Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest JustinBennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD 

Kurs EURUSD przebił w zeszłym tygodniu istotny poziom wsparcia.

Możesz zobaczyć, jak obszar od 1.1030 do 1.1060 wspierał wspólną walutę od 1 sierpnia.

W sytuacji, gdy EURUSD znajduje się teraz poniżej tego obszaru na poziomie dziennego i tygodniowego zamknięcia, spodziewam się, że sprzedający będą bronić regionu jako nowego oporu.

Ponowny test na poziomie 1.1030/60 w tym tygodniu mógłby być okazją do otwarcia pozycji krótkich. Pamiętaj jednak, aby mieć oko na wsparcie w rejonie 1.0860/70. W tym miejscu przecina się dolne ograniczenie kanału spadkowego i horyzontalny poziom, który odgrywał kluczową rolę między październikiem 2016 roku a majem 2017 roku.

Pozostanę niedźwiedzi, dopóki EURUSD będzie utrzymywać się poniżej 1.1060 na zasadzie dziennego zamknięcia z celem 1.0860/70.

Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1.1060 mogłoby wskazać na potencjał wzrostów w okolice 1.1100 – oporu stanowiącego górne ograniczenie kanału spadkowego.

Kurs pary walutowej EURUSD

GBPUSD

W przeciwieństwie do EURUSD, GBPUSD ma trudności aby wybić z konsolidacji. Od 16 sierpnia para porusza się w trendzie horyzontalnym pomiędzy wsparciem 1,2100 a oporem 1,2300.

To zamknięcie powyżej 1.2100 16-go rozegrało się dla nas ładnie, ale od tego czasu akcja cenowa była tutaj mniej niż korzystna.

Jednak kanał spadkowy na poniższym wykresie może dać szansę w ciągu najbliższych dni. Nadal jestem przeciwny sprzedaży GBPUSD, biorąc pod uwagę, ile zasięg spadków, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach.

Ale aby zmienić tendencję na wzrostową, para ta musiałaby zamknąć dzień powyżej linii tendencji spadkowej stanowiącej górne ograniczenie kanału spadkowego.

Chcę również zobaczyć, że ostatnie dołki nieco powyżej 1.2000 dalej będą trzymać jako wsparcie. Jeśli tak się nie stanie, GBPUSD wybije niższy poziom, który byłby skierowany na region 1.1800.

Z drugiej strony, opór w pobliżu kanału odsłaniałby drogę do możliwych wzrostów w okolice 1,2380 i być może 1,2570.

Kurs pary walutowej GBPUSD

USDJPY

Miejmy nadzieję, że nowy miesiąc przyniesie przełom dla USDJPY. Podobnie jak wiele innych par walutowych, USDJPY konsoliduje się od kilku tygodni.

Obszar 106,80 służył jako opór, ponieważ para zamknęła się poniżej niego 2 sierpnia. Z drugiej strony zbiega się wsparcie w pobliżu 105,00, które przyciągnęło kupujących.

Dopóki ten zakres nie ulegnie zmianie, nie jestem zainteresowany handlem USDJPY.

Biorąc pod uwagę malejącą naturę tego wzoru, nie zdziwiłabym się, gdyby kupujący wywindowali cenę powyżej 106,80 regionu. Pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice 108,00

Ale dopóki to nie nastąpi, USDJPY pozostanie pod presją.

Kurs pary walutowej USDJPY

EURGBP

Kurs EURGBP nadal jest dla nas relatywnie dobry.

Połączenie niedźwiedziej tygodniówki i śróddziennej akcji na szczycie sprawiło, że pomyślałem, że EURGBP już niedługo spadnie.

Obszar 0.9180, o którym pisałem 19 sierpnia został przetestowany jako opór już 20 sierpnia. Dwa dni później para osunęła się poniżej poziomu 0,9090.

Jednakże, sprzedający od tego czasu utknęli powyżej obszaru wsparcia 0,9030/40.

Nadal jestem niedźwiedzi, podczas gdy EURGBP jest poniżej 0,9090 na bazie dziennego zamknięcia, ale chcę, aby sprzedający stosunkowo szybko wykupili 0,9030/40.

Zejście poniżej 0,9030/40 ujawniłoby niskie wartości z końca lipca na poziomie 0,8915.

Kurs pary walutowej EURGBP

AUDCAD

AUDCAD poświęca swój czas na przygotowanie się dla nas. Ale to jest w porządku. Nie mam nic przeciwko czekaniu na okazję. W rzeczywistości, najlepsze transakcje to zazwyczaj te, które wymagają najwięcej czasu na ustawienie.

Jestem stosunkowo neutralny na AUDCAD, bo tu wszystko może się wydarzyć.

Oczywiście, para ta wykazuje tendencję spadkową od początku ubiegłego roku, ale nawet ruchy korekcyjne (wyższe) na przestrzeni lat rozciągały się od 300 do 600 pipsów.

Ten malejący kanał również istnieje od dłuższego czasu.

I nic nie trwa wiecznie.

Nie lubię też sprzedawać AUDCAD, biorąc pod uwagę to, że od kwietnia para osunęła się już o 700 pipsów.

Dzienne zamknięcie powyżej oporu 0,9070 może przyciągnąć kupujących i otworzyć drogę do wzrostów w rejon 0,9230.

Z drugiej strony, pokonanie wsparcia poniżej 0,8900 byłoby oznaką ciągłej słabości.

Kurs pary walutowej AUDCAD


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar wkrótce po 4 zł? Złotówka o krok od rynkowej tragedii, twierdzi Wardyn (CMC Markets)
Następny artykułBessa na rynku akcji, WIG20 największym przegranym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here