Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EUR/USD pod koniec ubiegłego tygodnia zapewnił istotne odwrócenie. Posiadacze pozycji krótkich zostali uwięzieni pod 1,1260, gdy tylko kupujący odzyskali ten poziom, a euro wyznaczyło nowe maksima.

Takie pułapki są dość często spotykane w 2019 roku, dlatego też ostrzegam czytelników przed handlowaniem na Eurodolarze podczas tej niepewnej i nieco nieprzewidywalnej akcji cenowej.

Na chwilę obecną, powrót do obszaru przy 1,1260 prawdopodobnie przyciągnie kupujących, podczas gdy test obszaru 1.1410 prawdopodobnie napotka presję strony podażowej.

Jednak ponownie powtarzam, bądź ostrożny w handlu na EURUSD, podczas gdy para porusza się pod tegorocznymi maksimami.

GBPUSD

Para walutowa GBP/USD wygląda w tym tygodniu na gotową do odwrócenia.

Odbicie w zeszłym tygodniu od 1,2500 wydaje się być czymś więcej niż tylko rajdem łagodzącym spadki. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy spojrzymy na wykres z interwału tygodniowego.

Re-test poziomu 1,2500 z ubiegłego tygodnia jest w rzeczywistości dnem zakresu 850 pip, który obowiązuje od lipca ubiegłego roku.

Jednakże kupujący muszą pokonać obszar opór przy 1,2760, by wymusić ponowny test poziomu 1,3000.

Tak długo jak obszar przy 1,2500 pozostaje jest nienaruszony jako wsparcie, GBPUSD ma duże szanse na rajde ze swoich minimów.

Para walutowa GBP/USD wygląda w tym tygodniu na gotową do odwrócenia.

USDJPY

Przez ostatnie dwa tygodnie sprzedający na USD/JPY bronili obszaru oporu przy 108,70, co widać dobrze na poniższym wykresie. Kolejny kluczowy poziom na naszym radarze to 107,60, właśnie tam bowiem miało miejsce zamknięcie sesji po flash crashu z 3 stycznia.

Zamknięcie w czwartek pod 107,60 oznaczało, że obszar prawdopodobnie przyciągnie sprzedających. Nowy poziom oporu bronił się dobrze w piątek i prawdopodobnie nadal będzie służyć w tej roli, w tym tygodniu.

Jeśli chodzi o kluczowe wsparcie w drodze na południe, do obserwacji pozostaje tegoroczny dołek przy 105,60. Jednak ze względu na zmienność z 3 stycznia, dokładny poziom dołka może się różnić w zależności od twojego brokera.

Niemniej jednak, spojrzenie na akcję cenową z początku ubiegłego roku pokazuje, że 105,60 jest rzeczywiście poziomem wsparcia wartym uwagi.

Jedynie zamknięcie dnia powyżej 107,60 negowałoby moje niedźwiedzie nastawienie.

Przez ostatnie dwa tygodnie sprzedający na USD/JPY bronili obszaru oporu przy 108,70

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

CADJPY

Kupujący na CAD/JPY trafili na mur w zeszłym tygodniu po 200-pipsowym rajdzie z początku czerwca.

Obszar przy 81,80 przyciągnął sprzedających między 10 a 11 i ponownie zrobiła to w czwartek.

Niedźwiedzia świeca odrzucenia z 20 czerwca sugeruje, że możemy zobaczyć dalsze osłabienia w krótkim terminie. Ponadto, bycze odwrócenia na kilku parach krzyżowych z dolarem kanadyjskim wskazują na potencjał spadkowy CADJPY.

Mając to na względzie, para musi utrzymać się pod 81,80, jeśli sprzedający mają kontynuować trend spadkowy, który rozpoczął się w marcu.

Jakikolwiek re-test poziomu 80,00 prawdopodobnie przyciągnie, a zamknięcie dnia pod nim, odsłoniłoby obszar przy 78,70.Kupujący na CAD/JPY trafili na mur w zeszłym tygodniu po 200-pipsowym rajdzie z początku czerwca.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Ropa WTI

Byki na ropie WTI znowu ruszają rynkiem po czerwcowym re-teście wsparcia przy 50,70. Od miesięcy mam ten poziom na moim wykresie, a jak widać, kupujący wkroczyli na niego czerwca.

Czwartkowe wybicie ponad 55,40 oznacza, że ​​każdy re-test tego obszaru prawdopodobnie napotka presję ze strony kupujących.

Z drugiej strony kupujący muszą pokonać opór przy 58,00, aby odsłonić kolejny obszar blisko 60,30.

Zważywszy na agresywność zeszłotygodniowego rajdu, muszę faworyzować tu kupujących, o ile rynek pozostaje powyżej 55,40 na zamknięciach dnia.

Byki na ropie WTI znowu ruszają rynkiem po czerwcowym re-teście wsparcia przy 50,70.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here