Naga MarketsKurs EUR/USD, GBP/USD, GBP/NZD, XAU/USD oraz ETH/USD, 22-26 czerwca 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EUR/USD, GBP/USD, GBP/NZD, XAU/USD oraz ETH/USD do 26 czerwca 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EUR/USD

Kurs pary walutowej EUR/USD utracił bycze momentum w ubiegłym tygodniu. Czwartkowe zamknięcie poniżej 1,1230 sygnalizowało słabość, co wskazywałem 18. czerwca.

W piątek byliśmy świadkami testu obszaru pryz 1,1230 jako nowego oporu, a nawet utracony został dodatkowy grunt przed weekendem. Jestem jednak sceptycznie nastawiony do potencjału spadkowego tej, o ile obszar przy 1,1150 pozostaje nienaruszony na zamknięciach dnia.

Jednakże, jeśli sprzedający zdołają pokonać 1,1150, to możliwe, że zobaczymy spadek w kierunku 1,0990.

Z drugiej strony, odbicie od wsparcia przy 1,1150 w tym tygodniu może doprowadzić do kolejnego re-testu konfluencji oporu przy 1,1230.

GBP/USD

Para walutowa GBP/USD kontynuowała w zeszłym tygodniu ruch boczny z wybiciem z powrotem pod dawne wsparcie kanału blisko 1,2460.

Jeśli oglądałeś prognozę z zeszłego tygodnia, wiesz, że spodziewałem się ruchu do 1,2500. Wyprzedaż w dniach 11-12 czerwca była zbyt agresywna, by myśleć inaczej.

W tym tygodniu poziom 1,2460 staje się nowym oporem, a wsparcie wypada w okolicach 1,2240.

Mając to na uwadze, nie jestem obecnie fanem handlu na GBP/USD ze względu na nietechniczne zachowanie się rynku i brak korzystnego momentum.

GBP/NZD

O parze walutowej GBP/NZD pisałem w piątek. Para zaliczyła niezły ruch w następstwie wybicia z mniejszego kanału spadkowego w maju. Na temat tej koncepcji transakcyjnej pisałem 18 marca.

W nadchodzącym tygodniu miej oko na reakcję pary w okolicach obszaru wsparcia przy 1,9000. Kluczowy opór wypada natomiast przy 1,9400.

Jednak w dłuższej perspektywie spodziewam się, że dno kanału w pobliżu 1,9000 zostanie pokonane odsłaniając przy tym kolejne kluczowe wsparcia przy 1,8300.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

XAU/USD

Notowania złota (XAU/USD) ruch pod 1750 USD. Od tygodni wspominam o zakresie jakie na złocie utworzyło się między 1680 a 1750 USD.

Nadal podtrzymuję koncepcję mówiącą o tym, że XAU/USD będzie kierowało się znacznie wyżej w ciągu następnych pięciu do sześciu lat, jak napisałem 16. czerwca.

Jednak lubię też złoto w krótkiej perspektywie. To nie znaczy, że w najbliższych dniach przełamanie poziom 1750 USD.

Jednakże, kontynuacja trendu sugeruje, że kupowanie dołków i byczych wybić jest  dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj tylko, że kupujący XAU/USD muszą pokonać 1750 USD na zamknięciu dnia, aby odsłonić obszar oporu blisko 1800 USD.

ETH/USD

Na temat Ethereum (ETH/USD) po raz pierwszy pisałem 4. czerwca. To gra w przestrzeni  cyfrowych aktywów, które akumupuję od kwietnia.

Szczegóły techniczne i podstawowa historia Ethereum bardziej nadają się na dedykowany post na blogu, ale zachęcam do zajęcia się tym tematem.

Jestem przekonany, że Bitcoin zbliża się do końca fazy akumulacji / dystrybucji w swoim czteroletnim cyklu. Oznacza to, że kolejny rynek byka na kryptowalutach jest tuż za rogiem. W rzeczywistości uważam, że już się zaczął i jestem zdaniem Ethereum może zyskać najwięcej.

Jeśli chodzi o technikalia, miej oko na obszar wsparcia od 215 do 220 USD. Jeśli to wsparcie wytrzyma, możemy zobaczyć kolejny rajd na oporze przy 350 USD, który ograniczał ETH/USD od czerwca ubiegłego roku.

Dla przypomnienia, nie handluję tym ani żadnym innym aktywem cyfrowym. Stanowią one dla mnie inwestycje o horyzoncie czasowym od dwóch do trzech lat.

Nota: Trzymam Ethereum w moim portfelu kryptowalutowym.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here