Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD z trudem robi postępy we wrześniu. Od czasu zamknięcia notowań pod 1,1070 w dniu 29 sierpnia, wspólna waluta handlowana była w zakresie mniejszym niż 200-pipsów.

Kilka razy omawiałem zakres między 1,0930 do 1,1070 w ciągu ostatnich tygodni. Sprzedający utrzymują tu kontrolę, dopóki nienaruszona pozostaje konfluencja oporu w pobliżu 1,1070.

Jednakże drugorzędne wsparcie przy 1,0990 wypada tuż pod piątkowym zamknięciem.

Moim zdaniem, kluczowym wsparciem dla EURUSD jest poziom 1,0930, od którego para odbiła się 12 września. Gdzie więc prawdopodobnie skieruje się Eurodolar?

Zauważ, że dodałem do tego pytania ‘prawdopodobnie’. Faktem jest, że nikt nie wie, dokąd zmierzy euro lub inna waluta w tym tygodniu. Najlepsze, co możemy zrobić, to określić prawdopodobne scenariusze na podstawie akcji cenowej jaką mamy przed sobą.

Mając to na względzie, plan, przynajmniej dla mnie, polega na sprawdzeniu, czy najpierw dojdzie do zamknięcia powyżej oporu kanału przy 1,1070, czy poniżej wsparcia przy 1,0930.

Jeśli zrealizuje się pierwszy scenariusz, EURUSD może być w drodze do 1,1200. Z drugiej strony, zamknięcie pod wsparciem 1,0930 sygnalizowałoby osłabienie. Jednak jak już kilkakrotnie wspominałem w tym miesiącu, szerszy kanał spadkowy może ograniczyć potencjał deprecjacji euro.

Podsumowując, najbliższa ścieżka dla euro sprowadza się do tego, które ograniczenie zakresu zostanie pokonane jako pierwsze. Czy będzie to 1,0930 czy 1,1070?

Jak zawsze czas pokaże. Pamiętaj, że w czwartek mamy kilka wydarzeń, które mogą wywołać zmienność na EURUSD.

Kurs EURUSD z trudem robi postępy we wrześniu

GBPUSD

GBPUSD rozgrywał się pięknie od 4 września. Tego samego dnia napisałem o przełamaniu oporu kanału. Naszym pierwszym celem po tym wybiciu był poziom 1,2380. Para osiągnęła go w ciągu zaledwie trzech dni. Jednak bardziej prawdopodobnym celem dla GBPUSD był 1,2570.

Oto, co napisałem 5-go września:
Podsumowując, wygląda na to, że GBPUSD chce zmierzać wyżej. Sprowadzi się to jednak do tego, czy kupujący będą w stanie utrzymać cenę powyżej poprzedniego oporu kanału (nowe wsparcie) na zamknięciach dnia. Jeśli do tego dojdzie, to 1,2570 będzie bardzo realną możliwością. – cytat z 4 września

Tak naprawdę funt utrzymał się ponad poprzednim oporem kanału, a także w zeszłym tygodniu osiągnął nasz 350-pipsowy na 1,2570.

Zauważ też, jak para GBPUSD była wyprzedawana w piątek. Spadek ten został wywołany przez region przy 1,2570, który był kluczowy między końcem maja a połową lipca.

Zatem, co dalej z GBPUSD?

Czy para jest w drodze do 1,2770, czy może bardziej prawdopodobny jest powrót do 1,2380?

Muszę zobaczyć więcej ze strony tej pary, aby odpowiedzieć na te pytania.
Mówiąc dokładniej, funt musi pokonać opór 1,2570 na zamknięciu sesji, aby odsłonić kolejny kluczowy opór na 1,2770.

Jednak tak długo jak opór pozostaje nienaruszony, będzie przyciągać sprzedających tak jak robił to przed weekendem. Alternatywnie, odwrócenie w dół do 1,2380, a następnie bycza akcja cenowa wskazywałby na potencjał do ruchu wzrostowego z powrotem do 1,2570 i być może 1,2770.

GBPUSD rozgrywał się pięknie od 4 września

USDJPY

Pisałem o USDJPY w piątek. Zamknięcie powyżej oporu kanały przy 108,00 z 12 września wydaje się sygnalizować, że kupujący chcieli wznieść notowania w górę.

Jednak w tytule piątkowego postu zamieściłem pytanie, nie bez powodu. Powód ten ma związek z faktem, że USDJPY nagle ponownie przetestował były opór kanału jako nowe wsparcie w zeszłym tygodniu.

Zauważ, jak szybko para wróciła w czwartek do obszaru przy 107,80. To nie jest rodzaj „zaokrąglonego testu”, który lubię zobaczy, kupując czy nawet sprzedając wybicie.

Co więcej, był piątek i nigdy nie lubię wchodzić w nowe pozycje tuż przed weekendem. Nie trzeba szukać daleko, wystarczy spojrzeć na lukę z poniedziałku, by dowiedzieć się dlaczego nie lubię wchodzić w piątki.

Mając to na uwadze, postanowiłem pozostać z boku, aby dowiedzieć się, gdzie USDJPY zamknie tydzień. I dobrze, że nie kupowałem za 107,70.

Piątkowa wyprzedaż i kolejne zamknięcia nie pozostawiają wątpliwości, że było to nieudane wybicie przełom. W związku z tym oczekuję, że sprzedający będą chcieli bronić obszaru oporu przy 107,70. I jak napisałem w zeszłym tygodniu, zamknięcie z powrotem w zakresie kanału spadkowego otwiera drzwi do następnego kluczowego wsparcia przy 106,80.

USDJPY nagle ponownie przetestował były opór kanału jako nowe wsparcie

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURGBP

Pisałem o potencjalnej formacji szczytowej na EURGBP w dniu 19 sierpnia. To, co mnie poruszyło, to niedźwiedzia formacja objęcia na wykresie tygodniowym.

Połącz ten sygnał z czternastoma tygodniami zysków z rzędu, a otrzymasz przepis na niedźwiedzie odwrócenie. Rzeczywiście, 20 sierpnia nastąpiła wyprzedaż na EURGBP z 0,9180. Od tego czasu spadek sięgnął 400-pipsów

To imponujący ruch na parze walutowej, która często w ciągu dnia porusza się zakresie mniejszym niż 80 pipsów. Myślę jednak, że sprzedający muszą zachować ostrożność.

Mimo że EURGBP nadal utrzymuje się poniżej kluczowego poziomu 0,8840 możliwe, że zaobserwujemy wzrost w górę, być może do 0,8920.

Zwróć uwagę, jak para przesuwa się w dół tuż nad wsparciem kanału. To oznacza, przynajmniej dla mnie, że EURGBP może potrzebować odreagowania, zanim nastąpi kolejny spadek.

Ponadto mamy konfluencje oporu w okolicach 0,8920. Gdybym był sprzedającym, wolałbym sprzedawać po 0,8920 niż próbować wymusić coś poniżej 0,8840.

Na razie pozostanę z boku i zaczekam. Jeśli EURGBP będzie w stanie wymusić re-test konfluencji oporu w pobliżu 0,8920, zajmę krótką pozycję.

Kluczowe wsparcie na drodze w dół obejmuje 0,8760, a następnie 0,8680. Ten ostatni poziom byłby moim ostatecznym celem, jeśli uda mi się zabezpieczyć wejście w strefie przy 0,8920. Z drugiej strony, zamknięcie ponad oporem kanału spadkowego unieważniłoby tę koncepcję i odsłoniło 0,9015.

20 sierpnia nastąpiła wyprzedaż na EURGBP z 0,9180


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

EURJPY

Sposób w jaki EURJPY unosił się pod oporem kanału, wydawał się stosunkowo konstruktywny dla kupujących. Jednak para nigdy nie zamknęła się powyżej oporu kanału blisko 119,70, co stanowiło wymóg dla odsłonięcia poziomu 121,00 i wyższych

Faktem jest, że to górne ograniczenie kanału zawsze służyło jako opór, nigdy jako wsparcie. Widać to po piątkowej wyprzedaży.

W nadchodzącym tygodniu będę obserwować obszar przy 118,30. Wskazałem ten poziom wsparcia w poście z zeszłego tygodnia. Możesz zobaczyć jak poziom 118,30 służył jako wsparcie na początku sierpnia, a później przyciągnął sprzedających między 15 a 22 dniem miesiąca.

Istnieje również wsparcie nieco poniżej 118,30, przy 117,80. Jeśli kupujący zdołają utrzymać parę powyżej 117,80 i 118,30 możliwe, że zobaczymy ponowną wizytę na oporze kanału. Z drugiej strony, jeśli ten obszar wsparcia zostanie przełamany, EURJPY prawdopodobnie powróci do strefy wsparcia przy 116,00.

Sposób w jaki EURJPY unosił się pod oporem kanału, wydawał się stosunkowo konstruktywny dla kupujących


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here