820, który również stanowi 61,8% zniesienie Fibonacciego zakresu od września 2017 do marca 2018 r.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem ponad linią szyi w pobliżu 1.7200 negowałoby niedźwiedzie nastawienie.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here