Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD rozpoczyna obecny tydzień w kluczowej strefie oporu. W ostatnich tygodniach kilkukrotnie omawiałem obszar przy 1,1170 wraz z oporem kanału spadkowego w pobliżu 1,1200.

W tym tygodniu potrzeba zamknięcia dnia powyżej 1,1200, by udało się przedłużyć ubiegłotygodniowy rajd. Takie wybicie odsłoniłoby poziom 1,1300, a być może nawet opór kanału wzrostowego, o którym wspominałem w prognozie wideo (na dole strony).

Kluczowe wsparcie w tym tygodniu wypada przy 1,1070.

Kurs pary walutowej EURUSD rozpoczyna obecny tydzień w kluczowej strefie oporu

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD odzyskała grunt w zeszłym tygodniu po wtorkowym zamknięciu poniżej 1,2980. Wcześniej poziom ten stanowił opór zakresu, który został pokonany impulsem wzrostowym z 3 grudnia.

Oznacza to, że kupujący mogą próbować bronić 1,2980 jako nowego wsparcia w przypadku jakiegokolwiek testu tego poziomu. Jednakże niedaleko widać kolejny kluczowy opór, przy 1,3160.

Myślę, że przyszły kierunek dla GBPUSD sprowadzi się do tego, co w tym tygodniu wydarzy się w obszarze przy 1,3160/70.

Niedźwiedzia akcja cenowa, taka jak choćby pin bar z tego obszaru, może skierować parę ku spadkowym, być może z powrotem w kierunku 1,2980. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1,3160/70 odsłoniłoby poziom 1,3340.

Para walutowa GBPUSD odzyskała grunt w zeszłym tygodniu po wtorkowym zamknięciu poniżej 1,2980

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD kontynuowała wzrosty w minionym tygodniu. Pisałem o potencjalnym wybiciu w górę 4 grudnia. Nasz pierwszy cel na poziomie 0,6930, osiągnięty został 13 grudnia.

Opór przy 0,6930 zmienił się teraz w kluczowe wsparcie dla pary walutowej AUDUSD.

Jeśli chodzi o kluczowy opór, to myślę, że 0,7015 może przyciągnąć sprzedających, biorąc pod uwagę znaczną liczbę tygodniowych dołków jakie wypadały w okolicach tego poziomu  od października 2018 r. do kwietnia tego roku.

Para walutowa AUDUSD kontynuowała wzrosty w minionym tygodniu

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

NZDCAD

Para walutowa NZDCAD kontynuowała umacnianie w zeszłym tygodniu po wybiciu z 19 listopada. O pro-wzrostowej koncepcji dla tej pary walutowej pisałem 18 listopada.

Nasz pierwszy cel na poziomie 0,8640, osiągnięty został 2 grudnia. Idąc dalej, chciałbym zobaczyć jak NZDCAD utrzymuje się na zamknięciach dnia ponad wsparciem przy 0,8730/40.

Bycza akcja cenowa z tej strefy może sygnalizować kolejny ruch w górę, być może do następnego kluczowego oporu na 0,8890. Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 0,8730 sygnalizowało będzie osłabienie, a także ponownie odsłoni poziom 0,8600.

Para walutowa NZDCAD kontynuowała umacnianie w zeszłym tygodniu po wybiciu z 19 listopada

Złoto (XAUUSD)

XAUUSD (złoto) dobrze się dla nas rozegrało. Kilkukrotnie omawiałem klin spadkowy widoczny poniżej, włączając w to analizę z 19 grudnia oraz zeszłotygodniowe wideo w komentarzu.

Bycza koncepcja wymagała zamknięcia dnia ponad konfluencją oporu przy 1480, do czego doszło 23 grudnia. Naszym pierwszym celem był poziom 1515, który osiągnięty został w piątek.

Myślę, że na XAUUSD może w tym tygodniu dojść do cofnięcia lub przynajmniej swego rodzaju konsolidacji. Może to wystąpić tuż pod poziomem 1515, a w ramach cofnięcia, złoto może cofnąć się strefy przy 1505, a nawet 1490.

Zobaczymy, co się wydarzy, ale nie byłbym zdziwiony, gdyby na początku tego tygodnia doszło do księgowania zysków na poziomie 1515.

XAUUSD (złoto) dobrze się dla nas rozegrało


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here