Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD zamknął tydzień zaledwie 40 pipsów od miejsca, w którym się otworzył.

Wspólna waluta utrzymuje się ponad kluczowym wsparciem na 1.1215. Jednakże nadal przebywa pod oporem kanału blisko 1.1430.

W ubiegłym tygodniu kupujący nie oddali zbyt dużo gruntu, mimo presji ze strony sprzedających pod poziomem 1.1370. Ten opór kupujących może być sygnałem mówiącym o tym, że EURUSD może w tym tygodniu kierować się w górę.

Jak jednak wspomniałem ostatnio wielokrotnie, należy pamiętać, że od października notowania poruszały się  w większość bez kierunku. Akcja cenowa w zakresie sugeruje, że wszelkie oczekiwania powinny być ograniczone do ruchów rzędu 100 pipsów lub mniej.

Jest to szczególnie prawdziwie, gdy weźmiesz pod uwagę, w jaki sposób notowania Eurodolara poruszają się w zakresie między 1.1215 a 1.1430.

GBPUSD

W ubiegły wtorek, notowania GBPUSD powróciły ponad 1.3020. Poziom ten stanowi opór kanału, który rozciąga się od szczytu z września 2018 roku.

Tak długo jak notowania kabla utrzymują się powyżej 1.1300, kupujący utrzymują kontrolę na rynku. Kluczowy opór wypada tu w okolicach 1.3200.

Alternatywnie, zamknięcie sesji poniżej 1.3000 odsłoni dołek z lutego na 1.2770.

USDJPY

Para walutowa USDJPY nadal porusza się bokiem pod kluczowym obszarem oporu między 111.40/70. Strefa ta stanowiła punkt zwrotny dla pary od maja ubiegłego roku.

Jednakże USDJPY pozostaje także powyżej kluczowego wsparcia na 110.00. Możesz zobaczyć, jak obszar ten działał jako pivot od końca grudnia 2018 r. i na początku lutego.

Wciąż mam wrażenie, że akcja cenowa od stycznia to korekta.

Innymi słowy, siła, którą widzieliśmy w 2019 roku może być tymczasowa. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmiesz pod uwagę wyprzedaż, która nastąpiła w grudniu ubiegłego roku.

To jednak nie znaczy, że czas sprzedawać USDJPY.

Wciąż możemy zobaczyć jak para zwyżkuje i bez odpowiedniego sygnału sprzedaży z oporu, nie ma tu wiele do zrobienia.

Oczywiście, sygnał kupna ze wsparcia na 110.00 może stanowić krótkoterminową okazję zakupową. Alternatywnie, sygnał sprzedaży z oporu przy 111.40/70 nakreśli atrakcyjny układ sprzedażowy.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPJPY

Od maja ubiegłego roku notowania GBPJPY poruszają się w kanale spadkowym. Obecnie kurs porusza się w okolicach oporu tego kanału, który znajduje się przy 145.00. Poziom ten może przyciągnąć sprzedających. Dodatkowo w okolicach 145.20 wypada 50-procentowe zniesienie zakresu od szczytu z 2018 roku do tegorocznych minimów.

Jednak do sprzedaży z tej strefy będziemy potrzebować potwierdzenia, np. w formie pin bara czy formacji objęcia.

Strefa oporu 145.00 wywoła zwrot podobny do tego z zeszłego listopada lub stanie się katalizatorem technicznym dla ruchu wzrostowego.

Pamiętaj o tym, że kanały wzrostowe prowadzą zwykle do wybicia górą niż dołem.

Wyprzedaż z tego miejsca prawdopodobnie napotka wsparcie na 141,15, a następnie 135,60. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej obszaru przy 145.00 odsłoniłoby szczyt swingu na 149.30.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDJPY

Po styczniowym flash crashu, para NZDJPY była dość trudna do odczytania, jednak widoczny na poniższym wykresie kanał wzrostowy jest w mojej opinii dość dobrze zdefiniowany.

Podejście do tego kanału jest podobne do tego, które zwykle zalecam w przypadku tej formacji. Należy poczekać na zamknięcie sesji pod wsparciem kanału, a następnie na re-test tego poziomu jako nowego oporu.

Oczywiście, ostatecznie to Twoja decyzja, w jaki sposób rozegrasz tę formację, jeśli w ogóle zdecydujesz się to zrobić.

Kanał ten jest wyjątkowy z uwagi na to, że rozpoczyna się od dołka swingu ze stycznia. Jednak należy w tym przypadku obejść ekstremalną zmienność, która miała miejsce w zeszłym miesiącu.

Najważniejsze jest to, że dopóki NZDJPY handlowany jest poniżej 76.30 na zamknięciach sesji, para jest podatna na ataki. Potrzeba tu zamknięcia poniżej wsparcia przy 74.40, by otworzyć drogę do następnego celu na 72.40.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here