Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD zamknął się w zeszłym tygodniu powyżej poziomu 1,1110. Omawiałem ten poziom w ostatnim wpisie jako taki, który prawdopodobnie służyłby jako opór.

Możesz zobaczyć jak w poniedziałek i czwartek notowania zatrzymały się na w okolicach 1.1110, zanim pojawiła się wyprzedaż trwająca do zamknięcia dnia. Jednak pomimo tych wyprzedaży nie interesowała mnie sprzedaż Eurodolara.

W tym roku wspólna waluta była niezwykle niezdecydowana. O ile wiem, spowodowało to również najwięcej fałszywych wybić spośród wszystkich ważnych par walutowych.

Co więcej, nie sprzedaję rynków, które unoszą się trochę poniżej poziomu oporu, ponieważ wskazuje to na impas między kupującymi a sprzedającymi.

Tak było z pewnością w tym przypadku. W zeszłym tygodniu zaobserwowaliśmy również rozwinięcie wyższego dołka, co wskazuje na wzrost popytu powyżej 1,1030.

Jednakże, nadal uważam, że para musi pokonać linię trendu, którą wskazałem 13 sierpnia, jeśli zamierza rosnąć w tym tygodniu.

Podsumowując, moim zdaniem Eurodolar pozostaje trudną i nieco niekorzystną parą do handlu. Jeśli zamierzasz na niej spekulować, dobrym pomysłem może być zaczekanie na wybicie ponad linię trendu widoczną na na poniższym wykresie.

Prawdopodobnie przyciągnęłoby to kupujących i odsłoniłoby obszar przy 1,1280, o którym pisałem na początku tego miesiąca. Z drugiej strony, zamknięcie poniżej 1,1110 pozostawiłoby kontrolę sprzedającym.

Kurs EURUSD zamknął się w zeszłym tygodniu powyżej poziomu 1,1110GBPUSD

W ostatniej analizie napisałem o tym, jak obszar przy 1,2100 prawdopodobnie przyciągnie kupujących na parze GBPUSD. Para zamknęła się powyżej tego poziomu w piątek 16 sierpnia i ponownie przetestowała go jako nowe wsparcie między 19 a 22 sierpnia.

O potencjalnym odbiciu od 1.2100 pisałem 20-go. Rzeczywiście, kupujący wkroczyli do akcji, by zaprowadzić GBPUSD  180 pipsów w górę po teście wsparcia przy 1,2100.

Jednak byki jeszcze nie wyszły z lasu. W rzeczywistości, test oporu kanału w tym tygodniu może być jak dotąd najbardziej znaczący. Jeśli kupujący przez to przejdą, zamknięcie ponad dołkiem z 17 lipca przy 1,2380 celowałoby w 1,2560, a następnie 1,2770. Z drugiej strony, odrzucenie oporu przy 1,2300 może zaprowadzić parę z powrotem do 1,2180.

gbpusd dailypricection 25 sierpnia

USDJPY

Wrażliwy na ryzyko para USDJPY wyglądała w ubiegłym tygodniu na gotową do ruchu wzrostowego. Jednakże kupujący nie zdołali pokonać oporu przy 106,80 na zamknięciu dnia.

Zamiast powyższego, w piątek pojawili się sprzedający, aby zepchnąć parę o 100 pipsów w dół. To ustawia w tym tygodniu parę na gotową do re-testu obszaru wsparcia przy 105,00.

Jednak moim zdaniem, bardziej znaczącym poziomem wsparcia jest tutaj dolnego ograniczenie kanału spadkowego w pobliżu 104,70. Dopóki obszar ten wytrzymuje jako wsparcie, myślę, że granie krótko na USDJPY jest ryzykownym przedsięwzięciem.

Jednocześnie, nie chcę kupować tej pary, biorąc pod uwagę niedźwiedzią akcję cenową w ostatnim czasie. To stanowi dla mnie impas. Wolałby raczej zobaczyć, jak USDJPY reaguje na obszar wsparcia przy 104,70 – 105,00, zanim poczynię dalsze rozważania.

Wrażliwy na ryzyko para USDJPY wyglądała w ubiegłym tygodniu na gotową do ruchu wzrostowego

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURGBP

Pomimo presji w zeszłym tygodniu, sprzedający na EURGBP nie byli w stanie pokonać szczytów szczytów z połowy lipca w okolicach 0,9040.

Tak długo, jak poziom 0,9090 sprawdza się w roli nowego oporu, skłaniam się ku sprzedaży EURGBP z możliwością re-testu obszaru przy 0,8915.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem powyżej 0,9090 skierowałoby naszą uwagę na kolejny kluczowy opór w pobliżu 0,9180.

Pomimo presji w zeszłym tygodniu, sprzedający na EURGBP nie byli w stanie pokonać szczytów szczytów z połowy lipca w okolicach 0,9040.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPAUD

Wygląda na to, że GBPAUD pokonał w piątek kluczowy poziom na 1,8140. Możesz zobaczyć, jak obszar ten służył jako kluczowe wsparcie dla pary w kwietniu i czerwcu, zanim 7 sierpnia zmienił się w opór. Kupujący zakwestionowali ten poziom w czwartek i przed weekendem para zamknęła się powyżej niego.

Z tego miejsca, chcę zobaczyć kupujących jak bronią 1,8140 jako nowe wsparcie. Jeśli to zrobią i zauważymy byczą akcję cenową, taką jak pin bar, może to oznaczać, że GBPAUD zechce ponownie przetestować kolejny kluczowy opór na 1,8400. Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1,8100 sugerowałoby fałszywe wybicie.

Wygląda na to, że GBPAUD pokonał w piątek kluczowy poziom na 1,814


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here