Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD oraz XAUUSD, 27 kwietnia - 1 maja 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD oraz XAUUSD do 1 maja 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Kurs EURUSD zniżkował w ubiegłym tygodniu, ale udało mu się zamknąć ponad dwudziestoletnią linią trendu biegnącą od minimów z 2000 roku.

Omawiałem tę formację kilka razy w ciągu ostatnich tygodni.

Nowym dodatkiem do powyższego wykresu jest nakreślona akcja cenowa w latach 2005 – 2011. Zwróciłem na to uwagę na forum dla członków w ubiegłym tygodniu. Może nie jest to formacja głowy i ramion w najczystszej postaci, ale zdaje test.

Co ciekawe, cel mierzony dla tej wieloletniej struktury wskazuje na obszar przy 0,8000. Jak wiesz z moich ostatnich postów, poziom 0,8000 znajduje się  tylko kilkaset pipsów poniżej historycznych minimów euro na poziomie 0,8225.

Nie wiadomo, czy to przypadek, czy nie. Wiem jednak, że potrzeba zamknięcia miesiąca poniżej poniżej tej dwudziestoletniej linii trendu, aby potwierdzić wybicie.

Kluczowy opór w tym tygodniu znajdziemy przy 1,0820/30.

GBPUSD

Po kilku tygodniach niezdecydowania, para walutowa GBPUSD wreszcie zaczyna wyglądać atrakcyjnie.

Nie sięga to daleko jakbym chciał, ale istnieje tu możliwość wystąpienia formacji odwróconej głowy i ramion. Nakreśliłem tę formację członkom mojego zamkniętego forum w zeszłym tygodniu.

Jeśli kurs funta do dolara zdoła się zamknąć poniżej linii szyi w pobliżu 1,2280, otwarte zostaną drzwi do 1,2200, 1,2000, a być może w kierunku celu mierzonego w pobliżu 1,1830.

Kluczowy opór w tym tygodniu wypada przy 1,2440 / 50.

USDJPY

Jeśli widziałeś prognozę z zeszłego tygodnia, zobaczyłeś poniższy wykres miesięczny.

Niektórzy mogą postrzegać to jako loterię, ale faktem jest, że rynki cały czas ruszają się o tysiące pipsów.

Co więcej, nikt nie mówi, że para walutowa USDJPY wykona rajd na tysiące pipsów w ciągu kilku dni lub tygodni. Jednak tylko dlatego, że może to zająć miesiące, a nawet lata wcale go unieważnia.

Wykorzystuję teraz powyższy wykres miesięczny, aby stworzyć długoterminowy pogląd na USDJPY. Kierunek, w którym dojdzie do wybicie z klina, prawdopodobnie określi przyszłą ścieżkę ruchu pary na najbliższe kilka miesięcy, a nawet lat.

Z drugiej strony, bardziej krótkoterminowy prognoza sprowadza się do wykresu 4-godzinnego  widocznego poniżej. Zamknięcie powyżej linii trendu w pobliżu 107,60 oznaczałoby siłę i odsłoniłoby poziom 109,30. Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 106,90 wskazywałoby na słabość i skierowałoby parę z powrotem do 105,30 lub nawet 104,40.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD zdołał wspiąć się w ubiegłym tygodniu po początkowym osłabieniu.

Pisałem o powstającym klinie 20 kwietnia. Jednakże, jedną rzeczą, która powinna budzić niepokój, jeśli jesteś bykiem na AUDUSD to potencjalny wisielel, który rozwinął się w zeszłym tygodniu.

Czy odwrócenie w postaci wisielca spowoduje spadek notowań AUDUSD w tym tygodniu? Jak zawsze, nikt nie wie, dokąd zmierza ten czy inny rynek.

Jednak jeśli AUDUSD pokona minima z ubiegłego tygodnia w pobliżu 0,6250, potwierdzi to odwrócenie i odsłoni poziom 0,6200, a może nawet 0,6000. Alternatywnie, zamknięcie powyżej 0,6450 sygnalizowałoby siłę.

Złoto (XAUUSD)

XAUUSD (złoto) doskonale rozegrało się w minionym tygodniu dla członków zamkniętego forum Daily Price Action.

W wideo na końcu wpisu omówiłem krótkoterminową linię trendu biegnącą od szczytu z 9 marca, który w ubiegłym tygodniu przecięła się z akcję cenową przy 1659.

Byrze odrzucenie z poziomu 1659 nakreśliło byczego pin bara. Następnie rynek przystąpił do testowania 50% zniesienia tego byczego pin bara z 21 kwietnia przed rajdem w kierunku maksimum na poziomie 1738. Omawiałem to wszystko na zamkniętym forum w miarę rozwoju sytuacji.

W nadchodzącym tygodniu wszystko sprowadza się do tego, czy kupujący zdołają utrzymać kurs złota powyżej wsparcia przy 1690. Jeśli im się to uda, istnieje duża szansa, że ​​złoto pokona opór przy 1740/50 i wykona ruch do 1800.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here