Naga MarketsPrice action na EURUSD, GBPUSD, USDJPY, EURCAD oraz XAUUSD, 23 - 27 grudniaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD w ostatnich tygodniach zmagał się z oporem przy 1,1170/80.

Widzieliśmy niedźwiedziego pin bara, który uformował się 13 grudnia i następującą po nim wyprzedaż, która zmaterializowała się przy re-teście z 17 grudnia.

Jednakże, spodziewam się zobaczyć nieco presji zakupowej wokół tego regionu wsparcia przy 1,1070 na początku tygodnia. Tam właśnie para walutowa EURUSD zamknęła się w piątek.

Jednak ostatnia akcja cenowa wskazuje na spadek notowań euro, przynajmniej taki jest prawdopodobny rezultat, podczas gdy para porusza się w obrębie kanału spadkowego.

Zamknięcie dnia poniżej wsparcia kanału w pobliżu 1,1050 może być początkiem kolejnego ruchu spadkowego. Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1,1180, a następnie przejście ponad opór kanału w pobliżu 1,1200 skierowałoby naszą uwagę na wzrosty.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD wyprzedała znaczący obszar z początku tego miesiąca.

Obszar przy 1,3340 był przeze mnie wspominany kilkukrotnie, w tym 3 grudnia, kiedy nastąpiło wybicie. Zauważysz również, że strefa przy 1,3340 stanowi oporu, ponieważ przecina się tam kluczowy poziom horyzontalny oraz opór kanału wzrostowego.

W związku z agresywną wyprzedażą pary walutowej GBPUSD od wspomnianego wyżej oporu w ubiegłym tygodniu, wyglądało to tak, jakby retest poziomu 1,2980 był nieunikniony.

Odtąd wszystko sprowadza się do tego, co wydarzy się na poprzednim szczycie zakresu przy 1,2980. Zamknięcie dnia pod tym poziomem odsłoniłoby konfluencję wsparcia przy 1,2770. Kluczowy opór w tym tygodniu wypada na 1,3170.

USDJPY

Para walutowa USDJPY nie była w ostatnim czasie zbyt atrakcyjna do handlu. Jednakże teraz zbliża się do obszaru oporu w okolicach 109,50/60, co może uwolnić setup na najbliższe sesje.

Poniższa linia trendu rozciąga się od szczytów z listopada 2018 r.

Jeśli chodzi o wsparcie, wydaje się, że 108,40 będzie poziomem horyzontalnym, który sprzedający muszą przełamać, aby kurs USDJPY mógł dalej zniżkować.

Będę uważnie obserwować szczyty i dołki swingów  się wzloty i upadki, w przyszłości. Do tej pory para kreśliła je coraz wyżej i wyżej.

Jednak wszelkie osłabienia mogą być zapowiadane przez tworzenie niższych niższych dołków i szczytów. Alternatywnie, zamknięcie dnia ponad linią trendu w pobliżu 109,60 może doprowadzić do wzrostu notowań USDJPY.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURCAD

Para walutowa EURCAD przełamała w ubiegłym tygodniu kluczowe wsparcie. W środę doszło do zamknięcia notowań pod 1,4620, a w czwartek i piątek poziom ten przyciągnął sprzedających.

 

Tak długo, jak EURCAD znajduje się poniżej tego krótkoterminowego kanału rosnącego, skłaniam się ku spadkom, być może w kierunku minimów z 2019 r. w okolicach 1,4430.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem w obrębie kanału rosnącego wskazywałoby na fałszywe wybicie.

Złoto (XAUUSD)

O złocie (XAUUSD) pisałem kilkukrotnie w ciągu ostatnich tygodni. Spadkowy klin widoczny poniżej może wskazywać na formację kontynuacji.

Innymi słowy, może wskazywać na kontynuację ruchu wzrostowego notowań XAUUSD. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy połączysz ostatnią formację klina z ogromnym rajdem z początku tego roku.

Mając to na uwadze, potrzebujemy zamknięcia dnia ponad konfluencją oporu przy 1480, by odsłonić kolejny kluczowy opór przy 1515 USD.

Pamiętaj tylko, że nadal możemy zaobserwować odwrócenie ku spadkom. Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wyparza przy 1450.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here