Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Zamknięcie na EUR/USD z powrotem pod 1.1400 sygnalizuje, że sprzedający odzyskali kontrolę na tej parze walutowej. Jednocześnie ponownie odsłonięte pozostaje wsparcie na 1.1300, a zamknięcie pod tym poziomem otwierałoby drogę do dołka z 2018 roku na 1.1215.

Oczywiście zawsze istnieje szansa, że (niedźwiedzie) ​​wybicie w zeszłym tygodniu było fałszywe. Jednak potwierdzić może to dopiero zamknięcie dnia powyżej 1.1390.

Na razie wolałbym szukać okazji gdzie indziej. Kurs EURUSD w ciągu ostatnich kilku miesięcy był niesamowicie niepewny, a akcja cenowa w 2019 r. jak dotąd niczym się nie różni.

Zamknięcie na EUR/USD z powrotem pod 1.1400 sygnalizuje, że sprzedający odzyskali kontrolę

GBPUSD

Na GBP/USD byki pokonały w ubiegłym tygodniu kluczowy poziom.

Po zejściu w ciągu dnia pod 1.2760, cena wróciła na zamknięciu ponad ten poziom. Presja kupna utrzymywała się przez kolejne dwa dni, a notowania wzrosły nawet do 1.2931.

Jednakże presja ze strony sprzedających w piątek sugeruje możliwą przecenę.

Krótkoterminowy trend wzrostowy jest w dalszym ciągu nienaruszony, ale strata 115 pipsów w piątek stanowi niepokojąc sygnał dla byków.

Gdybym był tu kupującym, chciałbym zobaczyć, że GBPUSD utrzymuje poziom 1.2830. obszar ten stanowił kluczowy pivot od końca zeszłego roku.

Tak długo, jak kupujący są w stanie utrzymać parę powyżej 1.2830, istnieje duża szansa, że ​​zobaczymy kolejny atak na opór przy 1.2980.

Na GBP/USD byki pokonały w ubiegłym tygodniu kluczowy poziom.

USDJPY

Para USD/JPY osiągnęła w piątek kluczowy opór.

O obszarze przy 109.80 wspominałem odkąd para kreśliła formację klina w grudniu ubiegłego roku.

Cel na 108.00 została zrealizowany w rekordowym czasie. Jednak od tego czasu kupujący odzyskali ponad 400 pipsów.

Obecnie nie jestem zainteresowany sprzedażą na USDJPY, przynajmniej jeszcze nie teraz.

Potrzeba tu niedźwiedziej akcji cenowej, takiej jak pin bar z obszaru przy 109.80, by potwierdzić setup.

Dopóki tak się nie stanie, możliwe, że będziemy obserwować wzrosty na USDJPY.

Zamknięcie ponad 109.80 odsłoniłoby 111.70. Alternatywnie,, niedźwiedzia akcja cenowa z 109.80 może skierować notowania z powrotem do 107.70.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Para USD/JPY osiągnęła w piątek kluczowy opór.

AUDJPY

Podobny do USD/JPY, również na AUD/JPY udało się w zeszłym tygodniu dotrzeć do kluczowego oporu.

Tak jak w przypadku USDJPY, nie widzę jeszcze okazji do sprzedaży. Podczas piątkowej sesji nakreślona została niedźwiedzia świeca odrzucenia, jednak nie jest to dla mnie wystarczające, by ryzykować swój kapitał.

Zamiast tego poczekam, by zobaczyć, co AUDJPY robi na początku tego tygodnia. Mogę rozważyć wejście w pozycje krótką, jeśli zobaczę prawidłowego pin bara lub niedźwiedzie objęcie.

Z drugiej strony zamknięcie sesji powyżej 78.70 zanegowałoby niedźwiedzią perspektywę krótkoterminową i odsłoniło poziom 80.70.
na AUD/JPY udało się w zeszłym tygodniu dotrzeć do kluczowego oporu.

CADJPY

Kupującym na CAD/JPY udało się pokonać opór przy 82.15. Na tym poziomie wypadał dołek z czerwca ubiegłego roku.

W tym tygodniu odsłonięty pozostaje kolejny poziom obrony w okolicach 83.80. Obszar ten służył jako wsparcie od sierpnia do grudnia ubiegłego roku. Zatem prawdopodobne jest, ,że poziom ten przyciągnie sprzedających w przypadku retestu.

Jednakże sprzedający muszą jednak zachować ostrożność. Wiele z par z jenem odzyskuje grunt, kiedy S&P 500 ponownie zalicza rajd wzrostowy.

W tej chwili nie jest jasne, czy ten ostatni rajd CADJPY to jedynie odpoczynek w trendzie spadkowym, czy może coś więcej. W związku z tym, oczekiwanie na niedźwiedzią akcję cenową taką jak pina bar z 83.80 nie byłoby złym pomysłem.

upującym na CAD/JPY udało się pokonać opór przy 82.15


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here