Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDJPY, NZDUSD, XAUUSD, 20 - 24 kwietnia 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EURUSD, GBPUSD, USDJPY, NZDUSD oraz XAUUSD do 24 kwietnia 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Kurs EURUSD zbliża się do końca ogromnej formacji. Wieloletni klin widoczny poniżej omawiałem 14 kwietnia i ponownie 16 kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Moim zdaniem jest to najbardziej decydująca formacja w historii euro.

Dolna część klina zaczyna się od rekordowo niskiego poziomu euro tuż poniżej 0,8300. Wszelkie ceny dla EURUSD przed 1999 r. są w rzeczywistości ważonymi danymi z koszyka walut przed euro.

Jak wspomniałem w prognozie wideo, spodziewam się wybicia w dół. Mogę się mylić, ale już zacząłem budować pozycję na krótką.

Jeśli chodzi o krótkoterminowy obraz EURUSD, w tym tygodniu może zmierzać do oporu przy 1,0900, a także wsparcia na 1,0700.

Pierwszy poziom stanowi krótkoterminowa linią trendu biegnąca od tegorocznych minimów, podczas gdy 1,0700 znajduje się blisko dolnego ograniczenia wieloletniego klina z wykresu umieszczonego wyżej.

GBPUSD

W porównaniu do EURUSD, na parze walutowej GBPUSD nie dzieje się zbyt wiele. Notowania nadal poruszają się w wąskim zakresie, tym razem od 1,2450 do 1,2600. Co więcej, brakuje tutam momentum.

Pewnie, widzieliśmy wzrost GBPUSD od historycznego dołka, ale nie jest to coś, co nazwałbym momentum nadającym się do rozegrania. Poza tym nie widzę formacji, która byłaby warta mojego czasu.

Porównaj to, co dzieje się poniżej, z powyższymi wykresami EURUSD, a zobaczysz, o co mi chodzi. Dopóki na GBPUSD nic się nie zmieni, zostawię tę parę w spokoju i skupię swoją uwagę gdzie indziej.

USDJPY

Jeśli traderzy myślą, że wykres miesięczny EURUSD zamieszczony wcześniej wprowadza kluczowy moment dla euro, poniższy wykres USDJPY sprawi, że zakręci ci się w głowie.

Teraz, żeby być uczciwym, widziałem już wcześniej tę formację na interwale miesięcznym.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z analizą techniczną, trzy zacienione pola na powyższym wykresie ilustrują coś, co może być dwudziestoletnią formacją głowy i ramion.

Dlaczego więc wcześniej nie mówiłem o tym wzorcu?

Szczerze mówiąc, trudno mi było uwierzyć, że USDJPY doceni to tak bardzo, zwłaszcza biorąc pod uwagę typowy status jena jako bezpiecznej przystani.

Jednak tym razem USDJPY może wyglądać inaczej. Spójrz tylko na ostatnie wydarzenia.

Indeks S&P 500 spadł z około 3400 do 2200 między 20 lutego a 23 marca. Bez wątpienia, był to ogromny ruch.

Widzieliśmy początkową wyprzedaż ze strony USDJPY, ale zgadnij, gdzie tak zwana para wrażliwa na ryzyko zakończyła dzień 23 marca? Zaledwie 60 pipsów poniżej szczytu z 20 lutego. Zatem, indeks S&P stracił ponad 30%, a para walutowa USDJPY osunęła się o 60 pipsów?

Coś jest nie tak.

Zasadniczą kwestią jest to, iż w mojej ocenie na USDJPY możliwy jest wzrost notowań, szczególnie jeśli rynek przekroczy górne ograniczenie wieloletniego klina, który widzimy powyżej. Jeśli tak się nie stanie, wszystkie zakłady na wzrost kursu USDJPY mogą być wyłączone.

Jednak w krótkim okresie sprowadza się to do tego, czy kupujący zdołają dalej wspierać parę powyżej 106,90. Wybicie w dół odsłoniłoby 105,50 do 106,00.

Alternatywnie, trwałe wybicie powyżej 109,30/50 zasygnalizuje siłę i ponownie odsłoni ostatnie maksima powyżej 111,00.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD kontynuowała konsolidację w zeszłym tygodniu. Pisałem o potencjale sprzedaży dolara nowozelandzkiego po wyższych cenach, ale jak zawsze, timing jest kluczowy.

Ci, którzy gonili za spadkiem NZDUSD w zeszłym tygodniu, sparzyli się  lub przynajmniej zostali wytrząśnięci z pozycji krótkich podczas piątkowego rajdu.

Jestem zainteresowany ‘shortami’ na NZDUSD, ale dopiero wtedy, gdy zobaczymy jedną z dwóch rzeczy.

  1. Ponowny test konfluencji oporu w pobliżu 0,6200
  2. Trwałe wybicie pod wsparcie klina

Dopóki nie wydarzy się jedna z tych dwóch rzeczy, zamierzam pozostać na uboczu.

XAUUSD

Po agresywnym rajdzie, który rozpoczął się 20 marca, w piątek przyszedł w końcu czas na księgowanie części zysków na XAUUSD (złoto).

Notowania zamknęły się pod poziomem 1690, który może służyć jako opór w tym tygodniu. Jednak jak zawsze, kluczowe znaczenie ma poniedziałkowego otwarcie.

Jeśli 1690 nie popchnie złota na niższe poziomy, uważnie obserwuj obszar wsparcia między 1640 a 1650.

Pomimo piątkowej słabości nadal uważam, że niedźwiedzie muszą pozostać ostrożne.

Jasne, mogliśmy zobaczyć, że kruszec dalej słabnie, ale trend wzrostowy pozostaje nietknięty, co sugeruje, że kupowanie na spadkach to dobra droga.

To może się zmienić, ale dopóki tak się nie stanie, perspektywa średnio- i długoterminowa dla XAUUSD wygląda coraz bardziej byczo.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here