Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Przez cały 2019 rok nie byłem fanem pary walutowej EUR/USD ani handlu na niej. Nie zamierzałem także walczyć z trendem spadkowym, który ma miejsca od lutego ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki temu uniknąłem kupowania EUR/USD w zeszłym tygodniu.

Z kolei w tym tygodniu potencjalnie będzie świadkami testu wieloletniego wsparcia na 1,1110. Tak długo, jak kurs utrzymuje się ponad tym poziomem, kupujący mają szansę na podjęcie walki.

Jeśli chodzi o opór, wszystkie oczy skierowane są na obszar przy 1,1260.

Przez cały 2019 rok nie byłem fanem pary walutowej EUR/USD ani handlu na niej

GBPUSD

Poziom wsparcia na GBP/USD przy 1,2600 udało się utrzymać na zamknięciach sesji z poprzedniego tygodnia. Zwróć uwagę na jego test zarówno w czwartek jak i piątek.

Może się zatem okazać, że cena w tym tygodniu pozostanie w podobnym zakresie. Tym razem opór jest jednak bliższy poziomowi 1,2700, a wsparcie pozostaje przy 1.2600.

Mając to na uwadze, że wciąż nie jestem fanem handlu na GBPUSD. Oczywiście, para może dalej zniżkować, ale technikalia nie pasują do moich kryteriów korzystnego wejścia.

Myślę też, że istnieją lepsze okazje. Oczywiście nie oznacza to wcale, że para GBPUSD nie nadaje się do handlu dla Ciebie.

Poziom wsparcia na GBP/USD przy 1,2600 udało się utrzymać na zamknięciach sesji z poprzedniego tygodnia

USDJPY

Byki na parze walutowej USD/JPY miały kolejny trudny tydzień. Notowania zamknęły się 160-pipsów niżej, a przy tym upadło kluczowe wsparcie przy 108,70.

W przypadku ponownego testu poziomu 108,70 jako nowego oporu, para USD/JPY będzie narażona na presję ze strony sprzedających.

Z kolei kupujących może przyciągnąć poziom zamknięcia z 3 stycznia blisko 107,60. Nie jestem jednak przekonany, czy to wystarczy, by zatrzymać spadki.

Preferuję sprzedaż USDJPY w tym tygodniu po umocnieniach w kierunku strefy na 108,70, celując w ruch powrotny do kluczowego wsparcia na poziomie 107,60.

Zamknięcie pod 107,6 odsłoniłoby tegoroczny dołek przy 105,60. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 108,70 zwróci naszą uwagę na ostatnie minima w pobliżu 109,15.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Byki na parze walutowej USDJPY miały kolejny trudny tydzień

EURJPY

Na parze walutowej EUR/JPY pojawił się sygnał sprzedaży w postaci wielokrotnego inside bara. Potwierdzenie wybicia z tej formacji miało miejsce 28 maja, kiedy doszło do ruchu spadkowego od poziomu 122,65.

Pierwszym celem dla spadków było wsparcie przy 121,00. Jeśli spojrzysz na wykres intraday, zobaczysz, gdzie w piątek para odbiła się od strefy w okolicach tego poziomu.

Sprzedający jednak szybko zniwelowali ten ruch. Zobaczymy jak para zareaguje na to wsparcie podczas pierwszej sesji tygodnia.

Ogólnie rzecz biorąc uważam, że wszelkie odbicia od wsparcia mogą stanowić okazje sprzedażowe.

Na parze walutowej EUR/JPY pojawił się sygnał sprzedaży w postaci wielokrotnego inside bara

EURNZD

Na parze walutowej EURNZD doszło do fałszywego wybicia oporu przy 1,7120. Kurs na wykresie dziennym najpierw zamknął się ponad tym poziomem, jednak zaledwie trzy dni później wrócił pod niego z powrotem, co dawało wskazówkę, by rozpocząć poszukiwanie okazji sprzedażowych.

Powróciwszy pod opór, na wykresie powstała formacja inside + pin bar wskazująca na potencjał do spadków. Potwierdzeniem potencjału spadkowego byłoby zamknięcie notowań pod wsparciem kanału przy 1,7080.

Kluczowe wsparcie, do którego dalej mogą zmierzać notowania znajduje się w okolicach 1,6730. Mniej istotny poziom, który może przyciągnąć kupujących znajdziemy także blisko 1,6930.

Na parze walutowej EURNZD doszło do fałszywego wybicia oporu przy 1,7120


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here