Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EUR/USD wydaje się być gotowa na kolejny ruch do wsparcia przy 1,1110.

Wyprzedaż na głównej parze walutowej zaczęła się od niedźwiedziego pin bara testującego kluczowy opór przy 1,1260. Jednakże najbliższy opór znajduje się niżej, przy 1,1170 i może on napotkać presję sprzedających w przypadku re-testu.

Z drugiej strony, jeśli cena dotrze do wsparcia przy 1,1110 możemy się tam spodziewać powrotu kupujących.

Ruch do kolejnego kluczowego wsparcia przy 1,1030 będzie możliwy po zamknięciu dnia pod 1,1110. Z kolei zakończenie sesji powyżej 1,1260 negowałoby niedźwiedzią perspektywę dla Eurodolara.

Para walutowa EUR/USD wydaje się być gotowa na kolejny ruch do wsparcia przy 1,1110

GBPUSD

Para walutowa GBP/USD osuwa się od 9 dni i nadal pozostaje słaba. W obecnym tygodniu będę obserwował obszar przy 1,2800, który może działać jako nowy opór.

Sprawdzę także jak para reaguje na wsparcie przy 1,2700. Obszar ten służył jako pivot między grudniem a styczniem. Jest to również dołek swingu z października 2018 roku. Niżej znajduje się kilka wieloletnich dołków w pobliżu 1,2480.

Tylko zamknięcie notowań z powrotem powyżej obszaru przy 1,2800 negowałoby moje niedźwiedzie nastawienie dla GBPUSD. Tak długo jak poziom ten sprawdza się w roli oporu, nadal będę skłaniał się ku pozycjom krótkim.

Para walutowa GBP/USD osuwa się od 9 dni i nadal pozostaje słaba

EURJPY

W ubiegłym tygodniu na parze walutowej EUR/JPY kupującym udało się utrzymać notowania ponad obszarem wsparcia przy 122,60. Obecnie trwa impas między kupującymi, a sprzedającymi.

Dopóki poziom 122,60 pozostaje nienaruszony jako wsparcie, para walutowa EUR/JPY pozostaje podatna na odbicia intraday.

Jednakże para pozostaje w trendzie spadkowym, a zatem nadal preferuję jedynie sprzedaż na kluczowych poziomach oporu. Zobaczymy, czy EURJPY domknie lukę w regionie 124,50. To wzbudziłoby moje zainteresowanie krótką pozycją.

Alternatywnie, jeśli sesja zamknie się poniżej ceny zamknięcia z 3 stycznia na poziomie 122,60, otwarta zostanie droga do wsparcia przy 119,00.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

W ubiegłym tygodniu na parze walutowej EUR/JPY kupującym udało się utrzymać notowania ponad obszarem wsparcia przy 122,60

GBPNZD

Na parze walutowej GBPNZD zająłem wcześniej pozycję krótką, jednakże nie zamierzam dodawać do tej pozycji chyba, że dzień zamknie się pod wsparciem klina blisko 1,9470.

Taki scenariusz otwierałby drogę do następnego kluczowego wsparcia na 1,9050. Kolejnym celem dla spadków może być wsparcie w regionie 1.8650. Pamiętaj jednak, że ruch o takim zasięgu może potrwać tygodnie.

Natur formacji klina sprawia, że para GBPNZD w ciągu kolejnego tygodnia lub dwóch, będzie wreszcie zmuszona do podjęcia ruchu kierunkowego.
Na parze walutowej GBPNZD zająłem wcześniej pozycję krótką, jednakże nie zamierzam dodawać do tej pozycji chyba, że dzień zamknie się pod wsparciem klina blisko 1,9470

Złoto

Fałszywy ruch na złocie w zeszłym tygodniu wydaje się wskazywać na spadek w tygodniu obecnym.

Kiedy 25 kwietnia pisałem na temat złota, rynek odchodził od wsparcia w postaci linii trendu. Kilka tygodni później przetestowany został opór przy 1290 (linia trendu).

Poniedziałkowe zamknięcie powyżej oporu sugerowało ruch wzrostowy. Jednak czwartkowa wyprzedaż była mniej niż przekonująca. Pokazało to, jak duża podaż była dostępna poniżej 1300.

Tak agresywne cofnięcie nie jest tym, co chcesz zobaczyć, jeśli myślisz o zakupie na danym rynku.

Złoto wróciło pod opór w piątek, a zatem wybicie górą okazało się fałszywe. To z kolei wystarczy, by przekonać mnie, że prawdopodobny jest ruch na niższe poziomy.

Jednak sprzedawcy nadal muszą rozprawić się ze wsparciem w postaci linii trendu wzrostowego przy 1270/5, jeśli zamierzają spychać ceny w dół. Tak długo, jak poziom ten pozostaje nienaruszony na zamknięciach dnia, złoto pozostaje podatne na rajdy intraday.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1270/5 odsłoniłoby kolejne kluczowe wsparcie blisko 1240.

Fałszywy ruch na złocie w zeszłym tygodniu wydaje się wskazywać na spadek w tygodniu obecnym


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here