Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD w ubiegłym tygodniu odbił agresywnie od wieloletniego wsparcia. Na dzień dzisiejszy wykres dzienny zaczyna wyglądać jakby tworzyło się podwójne dno.

Do zachowania dynamiki wzrostów niezbędne jest teraz utrzymanie piątkowego dołka przy 1,1171. Obszar ten przyciągnął kupujących na początku maja. Wypada on również blisko marcowego minimum na 1.1176.

Uważam jednak, że poziom 1,1185 jest tym, który może zaoferować okazje zakupowe w tym tygodniu. Zwróć uwagę, że 1,1185 ograniczył wzrosty w dniach 23 i 25 maja. To także obszar, który przyciągnął oferty kupna w marcu i na początku kwietnia.

Pierwszym kluczowym testem dla kupujących będzie 1,1260.
Para nie przekroczyła tego poziomu od połowy kwietnia, a także jest on punktem krytycznym dla potencjalnego podwójnego dna.

Zamknięcie powyżej 1,1260 powierzchni otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego oporu na 1,1410. Podsumowując, podoba mi się wzrost na EURUSD w kierunku 1,1260, tak długo jak na zamknięciach dnia wytrzymuje obszar wsparcia przy 1,1170 / 85.

Kurs EURUSD w ubiegłym tygodniu odbił agresywnie od wieloletniego wsparcia

GBPUSD

Podobnie jak w przypadku euro, GBPUSD również próbuje wyznaczyć dno. Jednak akcja cenowa w tym przypadku nie jest tak przekonująca jak na EURUSD.

Funt ma również nad sobą wiele oporów, z którymi musi sobie poradzić tym tygodniu. Dawne wsparcie kanału spadkowego w pobliżu 1,2740 prawdopodobnie przyciągnie presję ze strony sprzedających. I nawet jeśli kupujący przekroczą 1,2740, nieznacznie wyżej, przy 1,2800 znajdziemy kolejny opór.

Mając to na uwadze, nie podoba mi się pomysł sprzedaży GBPUSD z tego miejsca. Często wspominam o tym, że przełamania dołem spadkowych poziomów uważane za „słabe” wybicia. Innymi słowy, nie są przekonujące.

To samo dotyczy wybicia w górę poziomu wzrostowego lub formacji o takiej wymowie. Mając to na uwadze, nie byłbym zaskoczony widząc jak GBPUSD wróci w tym tygodniu ponad poziom 1,2740. Jednakże potrzeba zamknięcia dnia z powrotem ponad tym poziomem, by przechylić szalę na korzyść kupujących.

Ogólnie jednak nie jestem w tej chwili fanem handlu na GBPUSD. Nie widzę wyraźnej okazji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku. Wierzę też, że gdzie indziej są lepsze setupy.

 akcja cenowa w tym przypadku nie jest tak przekonująca jak na EURUSD

NZDUSD

W piątek na parze walutowej NZDUSD miało miejsce zamknięcie ponad oporem kanału spadkowego, który teraz zmienił się we wsparcie. Jeśli byki chcą teraz zyskać więcej uwagi potencjalnych kupujących, muszą doprowadzić do zamknięcia notowań powyżej 0,6590.

Jeśli im się to uda, niewiele stanie na przeszkodzie w drodze do obszaru przy 0.6720. Strefa ta odegrała w tym roku ogromną rolę. Jest również bliska zniesieniu 50% zakresu ruchu od początku roku.

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada między od 0,6525 – 0,6535. Patrząc wyżej, kupujący będą musieli zmierzyć się z kolejnym kluczowym testem na poziomie 0,6590, a zamknięcie ponad tym poziomem odsłoniłoby obszar przy 0,6720.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

W piątek na parze walutowej NZDUSD miało miejsce zamknięcie ponad oporem kanału spadkowego

EURNZD

Piątkowe wybicie dołem na EURNZD wydaje się całkiem interesujące, ponieważ poziom 1,1720 wcześniej stanowił istotny opór.

Jak widać, para EURNZD zamknęła się nad tym poziome 21-go maja i próbowała utrzymać się ponad nim 23-go, ale kolejnego dnia nic z tego nie wyszło.

W związku z tym, opór przy 1,1720 obowiązuje w tym tygodniu, a każde odrzucenie z tego poziomu może dać szansę na shorta. Pamiętajcie tylko, że sprzedajacy muszą pokonać wsparcie tegorocznego w pobliżu 1,7050, jeśli zamierzają spychać cenę na niższe poziomy.

Jeśli niedźwiedziom uda się wykonać zadanie, nie widać zbyt wielu przeszkód na drodze do strefy przy 1.6730. To 370 pipsów od piątkowego zamknięcia, co sprawia, że ​​EURNZD znajduje się w tym tygodniu na liście obserwacyjnej.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Piątkowe wybicie dołem na EURNZD wydaje się całkiem interesujące, ponieważ poziom 1,1720 wcześniej stanowił istotny opór

Ropa WTI

Rynek ropy naftowej WTI bardzo dobrze respektuje poziomy wsparcia i oporu. W nadchodzącym tygodniu obejrzeć ponowny test obszaru przy 60,10/30, który może posłużyć za nowy opór.

Ci, którzy sprzedawali w drodze na południe, prawdopodobnie zaczną księgować zyski, które w tym tygodniu mogą wywołać strząśniecie.

Jednakże, tak długo jak 60,10/30 utrzymuje się jako opór na zamknięciach dnia, preferuję sprzedaż ropy WTI w kierunku 58,20. Zamknięcie poniżej tego poziomu otwierałoby drogę do następnego kluczowego obszaru przy 55,40. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 60,30 ponownie odsłoniłoby obszar przy 63,60.

Rynek ropy naftowej WTI bardzo dobrze respektuje poziomy wsparcia i oporu


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here