Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na Eurodolarze pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do odbicia od kluczowego wsparcia na 1.1300. Poziom ten przyciągał kupujących od sierpnia 2018 roku.

Obecnie to 1.1380 stanowi wsparcie, jeśli poziom ten przyciągnie kupujących, pojawi się szansa na ruch w kierunku kolejnego kluczowego oporu na 1.1450/80. W przeciwnym razie może się okazać, że piątkowy wzrost stanowił jedynie realizację zysków dolarowych byków przed weekendem.

Alternatywnie, zamknięcie poniżej 1.1380 może popsuć byczą narrację.

Na Eurodolarze pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do odbicia od kluczowego wsparcia na 1.1300

GBPUSD

W piątek na parze walutowej GBPUSD pokonany został kolejny istotny poziom oporu na 1.3080. Stanowił on szczyt kanału spadkowego, który rozciągał się od maksimów z czerwca 2018 roku.

Jak wiemy, wcześniejszy opór staje się wsparcie, co oznacza, że ponowny test obszaru w obrębie 1.3100 prawdopodobnie przyciągnie presję kupujących. Oczywiście nie ma gwarancji, co do tego, że notowania w tym tygodniu skierują się do tego poziomu.

Biorąc pod uwagę presję kupna z piątku, nie byłbym zaskoczony znacznie płytszą korektą przed następnym ruchem wzrostowym. Jednakże tak długo, jak wsparcie przy 1.31000 pozostaje nienaruszone, mam wszelkie powody, by wierzyć, że para GBPUSD rozszerzy niedawne zyski do obszaru oporu przy 1.3440.

Najbliższy opór na ten tydzień wypada w okolicach 1.3260.

W piątek na parze walutowej GBPUSD pokonany został kolejny istotny poziom oporu na 1.3080

USDJPY

Po niebywałej wyprzedaży z grudnia ubiegłego roku, para walutowa USDJPY wróciła z powrotem do oporu na 109.80. Ponadto, notowania zniosły niemal 50% zakresu ruchu od szczytu z 2018 roku do tegorocznych minimów.

Jeśli w tym tygodniu para będzie poruszać się na południe, celem może być obszar przy 107.70. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 109.80, naszym celem byłaby strefa przy 111.70.

W każdym razie, będę bacznie przyglądał się rozwojowi akcji cenowej na oporze przy 109.80 w tym tygodniu.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

para walutowa USDJPY wróciła z powrotem do oporu na 109.80

USDCAD

Na parze walutowej USDCAD rysuje krótkoterminowy kanał wzrostowy, który wygląda na niedźwiedzią formację kontynuacji.

Jeśli wykorzystamy szersze wsparcie kanału, otrzymamy potencjalny cel dla spadków na 1.3000 lub trochę poniżej tego poziomu.

Dopóki para USD/CAD pozostaje poniżej oporu przy 1.3280, pozostaje nastawiony niedźwiedzio. Nie ma jednak gwarancji, że w tym tygodniu pojawi się ponowny test szczytu na 1.3280. Tak naprawdę, istnieje uzasadniony powód, by podejrzewać odrzucenie z poziomu 1.3250.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że spadki zostaną przedłużone o kolejne 200 pipsów w kierunku wsparcia na poziomie 1.3000.

Na parze walutowej USDCAD rysuje krótkoterminowy kanał wzrostowy, który wygląda na niedźwiedzią formację kontynuacji

EURGBP

Na parze walutowej EUR/GBP doszło do przełamania wsparcia klina w okolicach 0.8700. Potrzeba tu jednak jeszcze jednego czynnika, a mianowicie retestu przełamanego wsparcia jako obowiązującego oporu.

Jeśli sprzedający mieliby kontynuować swoją ekspansję, musieliby pokonać ubiegłoroczny dołek na 0.8620. To z kolei dawałoby szansę na spadki w kierunku minimów z 2017 roku na 0.8300. Tam znajduje się punkt początkowy klina.

Alternatywnie, zamknięcie notowań z powrotem ponad byłym wsparciem klina w okolicach 0.8700 zanegowałoby powyższą koncepcję transakcyjną.

Na parze walutowej EUR/GBP doszło do przełamania wsparcia klina w okolicach 0.8700.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here