Naga MarketsKurs euro EUR/USD, funta GBP/USD, dolara australijskiego (AUD/USD), dolara australijskiego AUD/USD, złota XAU/USD oraz ETH/BTC 2-6 listopada 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, dolara australijskiego, cenie złota oraz Ethereum i Bitcoinie do 6 listopada 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro (EUR/USD)

Kurs euro do dolara osunął się agresywnie w zeszłym tygodniu po nieudanym teście strefy przy 1,1950. Trzeba było być gotowym na taką ewentualność handlując w tym zakresie.

Prawdopodobny był także ruch w kierunku 1,1450, o czym wspominałem w ostatnich prognozach. Na razie to jest narracja, której zamierzam się trzymać.

Wybicie poniżej 1,1615 odsłoniłoby 1,1450, co jest zgodne z formacją niedźwiedziego objęcia jaka we wrześniu utworzyła się na wykresie miesięcznym.

Obszary przy 1,1450 to również konfluencja wsparcia, która może pchnąć Eurodolara w górę. Tam właśnie będę czekał.

Na razie jednak nie będę podejmował żadnych akcji z uwagi na wtorkowe wybory w USA, które z pewnością trochę namieszają.

Kurs funta (GBP/USD)

Wygląda na to, że kurs funta wybije w dół. Potencjalny niższy szczyt jaki się ostatnio uformował sugeruje ostatnio osłabienie, ale dopiero zamknięcie poniżej linii trendu z maja spowoduje odsłonięcie niższych poziomów.

Dwa takie poziomy wsparcia wypadają przy 1,2670 i 1,2520.

Alternatywnie, ruch ponad ostatni szczyt przy 1,3170 wskazywałby na siłę i otworzyłby drzwi do 1,3260.

Bardziej skłaniam się ku spadkom na parze walutowej GBP/USD, ale tylko wtedy, gdy sprzedający zdołają pokonać linię trendu z maja br.

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

O parze walutowej AUD/USD pisałem w czwartek.

Pomysł, że kurs dolara australijskiego może spaść niżej, jest prawdziwy, ale tylko wtedy, gdy sprzedający na koniec sesji zdołają przełamać 0,7020. Jak na razie, notowania utrzymują się powyżej tego kluczowego wsparcia.

Jeśli sprzedający zdołają wymusić zamknięcie poniżej 0,7020, otworzy to drzwi do poziomu 0,6830. Alternatywnie, ruch w górę i zamknięcie sesji ponad oporem kanału byłoby bycze.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

Cena złota (XAU/USD)

Złoto (XAU/USD) nadal konsoliduje ponad wsparciem przy 1850 dolarów za uncję. Obszar ten stanowi konfluencję kluczowego poziomu horyzontalnego oraz linii trendu, która rozciąga się od dołka z 12 sierpnia

Z drugiej strony, strefa w okolicach okrągłego poziomu 1900 dol. prawdopodobnie przyciągnie sprzedających.

Podsumowując, cena złota nadal wygląda na gotową do wzrostów.

Nie wiadomo jeszcze, czy wzrosty nastąpią w ciągu najbliższych kilku tygodni, czy w przyszłym roku, ale w dłuższej perspektywie cena złota prawdopodobnie będzie rosła.

Ethereum vs Bitcoin (ETH/BTC)

Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum wzrosły, odkąd po raz pierwszy napisałem o nich odpowiednio w maju i czerwcu.

Bitcoin kosztował 8828 USD, co do tej pory oznacza 50-procentowy wzrost, a Ethereum 243 USD, czyli 56-proc. umocnienie w stosunku do dzisiejszej ceny.

Mówiłem członkom DPA o tych inwestycjach dużo wcześniej, kiedy Bitcoin znajdował się w okolicach 7000 dolarów, a Ethereum nieco ponad 200 dolarów.

Jak powiedziałem wcześniej, traktuję kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i VeChain, jako inwestycje. Dzieje się tak ze względu na to, na jakim etapie cyklu się znajdują.

Zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy chce kupować i trzymać. Jeśli szukasz okazji do tradingu w przestrzeni kryptowalut, warto zwrócić uwagę na ETH/BTC. To jest Ethereum (ETH) kontra Bitcoin (BTC).

Wspomniałem o tej parze na Twitterze kilka miesięcy temu, gdy wybijała wieloletnią linię trendu spadkowego.

To wybicie doprowadziło do 62-procentowego wzrostu.

Od tego czasu notowania ETH/BTC cofnęły się o około 30 proc. w stosunku do obecnych cen.

Interesująca jest formacja, która kształtowała się od końca 2018 roku. Jeśli dojdzie do jej rozegrania, może to oznaczać 120-procentowy wzrost w stosunku do dzisiejszej ceny, który powinien mieć miejsce w 2021 roku.

Ponowny test obszaru wsparcia między 0,0246 a 0,0270 byłby bliższy 150-procentowemu wzrostowi. Do obliczenia obu celów używam ruchu mierzonego, który wypada przy 0,0650.

Pamiętaj tylko, że ETH/BTC może jeszcze spaść od pięciu do do trzynastu procent, zanim nakreśli dno.

Ruch wzrostowy z obszaru między 0,0246-0,0270 zacząłby kreślić prawe ramię czegoś, co mogłoby być ogromną formacją odwróconej głowy i ramion.

Zauważ też, że do potwierdzenia struktury potrzeba zamknięcia tygodnia ponad poziomem 0,0405.

Zastrzeżenie: zainwestowałem w Bitcoina, Ethereum i VeChain.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here