Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na parze walutowej EURUSD widoczne jest ostatnio spore niezdecydowanie, dochodzi bowiem do fałszywych wybić. Jedno z nich miało miejsce po zamknięciu powyżej 1.1430, a kolejne pod 1.1300 w ubiegły wtorek.

Nie jest to jednak zbyt zaskakujące, szczególnie gdy bierze się pod uwagę porę roku. Święto Dziękczynienia w USA pod koniec listopada historycznie sygnalizowało początek świątecznego uspokojenie, które zwykle trwa do połowy stycznia.

To nie znaczy jednak, że w grudniu nie pojawiają się żadne okazje. Sugeruje natomiast, że cierpliwość jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.Zmniejszenie rozmiaru pozycji podczas handlu również nie jest złym pomysłem, a zatem więcej cierpliwości i mniej ryzyka. To prosta, lecz skuteczna formuła, którą można zastosować, gdy rynek staje się niezdecydowany.

W obecnym tygodniu jako wsparcie posłuży mi 1.1300, a w roli oporu może się sprawdzić 1.1430. Widzieliśmy już fałszywe wybicia obu tych poziomów.

Mając to na uwadze, nie będę handlować na głównej parze walutowej chyba że zobaczę korzystną akcję cenową, która uzasadni wejście w pozycję. Muszę również zobaczyć, jak para wydostaje się z obecnego zakresu, który w ostatnich tygodniach stał się wzburzony i nieprzyjemny.

W obecnym tygodniu jako wsparcie posłuży mi 1.1300, a w roli oporu może się sprawdzić 1.1430

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD jest w moim przekonaniu trudna do rozgrywania. Po pierwsze z uwagi na retorykę dotyczącą Brexitu. Druga rzecz to technikalia, które nie wydają się zbyt atrakcyjne.

Jeśli preferujesz handel w zakresie, możesz zwrócić uwagę na poziomy 1.2700 oraz 1.3260. Biorąc jednak pod uwagę serię niższych dołków i szczytu z ubiegłego miesiąca, nie jestem jak długo kupując będą w stanie utrzymać wsparcie na 1.2700.

Jeśli na zamknięciu sesji dojdzie do przełamanie wsparcia, może pojawić się okazja do krótkiej sprzedaży. Należy przy tym wciąż mieć na uwadze pojawiające się informacje ws. Brexitu.

Jeśli preferujesz handel w zakresie, możesz zwrócić uwagę na poziomy 1.2700 oraz 1.3260

USDJPY

Para USDJPY konsoliduje odkąd wyznaczyła w październiku nowy szczyt. Ruch ceny od góry ograniczany jest przez linię trendu biegnącą od tegorocznego, a od dołu wsparcie zapewnia linia biegnąca do dołka z sierpnia. Dwa te poziomy tworzą coś, co mogłoby stanowić formację klina.

Górne ograniczenie klina ma już trzy punkty styku z ceną, a dolne jedynie dwa. Poczekam zatem i zobaczę jak para zareaguje na wsparcie, kiedy (jeśli w ogóle) je przetestuje.

Sygnałów kupna można natomiast szukać po wybiciu notowań powyżej oporu. Należy jednak mieć na uwadze opór horyzontalny, który znajduje się niewiele wyżej (114.00) oraz tegoroczne maksima na 114.50.

Mając to wszystko na uwadze, para USDJPY warta jest dalszej obserwacji, gdzie potrzeba więcej cierpliwości, podczas gdy kupujący i sprzedający ścierają się ze sobą.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

opór horyzontalny, który znajduje się niewiele wyżej (114.00) oraz tegoroczne maksima na 114.50

NZDJPY

Kupującym na NZDJPY udało się zakończyć ubiegły tydzień ponad oporem kanału zniżkującego, który rozciąga się od lipca 2017 roku. Moja postawa na tej parze jest neutralna, jednak coraz bardziej przychylam się byczej perspektywie.

Dopóki para utrzymuje się ponad obszarem przy 77.30/60, moje nastawienie pozostaje bycze. Kluczowy opór wypada tu na 79.30, 81.30 oraz 83.70. Ten ostatni poziom stanowi szczyt kanału zniżkującego oraz górne ograniczenie wieloletniego zakresu wysokości 1150-pipsów.

Kluczowy opór wypada tu na 79.30, 81.30 oraz 83.70.

EURAUD

Para walutowa EURAUD szybko zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia kanału biegnącego od tegorocznego dołka. Jeśli dojdzie do zamknięcia dnia pod obszarem przy 1.5440, odsłonięty zostanie dołek ze stycznia na 1.5150.

Spadek jakim para zakończyła ubiegły tydzień wskazuje, iż potencjalne wybicie jest blisko. Spodziewam się jednak zobaczyć trochę ofert kupna w okolicach 1.5440. Jednak zwyżka będzie prawdopodobnie jedynie tymczasową przerwą w panującym trendzie spadkowym.

W mojej opinii będzie to jednak z najkorzystniejszych okazji w grudniu. Pamiętaj jednak, że sprzedający muszą najpierw pokonać 1.5440.

 Jeśli dojdzie do zamknięcia dnia pod obszarem przy 1.5440, odsłonięty zostanie dołek ze stycznia na 1.5150


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here