Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu para walutowa EUR/USD pokonała istotny poziom wsparcia przy 1,1180. Oznacza to, że w tygodniu obecnym, ponowny test tego poziomu może napotkać na sprzedających.

Podczas piątkowej sesji doszło do niewielkiego cofnięcia, jednak cena nie dotarła do poziomu 1,1180. Poza tym kurs głównej pary walutowej wciąż znajdował się blisko 50-pipsów od kanału średnich EMA 10/20.

Zamierzam dać parze EUR/USD trochę przestrzeni. Nie spieszę się, by wchodzić na ten czy jakikolwiek inny rynek.

EURUSD - wykres dzienny
EURUSD – wykres dzienny

GBPUSD

Uważam, ża para walutowa GBP/USD ma jeszcze potencjał spadkowy. W ostatnim tygodniu notowania znalazły wsparcie przy 1,2885, gdzie znajdowała się luka powstała na otwarciu z 18 lutego 2019 r.

Trudno powiedzieć czy wsparcie wytrzyma. Jednakże w przypadku wybicia z kanału, takiego jakie obserwowaliśmy 18 kwietnia, cena często ma tendencję do punktu początkowego formacji. W tym przypadku wypada on na poziomie 1,2800.

Kluczowy opór na nadchodzący tydzień widoczny jest między 1,2980 – 1,3000. A jeśli sprzedający zamierzają wymusić re-test dołka z lutego na poziomie 1,2800, będą musieli najpierw pokonać 1,2885.

GBPUSD - wykres dzienny
GBPUSD – wykres dzienny

USDJPY

Para walutowa USDJPY nie była najbardziej atrakcyjnym rynkiem do handlu. Wiele się nie zmieniło w tej materii, ale wybicie z zeszłego tygodnia jest dość intrygujące.

Po pierwsze, wyprzedaż, która miała miejsce w czwartek i piątek, do pewnego stopnia nakreśliła niedźwiedzie objęcie na swingu wzrostowym. To samo w sobie może być pewnym wskaźnikiem.

Ponadto w piątek najwyraźniej pokonany został krótkoterminowy poziom wsparcia, który rozciąga się od 5 marca. Para przebiła również linię trendu biegnącą od dołka z marca.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja wydaje się relatywnie niedźwiedzia na USDJPY. Jeśli sprzedający podąża za wybiciem możliwe, że zobaczymy ruch w kierunku kolejnego kluczowego wsparcia przy 111,00. Zamknięcie dnia pod tym poziomem odsłoniłoby dołek z marca na 109,70.

Alternatywnie, kupujący muszą doprowadzić do zamknięcia sesji powyżej poziomu 112,30, by zanegować niedźwiedzi scenariusz i utrzymać rajd z 2019 roku bez szwanku.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USDJPY - wykres dzienny
USDJPY – wykres dzienny

GBPNZD

Para walutowa GBPNZD porusza się w formacji klina wzrostowego, która może być jedną z najlepszych okazji do handlu w tym roku.

Co prawda do wsparcia klina jest jeszcze kawałek drogi, jednak uważam, że od czasu piątkowego zamknięcia pojawił się dobry powód, by sądzić, że para jest coraz bliżej ostatecznego wybicia dolnego bariery formacji w pobliżu 1,9320.

W zeszłym tygodniu akcja cenowa nakreśliła swego rodzaju niedźwiedziego pin bara, który może wskazywać na zbliżające się osłabienie.

Para ponownie przetestowała ponadto kluczowy obszar z wykresu tygodniowego na 1,9570 w zeszłym tygodniu. Obszar ten ma kluczowe znaczenie od końca 2017 r. Jest to również zniesienie 61,8% Fibonacciego impulsywnej wyprzedaży między październikiem a grudniem ubiegłego roku.

GBPNZD - wykres dzienny
GBPNZD – wykres dzienny

Ropa WTI

Na początku kwietnia, kurs ropy WTI pokonał opór klina wzrostowego blisko 61,60. Rynek kontynuował kreślenie dwóch nowych swingów powyżej obszaru 63,60.

Jednak, podobnie jak w przypadku większości wybić górą z rosnących formacji, nie trwało to długo.

Ostatnie trzy tygodnie to nic innego jak fałszywe wybicia. Na wykresie tygodniowym widzimy niedźwiedziego pin bara.

Ropa WTI - wykres tygodniowy
Ropa WTI – wykres tygodniowy

Świeca z zeszłego tygodnia obejmuje zakresu ruchu z poprzednich dwóch tygodni.

Ropa naftowa znajduje się również poniżej oporu przy 64,00, który działał jako kluczowe wsparcie w czerwcu i sierpniu ubiegłego roku.

Jakikolwiek re-test obszaru między 63,20 a 63,60 w tym tygodniu prawdopodobnie przyciągnie sprzedających. Mając to na uwadze, skłaniam się ku pozycjom krótkim w oczekiwaniu na znaczne osłabienie ropy WTI.

Jak nisko mogą skierować się notowania? Trudno powiedzieć, ale tak długo, jak na zamknięciach dnia, ropa znajduje się poniżej 63,60, odsłonięty pozostaje obszary przy 60,30, a następnie 58,20 i 55,40.

Ropa WTI - wykres dzienny
Ropa WTI – wykres dzienny

Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here