Naga MarketsMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EURUSD-key-levels1

Parze walutowej udało się wzbudzić zainteresowanie kupujących po re-teście wsparcia 1.0820. Jednak świąteczny spadek płynności z pewnością nie pozwala liczyć na silniejszy rajd po odbiciu od horyzontalnego poziomu.

Ruchy popytowe pozostają nadal blokowane przez 1.1020 – poziom ostatni raz działał jako opór w połowie grudnia. Nawet jeżeli bykom uda się przebić, to nie możemy zapominać o wsparciu historycznego kanału, które okaże się najprawdopodobniej miejscem realizacji zysków.

Justin Bennett cały czas posiada niedźwiedzie nastawienie do pary – nawet pomimo ostatnich skoków popytu. Jedyne co zmieni jego podejście to powrót do kanału regresji, czyli nad 1.1280.

Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu!

GBP/USD

GBPUSD-key-levels1

Kabel kontynuował w zeszłym tygodniu swój powolny marsz, spadając pod 1.4980. Strefa działała wcześniej jako opor – pomiędzy marcem oraz kwietniem 2015 roku.

W tym miejscu inwestorzy mogą spodziewać się niedźwiedziej akcji cenowej – 1.4980 będzie zachowywał się bowiem jak poziom oporu. Należy oczywiście pamiętać, że czterodniowa sesja (Nowy Rok) wpłynie znacząco na spadek płynności. Inwestorzy nie powinni spodziewać się więc nadmiernie silnych ruchów przed nadejściem 2016r.

GBP/JPY

GBPJPY-new-resistance

Wszyscy Ci, którzy wyprzedawali funta do jena po zamknięciu pod czternastomiesięczną linią trendu cały czas mogą cieszyć się z rosnących zysków, które w tym momencie wynoszą już 400 pipsów. Jeżeli akcja cenowa z zeszłego tygodnia jest jakąkolwiek sugestią, to obecna deprecjacja dopiero nabiera tempa.

Byki nie były w stanie wypchać ceny wyżej, a co więcej pozwoliły na jej spadek poniżej wsparcia 180.50.Poziom może od dołu zaoferować okazję do otwarcia shorta lub dołożenia do dotychczasowej krótkiej pozycji. Kluczowe wsparcia widoczne na 175.00 oraz 169.50.

AUD/JPY

AUDJPY-ascending-channel

Dolar australijski do japońskiego jena przesuwa się cały czas w ruchu korygującym majowe oraz czerwcowe szczyty. Justin Bennett już kilkukrotnie wspominał o dużych spadkowych formacjach, które mogą zepchać cenę w okolice 74.50 w przeciągu kolejnych miesięcy.

Aby taki scenariusz jednak się zrealizował, musimy najpierw zobaczyć zamknięcie pod wsparciem kanału regresji (rozszerzającego się od wrześniowych dołków). Tylko wtedy uzyskamy odpowiednio silne potwierdzenie, aby rozważać krótkie pozycje.

NZD/JPY

NZDJPY-trend-line-support

Justin Bennett zwraca szczególną uwagę na tę parę, gdyż niedźwiedzie nie były w stanie zepchać ceny poniżej czteromiesięcznej linii trendu. Brak silniejszego ruchu co prawda nie dziwi z powodu sezonu świątecznego, jednak parę jak najbardziej warto obserwować.

Jeżeli w kolejnych dniach sesyjnych notowania zamkną się w  końcu poniżej wzrostowej linii trendu, powinno wywołać to silne napięcie podażowe i pozwolić dojść cenie w okolice wsparcia 79.50.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here