Naga MarketsKurs euro EUR/USD, funta GBP/USD, jena USD/JPY, NZD/USD oraz złota XAU/USDW tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, dolara nowozelandzkiego i cenie złota do 2 października 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro (EUR/USD)

Notowania pary walutowej EUR/USD trafiły w zeszłym tygodniu na oferty kupna, na poziomie 1,1610.

Chociaż z wykresu dziennego może to jasno nie wynikać, spojrzenie na interwał miesięczny sięgający połowy 2016 r. pokazuje, dlaczego poziom 1,1610 jest istotny.

Jednakże, wykres miesięczny pokazuje również niedźwiedzią świecę objęcia we wrześniu. Może to wyzwolić dodatkowe spadki jeszcze w tym roku.

Jeśli poziom 1,1610 nie zdoła pchnąć kursu euro do dolara w górę, będę przyglądał się obszarowi w okolicach 1,1450. Akcja cenowa z 2015 i 2016 roku pokazuje, dlaczego okolice 1,1450 są istotne, szczególnie na interwale tygodniowym.

Z drugiej strony, zamknięcie powyżej 1,1710 byłoby postrzegane jako bycze, ale nie pozwoliłoby całkowicie wyzwolić byków z kłopotów.

Kurs funta (GBP/USD)

Para walutowa GBP/USD w tej chwili porusza się niekorzystnie, przynajmniej ze względu na sposób w jaki ja handluję.

Obszar przy 1,2670 utrzymuje się na razie jako wsparcie, ale kurs funta do dolara porusza się bez wyraźnego kierunku. Mając to na uwadze, trend wzrostowy pozostaje nienaruszony, co oznacza, że ​​jestem zainteresowany tylko okazjami zakupowymi.

Jedyną rzeczą, która mogłaby wywołać dalszy wzrost, byłoby zamknięcie powyżej 1,2980.

Zwróć uwagę, jak poziom 1,2980 służył jako wsparcie na początku sierpnia, a także przyciągał sprzedających na początku tego miesiąca.

Zamknięcie powyżej 1,2980 wskazywałoby na przewagę byków i mogłoby ponownie odsłonić poziom 1,3260.

Kurs jena (USD/JPY)

Na parze walutowej USD/JPY niewiele się zmieniło od czasu, gdy ostatnio o niej pisałem.

Rynek nadal utrzymuje się pod obszarem przy 106,50, który służy jako opór po lipcowym zamknięciu poniżej wieloletniej linii trendu.

Pamiętaj tylko, że sprzedający na USD/JPY muszą pokonać poziom 104,20, aby otworzyć sobie drogę do 101,00. Ten ostatni poziom był moim celem po lipcowym wybiciu.

Jeśli kurs dolara do jena nakreśli kolejny niższy szczyt i wróci do poziomu 104,20, wybicie w dół wydawałoby się kwestią czasu.

Alternatywnie, zamknięcie miesiąca ponad poziome 106,50 mogłoby zakwestionować niedźwiedzią perspektywę.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Na temat klina wzrostowego jaki uformował się na NZD/USD pisałem 14. września. Para nie wybiła wtedy wsparcia klinowa, ale przełamanie wydawało się nieuchronne.

Do 22. września kurs dolara nowozelandzkiego zamknął się poniżej tego wsparcia. Możesz zobaczyć, jak para natrafiła na oferty kupna w okolicach 0,65. O tym obszarze wspominałem kilkukrotnie w ostatnich tygodniach.

Jeśli notowania NZD/USD zamkną się poniżej 0,6500, miej oczy zwrócone na obszar przy 0,6380, ponieważ może on przyciągnąć napływ kupujących.

Jednak nawet jeśli dolar nowozelandzki nadal będzie spadał, uważałbym, aby nie stać się tu zbyt niedźwiedzio nastawionym.

O potencjalnej formacji odwróconej głowy i ramion pisałem 15. września.

Tak długo, jak para utrzymuje się powyżej obszaru przy 0,6400, ta potencjalna bycza formacja wzorzec zwyżkowy jest w grze i ma się dobrze.

Cena złota (XAU/USD)

Złoto (XAU/USD) było ostatnio wyprzedawane, podobnie jak większość innych aktywów. Cena zamknęła się nawet poniżej poziomu 1900 dolarów z uncję

Nadal uważam jednak, że to pułapka na niedźwiedzie. Trend wzrostowy, który rozpoczął się w 2016 roku jest nienaruszony, co oznacza, że ​​cofnięcia są okazjami do zakupów dla osób o wieloletnim horyzoncie czasowym.

Jednak to cofnięcie może się jeszcze nie skończyć.

Spojrzenie na interwał tygodniowy sięgający lat 2011 i 2012 ilustruje, jak istotny jest obszar między 1790-1820. Każdy spadek do tej strefy, po którym nastąpi bycza akcja cenowa, taka jak pin bar, może stanowić okazję do zakupu.

Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1900 byłoby sygnałem dla byków bycze. Ponad poziomem 1900 mamy poziom 2015, a następnie 2075.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here