Naga MarketsKurs EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/CAD oraz VET/USD, 20-24 lipca 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/CAD oraz VET/USD do 24 lipca 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EUR/USD

Byki na parze walutowej EUR/USD zakończyły imponujący tydzień. Po raz pierwszy wspomniałem o tym kanale spadkowym 29. czerwca, a posłużył on również jako bycza formacja flagi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zamknięcie 6. lipca ponad górnym ograniczeniem formacji potwierdziło wybicie i odsłoniło opór na poziomie 1,1350. Jest to obszar, o którym wspomniałem w ubiegłotygodniowej analizie.

Zgodnie z przewidywaniami, kurs pary walutowej EUR/USD wybił we wtorek ponad 1,1350, co otworzyło drzwi do punktu startowego kanału przy 1,1420.

Zwróć uwagę, jak podczas środowej sesji uformowała się świeca wyglądająca na niedźwiedziego pin bara. Jednakże, jak powiedziałem w środę członkom forum DPA, nie była to dobra okazja do sprzedaży.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, środowa sesja tak naprawdę zakończyła się ponad wtorkowymi maksimami wtorku, co wskazuje, że kupujący nadal kontrolowali rynek.

Ścieżka notowań euro na najbliższy czas będzie zależeć od tego, jak otworzy się poniedziałkowa sesja. Jeśli EUR/USD utrzyma się powyżej 1,1420 możliwe, że zobaczymy szybki ruch do 1,1500.

Jeśli tak się nie stanie, prawdopodobnie zobaczymy więcej konsolidacji powyżej 1,1350.

Pozostaję tu w pozycji długiej z poziomu 1,1299 i będę utrzymywał tę pozycję tak długo, jak długo wytrzymuje wsparcie przy 1,1350.

GBP/USD

Para walutowa GBP/USD jest znacznie mniej atrakcyjna niż jej odpowiednik z euro. Wsparcie na tej parze nadal stanowi obszar przy 1,2530.

Zwróć uwagę, jak w zeszłym tygodniu sprzedający kilka razy próbowali pokonać 1,2530, ale kupujący nie ustępowali. To pozostawia nas w podobnej sytuacji w nadchodzącym tygodniu.

Potrzeba tu zamknięcia dnia ponad obszarem oporu przy 1,2640, aby odsłonić strefę w okolicach 1,2800.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1,2530 wskazywałoby na słabość i eksponowało wsparcie kanału tuż poniżej 1,2400.

EUR/GBP

O parze walutowej EUR/GBP pisałem 16. lipca. Ten post skupiał się głównie na czymś, co wydaje się być fałszywym wybiciem pod długoterminową linię trendu.

Zwróć uwagę, jak para EUR/GBP zamknęła się poniżej tej linii trendu 7. lipca. Jednakże, zeszłotygodniowy rajd sprawił, że para ponownie wróciła ponad ten poziom.

Jak często mówię, fałszywe wybicie jednego z ograniczeń formacji często powoduje wydłużony ruch w przeciwnym kierunku.

Rzeczywiście, notowania EUR/GBP odbiły od wsparcia w postaci (nowej) linii trendu w pobliżu 0,9050 w zeszłym tygodniu. Jednak kupującym nie udało się doprowadzić do zamknięcia dnia powyżej 0,9100. Jest to poziom oporu, który wskazałem w zeszłym tygodniu.

W tym tygodniu będę obserwować, czy kupujący zdołają doprowadzić do zamknięcia notowań EUR/GBP powyżej 0,9100, a następnie 0,9150. Jeśli tak się stanie, myślę, że rynek może zmierzać w kierunku 0,9300.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia poniżej 0,9050/70 sygnalizowałoby słabość i negowało całą koncepcję.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

EUR/CAD

W zeszłym tygodniu EUR/CAD rozegrał się dla nas perfekcyjnie. Jak wspominałem w ubiegłotygodniowej analizie, przełamanie ponad opór klina mogłoby celować w poziom 1,5530. Dokładnie tak się stało w zeszłym tygodniu.

Zwróć uwagę, jak notowania EUR/CAD utknęły na poziomie 1,5530 po wybiciu ponad opór klina w poniedziałek.

Przyszły kierunek pary będzie zależał od tego, czy kupujący zdołają pokonać 1,5530 na zamknięciach sesji. Jeśli tak, możliwe że zobaczmy, jak kurs euro do dolara kanadyjskiego testuje szczyt kanału wzrostowego.

Z drugiej strony, jeśli wsparcie przy 1,5370 zawiedzie, istnieje szansa, że zobaczymy ruch notowań EUR/CAD w kierunku wsparcia przy 1,5000.

VET/USD

Po raz pierwszy omawiałem VeChain 26. czerwca, kiedy VET/USD znajdował się na poziomie 0,0088.

Do 8. lipca VET  handlowany był powyżej 0,02, co stanowi 150-procentowy wzrost w nieco ponad tydzień. Pisałem nawet o wybiciu oporu klina 1. lipca, kiedy kurs nadal znajdował się poniżej 0,01.

Jeśli przegapiłeś te dwa posty, VeChain zdaje się przygotowywać do następnego rajdu powyżej 0,02.

Zwróć uwagę, jak VET/USD utrzymuje się ponad wsparciem przy 0,017 na zamknięciach dnia i nadal wywiera presję na opór przy 0,02.

Zwróć również uwagę na spadek wolumenu podczas konsolidacji. To pozytywny znak, ponieważ ilustruje konsensus między kupującymi a sprzedającymi wskazujący na to, że nowa wycena VeChain jest uzasadniona.

Jak wspomniałem w dzisiejszym wideo (pod analizą), zamknięcie dnia powyżej 0,02 odsłoniłoby poziom 0,028.

A ewentualne wybicie powyżej 0,028 wprowadziłoby ceny VET w tryb odkrywania, ponieważ w obecnym modelu ekonomicznym jeszcze nie znalazły się na tak wysokich poziomach

Dla przypomnienia, zainwestowałem w VeChain (nie traduje tym instrumentem), ponieważ uważam, że długoterminowa aprecjacja znacznie przewyższy wszelkie krótkoterminowe zyski z handlu tym aktywem.

Zastrzeżenie: Zajmuję długą pozycję w VeChain.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here