Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD dobrze się dla nas ustawił na początku zeszłego tygodnia. W poprzednim przeglądzie wspomniałem, że zamknięcie z 11-go maja dnia nie było wystarczające decydujące, by opowiedzieć się po jednej lub drugiej stronie.

Zwróć uwagę, że sesja z 11 maja zamknęła się w obszarze przy 1.1930/40. Sprawiło to, że czekaliśmy, aż rynek wykona pierwszy krok.

Niedźwiedzi pin bar z minionego poniedziałku był wszystkim, czego potrzebowaliśmy. Długi górny knot zasygnalizował, że sprzedający utrzymują kontrolę, a pozycje krótkie są sprzyjające.

Celem było wsparcie na poziomie 1.1830, które sprzedający osiągnęli podczas wtorkowej sesji. Następnie, w środę udało się pokonać to wsparcie dzięki zamknięciu sesji poniżej 1.1830.

To wybicie dołem prowadzi nas do akcji cenowej w tym tygodniu.
W tej chwili Eurodolar notowany jest w środku nowego, 120 pipsowego zakresu. Kluczowy opór wypada teraz na 1.1830, a wsparcie widoczne jest w pobliżu 1.1710.

Jak można się domyślić, nadal skłaniam się ku pozycjom krótkim, o ile para ma poczynić kolejny krok w trendzie spadkowym. Spodziewam się jednak, że przy re-teście 1.1710 może pojawić się znacząca presja zakupowa.

Potrzeba zamknięcia sesji poniżej 1.1710, by odsłonić następny kluczowy poziom wsparcia na 1.1570/80. A jeśli kupującym uda się zamknąć sesję powyżej 1.1830, możemy zobaczyć ruch w kierunku centralnego punktu ubiegłego tygodnia na 1.1930.

GBPUSD

Od zamknięcia pod 1.3600 z 2 maja, GBPUSD uwięziony jest 140-pipsowym zakresie ze wsparciem na 1.3460.

To ten sam zakres, o którym wspomniałem w zeszłą niedzielę; od tego czasu nic się tak naprawdę nie zmieniło.

Oto co zostało omówione w ubiegłym tygodniu:

Te dwa poziomy, 1.3460 i 1.3600 dają nam zakres do obserwacji na obecny tydzień. Chociaż nie jestem zainteresowany handlem w zakresie, czekam na zamknięcie sesji poniżej 1.3460 lub powyżej 1.3600.

Gdybym był zmuszony wybrać bardziej prawdopodobny scenariusz, skłaniałbym się do wybicia dołem ze względu na ostatnią wyprzedaż. Ale jak zawsze, najlepiej jest pozwolić rynkowi wykonać pierwszy ruch.

Zamknięcie sesji poniżej 1.3460 odsłoniłoby następne kluczowe wsparcie na 1.3300. Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1.3600 kierowałoby na poziomy dołków z lutego i marca przy 1.3760.

Ta sama koncepcja tyczy się także tego tygodnia. Pamiętaj tu o ogólnej zasadzie, że im dłużej rynek się konsoliduje, tym bardziej wybuchowe może być wybicie z tej konsolidacji.

Czas pokaże, czy para GBPUSD będzie tej zasady przestrzegać, czy też nie.

USDJPY

W czwartek omówiłem horyzontalny poziom na USDJPY, który był kluczowy dla ponownego testu 112.00.

Co to dokładnie znaczy?

Oznacza to, że zamknięcie sesji powyżej 110.40 prawdopodobnie wywarłoby presję na konfluencję oporu na 112.00.

Koncepcje zawarte w tym wpisie możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych >>

Udało się tego dokonać na zamknięciu czwartkowej sesji. Para zdołała przełamać poziom 110.40, co oznacza, że przy ponownym teście tego obszaru jako nowego wsparcia można się spodziewać napływu presji zakupowej.

W tej chwili jestem zainteresowany kupnem USDJPY na cofnięciu do obszaru wsparcia przy 110.40. Jestem jednak również świadomy, że wrażliwa na ryzyko para znajduje się w trendzie spadkowym od szczytu z 2015 roku.

Bez zamknięcia powyżej linii trendu z sierpnia 2015 w pobliżu 112.00, kanał wzrostowy widoczny poniżej poniżej może sugerować, że zbliża się kolejny ruch spadkowy.

Innymi słowy, wsparcie kanału wzrostowego musi wytrzymać. Jeśli tak nie będzie, cofnę mój pogląd na ponowny re-test 112.00 i zacznę przyglądać się możliwościom grania na spadki.

EURCAD

EURCAD jest kolejną parą, o której wspominałem w ubiegłym tygodniu. W tym czasie handel odbywał się na poziomie 1.5084, czyli nieco powyżej strefy wsparcia na 1.5808, którą wskazywałem w komentarzu z 16 maja.

Choć prawdą jest, że euro wybiło się w zeszłym tygodniu pod wieloletnie wsparcie kanału wzrostowego, odbiło się również od wsparcia kanału spadkowego na poziomie 1.5080.

W tej chwili interesuje mnie tylko sprzedaż EURCAD. W mojej opinii, zamknięcie z minionej środy pod kilkuletnim wsparciem kanału wzrostowego było znaczące.

Jednak z parą wciąż osuwa się do wsparcia na 1.5080, a pomiędzy piątkowym zamknięciem i wykładniczymi ruchomymi średnimi (EMA 10/20) jest aż 100-pipsów, dlatego myślę, że potrzeba tu trochę więcej cierpliwości.

Aby uzyskać pewien wgląd, spójrz na akcję cenową między 13 a 25 kwietnia. To było dziewięć dni od czasu, gdy EURCAD testował wsparcie kanału spadkowego, a kiedy 25-go ponownie przetestował opór.

Jeśli para podąża tym samym wzorem tym razem, to wydaje się, że możemy liczyć na re-test obszaru przy 1.5250/60 w okolicach 26 lub 27-go maja. Dlatego możemy nie zobaczyć jeszcze tego re-testu w obecnym tygodniu.

Chciałem to wskazać, by zilustrować cierpliwość, która jest czasami niezbędna, aby pozwolić rynkowi się ustawić. Oczywiście, możesz spróbować kupić EURCAD w tym miejscu, ale moim zdaniem, grubsza gra polega na tym, by czekać na następną odnogę spadkową z 1.5250/60.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

EURAUD

Na parę EURAUD spoglądaliśmy w minioną środę po zamknięciu sesji poniżej wsparcia w postaci linii trendu z 2017 roku. W trakcie tej samej sesji przełamany został poziom horyzontalny na 1.5770.

Wracając do chwili obecnej, wciąż czekam na ponowne test nowego oporu, na 1.5770. Może się to nigdy nie zmaterializować, ale gdy para handlowana jest zaledwie 50 pipsów powyżej kluczowego wsparcia na 1.5620, potencjalny zysk nie jest w tej chwili wart ryzyka.

Kolejną kwestią jest odległość między piątkowym zamknięciem a 10 i 20 EMA. Jak być może wiesz, używam tych dwóch średnich kroczących do przedstawienia średniej ceny. Jeśli rynek odsuwa się od nich znacznie, odkładam wejście na później.

Przy 150 pipsach oddzielających 10 i 20 EMA od piątkowego zamknięcia, tak właśnie jest w tym przypadku. Mają to na uwadze, jeśli dojdzie do zamknięcia dnia poniżej 1.5620, mogę rozważyć wejście w pozycje krótką. Jedna ponownie, wszystko zależy od tego, gdzie w tym czasie znajdą średnie kroczące z 10 i 20 okresów.

Kluczowe wsparcie poniżej 1.5620 wypada na 1.5480. Jednym z powodów, dla których podoba mi się EURAUD, jest dokładność tych poziomych poziomów. Ułatwia to określanie wejść, zarówno początkowych, jak i kolejnych (w przypadku piramidowania), jeśli jest to twój styl handlu.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here