Naga MarketsKurs euro i dolara (EUR/USD), funta GBP/USD, jen USD/JPY, złota XAU/USD oraz VET/USD, 24-28 sierpnia 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, cenie złota i kryptowalucie VeChain (VET/USD) do 28 sierpnia 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara osłabił się w piątek po fałszywym wybiciu ponad 1,1900 między wtorkiem a środą. O potencjale osłabienia pary walutowej  EUR/USD pisałem podczas środowej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszystko to nastąpiło po ponad 500-pipsowym rajdzie, który członkowie DPA i ja wykorzystaliśmy, począwszy od 7 lipca br. Wtedy zająłem pozycję długą.

Opuściłem tę pozycję w zeszłym tygodniu po zamknięciu dnia z powrotem pod 1,1900. W zeszłym tygodniu zagrałem też krótką pozycją. Ta krótka pozycja wzrosła o nieco ponad 40 pipsów od piątkowego zamknięcia.

Akcja cenowa między poniedziałkiem a wtorkiem określi, czy trzymać krótką pozycję do celu przy 1,1700 lub niżej, czy też ją opuścić.

Aktualizacja: Opuściłem krótką pozycję, o której wspomniałem powyżej, na plus 62 pipsy.

Kurs funta (GBP/USD)

Kurs funta (GBP/USD) z łatwego do rozgrywania zmienił się w skomplikowany bałagan. W zeszłym tygodniu obszar przy 1,3160 służył jako opór. Jest to strefa, którą kupujący musieli pokonać, by pchnąć notowania w górę.

Jednak po zamknięciu 18. sierpnia powyżej 1,3160, para walutowa GBP/USD nie zdołała utrzymać się ponad tym obszarem. Co więcej, strefa ta nie sprawdziła się jako opór podczas następnej sesji.

Akcja cenowa raz w jedną, raz w drugą stronę spowodowała, że kabel nie był parą korzystną do handlu. Wygląda na to, że notowania nakreśliły teraz wzrostową flagę pochyłą, która może wywołać ruch w dół.

Realizacja tego scenariusza odsłoniłaby 1,2980 i być może 1,2800. Jak jednak wspomniałem powyżej, para GBP/USD jest obecnie niesprzyjająca.

Kurs jena (USD/JPY)

O formacji klina na parze walutowej USD/JPY piszę od miesięcy. Tym, co sprawiło, że trading w oparciu o tę strukturę był fakt, że kurs dolara do jena nie respektował jej zamknięciach dniach czy tygodnia.

Potrzeba było zamknięcia miesiąca, by potwierdzić wybicie. Dokonało się to wraz z końcem lipca. Jednakże, przez ostatnie trzy tygodnie kurs USD/JPY nigdzie się zbytnio nie ruszył.

Powyższe sprawiło, że wielu traderów zastanawiało się, czy lipcowe wybicie się utrzyma, czy też kurs dolara do jena w sierpniu ponownie zamknie się w obrębie formacji.

Oczywiście nie ma sposobu, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Wiemy natomiast, że obszar przy 106,00 będzie nadal służył jako opór tak długo, jak długo kurs USD/JPY będzie kończył pod nim miesiąc. Kluczowym wsparciem pozostaje tu obszar przy 101,00.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

Cena złota (XAU/USD)

Do złota (XAUUSD) byłem byczo nastawiony od 1. kwietnia. Wtedy zacząłem kupować akcje kilku młodszych spółek wydobywczych, o czym poinformowałem członków DPA.Nic się dla mnie nie zmieniło. Moje nastawienie nadal pozostaje bycze na następne cztery do pięciu lat.

W najbliższym czasie wszystko sprowadzi się do formacji widocznej na poniższym wykresie dziennym. Zamknięcie powyżej krótkoterminowego oporu w pobliżu 1970 spowodowałoby potencjalny wzrost kursu z powrotem do 2015, a być może nawet 2075 dolarów za uncję.

Alternatywnie, zamknięcie poniżej marcowej linii trendu w okolicach 1900 dol./oz sugerowałoby spadek kursu złota.

VET/USD

Piszę o (i kupuję) VeChain (VET) od czerwca br. W tym czasie notowania VET/USD oscylowały blisko 0,008.

Na dzień dzisiejszy, cena wzrosła o ponad 100 proc. Jak jednak ostatnio kilkakrotnie stwierdziłem, nie sądzę, by kryptowaluta VET zakończyła już ruch w górę.

Cały rynek kryptowalut wychodzi ze stanu hibernacji i wkracza w nową dwuletnią cykliczną hossę. Moim zdaniem VeChain jest doskonale przygotowany na skorzystanie z tego wzrostu.

Patrząc na kwestie techniczne, VET konsoliduje się przez 46 dni po ostatnim rajdzie o 150 proc. w lipcu. Ten ruch boczny prowadzi mnie do przekonania, że zbliża się kolejne wybicie.

Zamknięcie dnia powyżej 0,022 odsłoniłoby obszar przy 0,026 – 0,028, co oznaczałoby 50 proc. wzrost w stosunku do obecnych cen. Uważam jednak, że w ciągu następnych 18 miesięcy VET będzie znacznie wyżej.

Zastrzeżenie: Utrzymuję długą pozycję w VeChain.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here