Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W minioną środę na Eurodolarze kupujący pokonali opór klina spadkowego, co mogło wskazywać na potencjał do dalszych wzrostów. Jednak kolejnego dnia część zysków została oddana, a zamknięcie w piątek miało miejsce z powrotem w zakresie formacji klina.

Mając na uwadze powyższe, wydaje się, że ubiegłotygodniowe wybicie było fałszywe. Nie jest to dobrym znakiem dla kupujących.

Oznacza to także, że jakikolwiek retest obszaru pryz 1,1330 w tym tygodniu może przyciągnąć presję ze strony sprzedających. Kluczowe wsparcia wypada w okolicach 1,1200, a przebicie pod tego poziom odsłoniłoby linię trendu z listopada 2017 roku; być może nawet poziom 1,1070.

EUR/USD - wykres dzienny - 25 marca 2019

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD zobrazowała w ubiegłym tygodniu, dlaczego linia trendu jest tak istotna. Jest to tak naprawdę jedyny poziom utrzymujący byczy ruch.

Jednak nie uważam kabla jako pary korzystnej do rozgrywania z uwagi na to, że przez dwa miesiące byki nie poczyniły zbytnich postępów. Co więcej, obszar przy 1,3217 może nadal przyciągać sprzedających w tym tygodniu.

Rynek jest dość wzburzony, jednak jeśli mimo to zdecydujesz się na nim handlować, celując w poziom 1,3440, kupujący muszą najpierw zamknąć notowania dzienne ponad styczniowym szczytem.

Alternatywnie, zamknięcie sesji pod linią trendu blisko 1,3100 odsłoniłoby 1,2960, a być może nawet 1,2700.

GBP/USD - wykres dzienny - 25 marca 2019

USDJPY

Na parze walutowej USDJPY doszło do wybicia dołem z rozszerzającego się klina (110,40/50), co wskazuje na wyczerpanie wśród kupujących. Dodatkowo doszło do przełamania poziomu 111,00, co miało miejsce po środowej decyzji Fed i było naszą wskazówką do rozglądania się za pozycjami krótkimi.

Na początku obecnego tygodnia obszary przy 110,00/10 może przyciągać sprzedających, jednak jest także szansa na ruch powrotny do przełamanego wsparcia klina blisko 110,40/50.

Kolejne kluczowe wsparcia po pokonaniu 110,00/10 wypada blisko 108,70. Jednak uważam, że celem może być poziom 107,60, gdzie klin wzrostowy ma swój początek.

Jedynie zamknięcie sesji z powrotem powyżej wsparcia klina (nowego oporu) przy 110,40/50 negowałoby moją niedźwiedzią perspektywę.

W kalendarzu makro na ten tydzień nie widać istotnych wydarzeń. Nie oznacza to jednak, że ruch USDJPY nie będzie przebiegać spokojnie. Niektóre z największych ruchów pary wrażliwej na ryzyko, takiej jak USDJPY, pochodzą z nieplanowanych zdarzeń lub po prostu szerszej zmiany apetytu na ryzyko.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USD/JPY - wykres dzienny - 25 marca 2019

USDCAD

Na parze walutowej USDCAD w ubiegłym tygodniu ponownie testowana była linia szyi formacji głowy z ramionami. Między 18 a 19 marca nakreślona została formacja zakupowa inside pin bara, która pchnęła notowania o ponad 100 pipsów w górę.

W obecnym tygodniu będę się skupiał na obserwacji wsparcia przy 1.3370 oraz oporu na 1.3460/70. Nadal uważam, że USDCAD ma co najmniej 170 pipsów potencjału wzrostowego, a zatem jestem tu zainteresowany kupnem.

Pierwsza opcja zakłada zakupy po spadkach do obszaru przy 1,3370. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1,3460/70 również oznaczałoby, że byki utrzymują kontrolę.

Cel wypada w okolicach 1,3600. Istnieje jednak spora szansa, że ​​kupujący na USDCAD będą chcieli ponownie przetestować szczyt z 2018 roku na 1,3660.

USD/CAD - wykres dzienny - 25 marca 2019


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPAUD

Para walutowa GBPAUD obroniła wsparcie kanału. Tak naprawdę, dopóki wsparcie kanału utrzymuje notowania w ryzach, nie ma tu zbyt wiele do zrobienia.

Fałszywe wybicie powyżej 1,8720 z 13 marca jest doskonałym przykładem, dlaczego nie jestem fanem zakupów na tej parze. Możesz nawet zobaczyć, gdzie kupujący nakreślili pin bara 15-go marca.

Jednak unikam tego typu ruchów bocznych bocznych. Będziemy nadal monitorować GBPAUD. W tym momencie, aby odsłonić obszar przy 1,7740, potrzeba zamknięcia dnia pod wsparciem kanału.Nie rozważałbym teraz zakupów na parze GBPAUD, ponieważ kanał ten wydaje się być późnym stadium formacji.

GBP/AUD - wykres dzienny - 25 marca 2019


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here