Naga MarketsKursy walut pod kątem price action: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, EURJPY, złoto (XAUUSD)Metodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD wybił w dół 3 stycznia. Czekaliśmy na wybicie kilka tygodnia, a ja 22 i następnie 25 stycznia omawiałem, jak ruch spadkowy może osiągnąć poziom 1,0990.

W zeszłym tygodniu również omówiłem wsparcie przy 1,0990.

Chociaż czekaliśmy, aż euro „zresetuje się” na kolejną potencjalną okazję do zajęcia pozycji krótkiej, kupujący mieli inne plany.

Wydaje się, że piątkowa sesja z powrotem skierowała notowania ​​EURUSD ponad kluczowy poziom horyzontalny przy 1,1075 oraz kanał wzrostowy z 2019 roku. Oznacza to, że strefa od 1,1075 do 1,1100 stanowi wsparcie warunkowe.

Wsparcie jest warunkowe, ponieważ zależy od tego, gdzie euro otworzy się w poniedziałek. Więcej o tym w wideo na końcu artykułu.

Otwarcie na lub powyżej piątkowego zamknięcia sygnalizowałby siłę, natomiast otwarcie poniżej 1,1075 mogłoby sugerować, że piątkowy rajd był tylko księgowaniem zysków przed weekendem.

Jeśli zauważymy, że kurs EURUSD zaczyna bazować ponad 1,1075, mogę rozglądać się za okazjami do kupna celując w obszar oporu przy 1,1170.80.

Wszystko zależy jednak od poniedziałkowego otwarcia, przynajmniej dla mnie.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD była w zeszłym tygodniu jeszcze bardziej imponujący niż jej odpowiednik z euro. Czwartkowa sesja nakreśliła byczą formację objęcia po decyzji i oświadczeniu BoE.

Zauważ też, że funt ani razu nie zamknął się pod obszarem wsparcia przy 1,2980. Tak naprawdę, GBPUSD nigdy nie zamknął się nawet pod linią trendu z listopada 2019 r., o której kilkakrotnie wspominałem w moich analizach.

Na razie para wygląda na stosunkowo konstruktywną. Jeśli kupujący na zamknięciach dnia zdołają utrzymać cenę ponad wsparciem na poziomie 1,3170, nie powinno być problemu z ruchem od piątkowego zamknięcia do poziomu 1,3340.

Jednak podobnie jak w przypadku EURUSD, chcę zobaczyć, funt do dolara otworzy się w poniedziałek.

Będzie to kluczowe dla ustalenia, czy w zeszłym tygodniu rajd był istotny, czy jest to pułapka na byki, jaką widzieliśmy pod koniec grudnia.

USDJPY

Na parze walutowej USDJPY koncentrowałem się najbardziej w ubiegłym tygodniu. Dyskutowałem o potencjale spadku notowań pary wrażliwej na ryzyko 23 stycznia.

Oto co wtedy napisałem:
Jednak biorąc pod uwagę krótkoterminowy kanał wzrostowy na poniższym wykresie, ruch spadkowy wydaje się prawdopodobny.

Wybicie nastąpiło zaledwie dwa dni później wraz z poniedziałkową luką spadkową. Następnie, 28 stycznia, omawiałem jaj zamknięcie z 24 stycznia na poziomie 109,27 może służyć jako opór.

Kurs USDJPY nakreślił maksima sesji na poziomie 109,26 kilka godzin później. Potem nastąpiła wyprzedaż przed weekendem na ponad 90 pipsów.

Pozycję krótką z poziomu 109,22 zająłem podczas środowego testu strefy przy 109,20/30 w roli nowego oporu i wciąż jestem w pozycji krótkiej.

Może ją nieco zredukuj na wsparciu kanału w okolicach 108,00, jednak pamiętajcie, że wybicie tego poziomu odsłoniłaby 106,80.

Na razie nie mam powodu sądzić, że wyprzedaż na USDJPY się skończyła, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią ucieczkę do bezpiecznych przystani i słabość USD.

Nie należy wykluczać przejścia ruchu do 106,80, a nawet 105,00 w nadchodzących tygodniach. Jedynie zamknięcie dnia powyżej 109,20 odwróciłoby moje niedźwiedzie nastawienie.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURJPY

EURJPY to kolejna wrażliwa na ryzyko para, która pięknie się rozegrała. Po raz pierwszy omówiłem potencjał wybicia w dół 23 stycznia.

Sposób, w jaki para zaczęła opierać się na wsparciu kanału rosnącego, wskazywał na nieuchronne wybicie. Udało mi się wejść w shorta na poziomie 121,63 bazując na wielokrotnych testach wsparcia kanału, jak wspomniałem w wideo (na końcu artykułu).

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień jest wypada na poziomie 119,80, ale możliwe, że zobaczymy także oferty kupna w pobliżu 119,20.

Obszar przy 120,40 stanowi w nadchodzącym tygodniu drugorzędny opór. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz wykorzystać siłę jena, EURJPY może nie być najlepszym instrumentem, biorąc pod uwagę niedawną słabość USD.

Złoto

Trend wzrostowy na XAUUSD (złoto), który rozpoczął się w 2018 roku, nadal wygląda zdrowo. Złapaliśmy wybicie, które miało miejsce 23 grudnia, a finalny target wypada na 1550.

Pisałem także o XAUUSD dwa tygodnie temu.

W tamtej analizie wspomniałem o tym, że trend wzrostowy nadal pozostawał nienaruszony i że po wybiciu z niedawnej konsolidacji może zostać osiągnięty poziom poziom 1580.

Bazując na piątkowym zamknięciu, złoto może być w drodze do 1610 USD. Ale podobnie jak niektóre inne pary w dzisiejszej prognozie, wybicie w górę będzie uzależnione poniedziałkowego otwarcia.

Jeśli XAUUSD zdoła utrzymać się ponad obszarem przy 1580/90, możliwe, że zobaczymy ruch w kierunku 1610. Alternatywnie, luka spadkowa w poniedziałek może sygnalizować osłabienie, ale nie jest to coś, co skłoniłoby mnie do zajęcia pozycji krótkiej, biorąc pod uwagę siłę ostatniego rajdu.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here