Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.

EUR/USD

EUR/USD oddał w ubiegłym tygodniu część zysków z 400 pipsowego wzrostu. Mimo niedawnych spadków, para wciąż utrzymuje się nad kluczowym wsparciem przy 1.0820, które odgrywało ważną rolę między majem, a czerwcem.

Z tego powodu możemy być świadkami lekkich wzrostów w nadchodzących sesjach. Moje ogólne nastawienie pozostaje jednak spadkowe odkąd para przełamała w dniu 23 października, dolne ograniczenie kanału, które stanowiło wsparcie.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Niedawne wsparcie siedmiomiesięcznego kanału wzrostowego przy 1.1240 będzie teraz stać na drodze ewentualny wzrostom. Jednak moje ogólne nastawienie pozostaje niedźwiedzi, dopóki cena zamyka się pod tym poziomem.

Obecnie traderzy mogą obserwować, czy cena nie zamknie się poniżej 1.0820, co byłoby sygnałem do dalszych spadków. Najbliższe wsparcia widać na poziomie 1.0660 i 1.0470.

EURUSDDaily_New

GBP/USD

GBP/USD nie poradził sobie tak dobrze jak para z euro i między poniedziałkiem, a piątek stracił 330 pipsów. Nastąpiło to po dwutygodniowym rajdzie byków z początku grudnia.

Mimo, że ubiegłotygodniowa wyprzedaż nie spowodowała zamknięcia poniżej grudniowego dołka przy 1.4890, to zyski z ostatnich dwóch tygodni zostały utracone. Może to doprowadzić do dodatkowej presji wyprzedaży na nadchodzący tydzień.

Lepszym pomysłem dla tradera może jednak być sprzedaż funta szterlinga kwotowanego z jenem japońskim, ale o tym później.

Para powinna znaleźć opór przy 1.4980 gdyby doszło do testu tego obszaru. Na przeciwległym biegunie, presja kupujących powinna się pojawić nieopodal poziomu 1.4740.

GBPUSD-support-and-resistance

AUD/USD

AUD/USD pozostaje na szczycie mojej listy obserwowanych par po tym jak bykom nie udało się pchnąć ceny wyżej w wyniku pamiętnej podwyżki stóp procentowych przez Fed.

W zeszłym tygodniu wspominałem o kanale spadkowym, w którym cena utrzymuje się od października ubiegłego roku. Formacja ta podpowiada, że spadki mogą być kontynuowane, ale daje też dobry pogląd na kierunek w 2016 roku.

Jest jeden kluczowy poziom, który stoi na drodze 800-pipsowemu spadkowi. Jest to linia trendu ciągnąc się od dołka z wrześnie na poziomie 0.6900, która była testowana dwukrotnie od czasów jej powstania i może ona oferować okazję do wejścia w pozycje krótkie po zamknięciu się pod nią.

Takie zamknięcie naraziłoby kluczowe wsparcie przy 0.6900. Po jego przełamaniu, nic nie stoi cenie na drodze aż do poziomy 0.6350.

AUDUSD-descending-channel1

GBP/JPY

Po przełamaniu 14-miesięcznej linii trendu, na której byliśmy skupienie od miesięcy, GBP/JPY zwiększył zakres spadków o około 400 pipsów w zeszłym tygodniu.

Poziom, który należy mieć na oku to 180.50, gdzie cena zamknęła się w ubiegłym tygodniu. Był to poziom wrześniowego dołka i może on utrzymać cenę na początku nowego tygodnia. Nic nie stoi na drodze cenie, aż do poziomu 175.00, a następnie 169.50.

Należy mieć na uwadze, iż istnieje duża szansa, że akcja cenowa przez ostatnie 14 miesięcy tworzy formację głowy z ramionami. Jeśli tak, rzeczywiście się dzieje, traderzy mogą liczyć na ewentualny ruch mierzony o zakresie 1500 pipsów, do poziomu 165.60.

GBPJPY-technical-break


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here