Naga MarketsPrice action na EURUSD, GBPUSD, EURNZD, EURJPY oraz XAUUSD (złoto), 20 - 24 styczniaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD zakończył ubiegły tydzień w krytycznym obszarze wsparcie. Od tygodni omawiamy ten region, który rozciąga się od 1,1070 do 1,1080.

Zwróć uwagę, że stanowi on przecięcie kluczowego poziomu horyzontalnego oraz wsparcia kanału wzrostowego biegnącego od dołka z 2019 r.

Oznacza to, że sprzedający na EURUSD muszą doprowadzić do zamknięcia sesji pod tym obszarem, aby odsłonić poziomy znajdujące się niżej. Jednym z takich poziomów jest 1,0990.

Jednak wszystko zależy od konfluencji wsparcia na poziomie 1,1070/80. Dopóki obszar ten pozostaje nienaruszony jako wsparcie, próba sprzedawanie EURUSD może nie być najlepszym pomysłem.

Kluczowy opór na nadchodzący tydzień wypada na poziomie 1,1200, który stanowi górne ograniczenie kanału spadkowego. Formacja ta zaczęła się tworzyć w styczniu ubiegłego roku.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD zakończyła ubiegły tydzień niedźwiedzią formacją objęcia. W piątek omówiłem ten sygnał oraz linię trendu z listopada 2019 r. widoczną na poniższym wykresie.

Po tym, jak kurs funta do dolara zakończył tydzień, odwrócenie na spadki nie byłoby dla mnie zaskoczeniem. Jednakże, sprzedawcy muszą najpierw poradzić sobie z kilkoma krytycznymi obszarami wsparcia.

Strefa wsparcia przy 1,2980 nie będzie łatwa do pokonania. To samo mogę powiedzieć o wsparciu kanału wzrostowego, które rozciąga się od najniższego dołka z 2019 r.

Z tego powodu uważam, że sprzedający na GBPUSD muszą zachować ostrożność, przynajmniej do momentu, w który sesja zamknie się poniżej niektórych z tych obszarów wsparcia.

EURJPY

Kurs EURJPY może być walorem wartym do obserwowania w nadchodzących tygodniach. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zauważalna będzie dalsza deprecjacja euro.

Najbardziej interesuje mnie ewentualne zamknięcie pod wsparciem kanału wzrostowego, które wypada w pobliżu 121,00. Takie wybicie odsłoniłoby znajdujące się niżej poziomy, w tym 119,20.

W nadchodzącym tygodniu region przy 122,60 może nadal przyciągać sprzedających. Nie jestem jednak zainteresowany sprzedażą tutaj bez jakiegoś niedźwiedziego sygnału, takiego jak pin bar lub formacja objęcia (outside bar).

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURNZD

Kurs pary walutowej EURNZD wygląda zachęcająco na nadchodzący tydzień. Występuje tu łącznie kilka rzeczy.

Pierwsza z nich to krótkoterminowy kanał wzrostowy, który widać na poniższym wykresie. Zamknięcie dnia pod wsparciem tej formacji sygnalizowałoby osłabienie, a także odsłaniało kolejne kluczowe wsparcie w pobliżu 1,6560.

Drugi czynnik na EURNZD utworzył się w ramach wykresu tygodniowego. Wspomniałem o tym w zamieszczonym na końcu wpisu wideo, jednak niedźwiedzi pin bar na interwale tygodniowym wskazuje na kontynuację osłabienia tej pary.

Co więcej, 50% zniesienie tego pin bara (między 1,6800 a 1,6830) może zaoferować w tym tygodniu wejście w pozycję krótką.

XAUUSD (Złoto)

Złoto (XAUUSD) spędziło większość roku 2020 w konsolidacji. Nie powinno to jednak dziwić częstych czytelników moich analiz. Wiemy bowiem, że złoto cofa się po niewiarygodnym rajdzie, który zmaterializował się wraz zamknięcie z 23 grudnia ponad konfluencją oporu przy 1480.

Nasze cele dla tego ruchu obejmowały poziom 1515 oraz 1550. Złoto oba te cele osiągnęło w ciągu kilku dni od wybicia. Zatem, nie ma nic dziwnego w oczekiwaniu na tym instrumencie jakiejś konsolidacji.

Wielu z was prosiło o aktualizację złota, dlatego włączam ją do dzisiejszej prognozy. Zobacz poniższe wideo, aby poznać wszystkie szczegóły.

Szczerze mówiąc, nie widzę tu wiele do zrobienia. Myślę też, że pary takie jak EURUSD i EURNZD mogą zaoferować lepsze możliwości w najbliższym czasie.

Mając to na uwadze, jeśli widzimy, że XAUUSD znajduje się powyżej ostatnich szczytów w pobliżu 1560 możliwe, iż zobaczyć kolejny rajd do oporu przy 1580. Alternatywnie, ruch spadkowy pod 1535 otworzyłby drzwi do poziomu 1515.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here