Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Dla pary walutowej EURUSD kluczowy pozostaje poziom oporu 1.1450, którego jak dotąd nie udało się pokonać na zamknięciu sesji. W związku z tym para porusza się w zakresie i prawdodpobnie pozostanie w nim do końca roku.

Poza tym na Eurodolarze utworzył się znacznej wielkości klin, który może odegrać istotną rolę w 2019 roku, jednakże ze szczegółami na jego temat wstrzymam się do zakończenia okresu świątecznego.

Kluczowe wsparcie na ten tydzień wypada blisko 1.1300, następne znajdziem na 1.1215. Opór wciąż obowiązuje na 1.1450.

EURUSD - Kluczowe wsparcie na ten tydzień wypada blisko 1.1300, następne znajdziem na 1.1215. Opór wciąż obowiązuje na 1.1450.

GBPUSD

Na GBPUSD odbywa się potężna walka między kupującymi i sprzedającymi. Jednak to sprzedający mają przewagę, przynajmniej dopóki kontrolują poziom oporu na 1.2700.

Jeśli chodzi o wsparcie, nadal używam poziomu 1.2560. Akcja cenowa z końca 2016 i początku 2017 roku ilustruje dlaczego faworyzuje właśnie ten poziom.

Do odwrócenia krótkoterminowego trendu spadkowego na GBPUSD niezbędne jest zamknięcie sesji ponad poziomem 1.2700. Wtedy też odsłonięty zostałby poziom 1.2880, a następnie 1.3070.

Na GBPUSD odbywa się potężna walka między kupującymi i sprzedającymi

USDJPY

18 grudnia sprzedający na parze walutowej USDJPY pokonali wsparcie klina na 112.60, co dało okazję do krótkiej sprzedaży. Kolejne 48 godzin było również bardzo sprzyjające dla niedźwiedzi.

Czwartkowa wyprzedaż na 180-pipsów była nieoczekiwana, ale nie zaskakująca. Wiemy bowiem o tym jak jen może reagować na sentyment risk-off, który widoczny był na indeksie S&P500 i sygnalizował kluczowe wybicie dołem na USDJPY.

Zamknięcie na poziomie 111.28 w czwartek oznacza, że jakikolwiek re-test obszaru przy 111.70 powinien przyciągnąć sprzedających. W mojej opinii, nadal warto sprzedawać dolara i kupować jena.

Jednakże ze względu na dynamikę spadku z ubiegłego tygodnia możemy się spodziewać umocnienia w perspektywie krótkoterminowej. Jeśli nie dojdzie do re-testu 111.70 jako nowego oporu, alternatywnie można poczekać na zamknięcie poniżej obszar wsparcia przy 110.70/80. Przy tym scenariuszu odsłonięty zostałby poziom 109.80, a następnie mój długoterminowy target na 108.00.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

sprzedający na parze walutowej USDJPY pokonali wsparcie klina na 112.60

EURJPY

Podobnie jak na USDJPY, także na EURJPY doszło do wybicia dołem 18 grudnia. Wtedy też para zamknięcia się pod linią trendu. Wcześniejszy obszar wsparcia, który zamienił się w opór został następnie przetestowany 19 i 20 grudnia.

Piątkowa sesja zakończyła się 160-pipsów od wtorkowego wybicia. Tym samym pozycje krótkie przed weekendem pozostały w komfortowej pozycji.

Niełatwo jest określić najbliższy, nowy poziom oporu. Jeśli kurs powróci do poziomu 127.20, oczekuje tam dość silnej presji ze strony sprzedających. Nie ma jednak gwarancji, że tak się stanie. Alternatywę stanowi poziom 126.60, gdzie wypada dołek z 19 i 26 października.

Kluczowe wsparcie wypada w okolicach 125.00. Jest to cel, o którym wspominałem kilkukrotnie w moich analizach.

na EURJPY doszło do wybicia dołem 18 grudnia

AUDJPY

Na parze walutowej AUDJPY pokonane zostało kluczowe wsparcie przy 78.70. Obszar ten utrzymywał notowania od września.

Piątkowe zamknięcie miało miejsce znacznie poniżej tego poziomu, co oznacza, że 78.70 powinien działać jako opór w przypadku ponownego testu.

Niepokoi mnie jedynie to, że przełamanie poziomu miało miejsce w piątek. Z uwagi na niski wolumen, który może prowadzić do fałszywych wybić, nie jest wielkim zwolennikiem tego typu akcji cenowej.

Wszystko zależy teraz od tego jak poziom 78.70 będzie sprawował się w roli oporu. Jeśli pojawią się problemy z zamknięciem ponad nim, może pojawić się okazji do krótkiej sprzedaży.

Kolejne wsparcie wypada na 76.00, co daje mnóstwo miejsca do ruchu i sprawia, że para walutowa AUDJPU jest pierwsza na mojej liście obserwacyjnej. Jeśli poziom 76.00 nie zostanie utrzymany w ciągu najbliższych tygodni, notowania mogą zmierzać w 2019 roku do wsparcia na 72.50.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem powyżej 78.70 negowałoby niedźwiedzie nastawienie na tej parze.

Na parze walutowej AUDJPY pokonane zostało kluczowe wsparcie przy 78.70


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here