Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Po wyprzedaży z obszaru 1.1620 na początku tego miesiąca, kurs EURUSD odbił się w wielkim styl. Para nie tylko odbiła się od naszego celu na poziomie 1.1300, ale również z niewielkim wysiłkiem zamknęła się powyżej poziomu 1.1500.

W tej chwili rzeczy rynek wygląda całkiem byczo.
Jednakże euro zbliża się do obszaru przy 1.1660/70, co może być problematyczne dla kupujących.

Zamknięcie dnia ponad poziomem 1.1660/70 może zaowocować okazją do kupna, celując przy tym w powrót do 1.1830.

Obecnie jestem jednak nastawiony neutralnie wobec EURUSD. Najbliższy -re-test 1,1660 / 70 określi, czy sprzedający utrzymają kontrolę, czy też nadszedł czas, bym ostrożnie przeszedł na stronę kupujących.

GBPUSD

Po wybiciu dołem z kanału spadkowego 9-go sierpnia, kupujący na GBPUSD zdołali doprowadzić do zamknięcia pary z powrotem powyżej tego poziomu w zeszłym tygodniu.

O potencjale do fałszywego wybicia wspominałem w ubiegłotygodniowym przeglądzie, gdzie napisałem: “Powiem też, że nie jestem wielkim fanem rozgrywania ostatniego wybicia. Jak już wspominałem w przeszłości, wybicie dołem z formacji spadkowej często skutkuje fałszywym wybicie.To samo tyczy się wybicia górą z formacji wzrostowej.”

Wraz z zamknięciem dnia z powrotem w obrębie kanału spadkowego, każdy re-test obszaru przy 1.2770 prawdopodobnie przyciągnie kupujących. Z drugiej strony, ponowny test regionu pomiędzy 1.2970 a 1.3000 prawdopodobnie przyciągnie sprzedających.

Para uwolni się z kanału po skutecznym wybiciu 1.3000. Taki scenariusz odsłoniłby obszar przy 1.3300, a może nawet 1.3460. Jednak zanim byki na GBPUSD będą mogły o tym myśleć, muszą w tym tygodniu obronić obszar wsparcia przy 1.2770.

USDJPY

Na zamknięciu czwartkowej sesji doszło do wybicia górą z klina zniżkującego. W piątek natomiast nie działo się zbyt wiele.

W obecnym tygodniu, każdy re-test nowego obszaru wsparcia między 110.80 – 111.00 prawdopodobnie przyciągnie napływ presji zakupowej. Kluczowy opór wypada na 112.00, a następny lipcowym szczycie przy 113.17.

Chociaż myślę, że para USDJPY może zmierzać na północ po czwartkowym wybiciu nie jestem wielkim fanem rozgrywania takiego scenariuszu. Para ta jest bowiem stosunkowo niezdecydowana przez większość 2018 roku, co sprawia, że ​​trudniej ją odczytać niż niektóre inne, które ostatnio omawiałem.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD

Przestrzegałby przed sprzedażą AUDUSD w tej chwili. Pomimo tendencji spadkowej, która zajęła większość 2018 roku, w ciągu ostatnich kilku miesięcy rozwinął się zniżkujący klin.

Jeśli kupujący zdołają pokonać opór klina blisko 0.7370, może to położyć kres panującemu trendowi spadkowemu, przynajmniej tymczasowo.

Zamknięcie dnia ponad oporem klina odsłoniłoby horyzontalny obszar przy 0.7460/70. Kolejny opór znajduje się w okolicach maksimów z czerwca na 0.7660/70.

Jakakolwiek presja ze strony sprzedających prawdopodobnie zostanie ograniczona przez wsparcie w pobliżu 0.7200. Przecina się tam wsparcie klina i ustanowione w tym roku minima.

Podsumowując, para AUDUSD nie jest stanowi obecnie dla mnie dobrej okazji do kupna, ani do sprzedaży, jednak zwężający się trend spadkowy od maja wskazuje na zbliżające się odbicie.

NZDUSD

Nic dziwnego, że na parze NZDUSD również uformował klin zniżkujący, podobny do swojego odpowiednika na AUDUSD.

Opór klina spotyka się z obszarem horyzontalnym między 0.6700/20. Potrzeba tu zamknięcia ponad obszarem przy 0.6700/20, by odsłonięty został opór na 0.6850. Jedno spojrzenie na interwał dzienny pokazuje, dlaczego poziom 0.6850 niemal na pewno przyciągnie presję ze strony sprzedających o ile zostanie przetestowany.

Podobnie jak w przypadku AUDUSD, wybicie ponad opór klina może spowodować większą korektę. Para znajduje się pod ogromną presją od kwietnia, więc rajd wzrostowy nie powinien być zaskoczeniem.

Pamiętaj jednak, że nic nie zostanie potwierdzone, dopóki kupujący nie zdołają doprowadzić do zamknięcia powyżej oporu. Do tego czasu NZDUSD może pozostać pod presją sprzedających.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here