Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Od tygodni omawiam strefę przy 1,0990 na parze walutowej EURUSD. Występuje tam konfluencja wsparcia, gdzie kluczowy poziom horyzontalny przecina się ze wsparciem kanału wzrostowego.

W piątek obserwowaliśmy spadek EURUSD pod 1,0990, jednak kupujący wkroczyli tuż przed weekendem. Dzięki temu obszar przy 1,0990 pozostaje jak na razie nienaruszony w roli wsparcia.

Dopóki EURUSD utrzymuje się powyżej 1,0990, muszę respektować potencjał do wzrostów, być może do kluczowego oporu na 1,1070.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej obszaru 1,0990 zasygnalizowałoby osłabienie, a także odsłoniło dotychczasowe minima w pobliżu 1,0900.

Od tygodni omawiam strefę przy 1,0990 na parze walutowej EURUSD. Występuje tam konfluencja wsparcia

GBPUSD

Na parze walutowej GBPUSD nie działo się ostatnio zbyt wiele. Od czasu zamknięcia notowań powyżej 1,2770, co miało miejsce 16 października, para konsolidowała między tym poziomem a 1,2980.

Brak kierunku sprawił, że para walutowa GBPUSD była raczej mało atrakcyjna do handlu. Jednakże zamknięcia dnia ponad obszarem przy 1,2980 oznaczałoby koniec konsolidacji. Odsłoniłoby to także obszar 1,3170.

Z drugiej strony, zamknięcie poniżej 1,2770 otwierałoby drogę do 1,2570. Jednak na razie, GBPUSD potrzebuje więcej czasu, aby dać nam wyraźniejsze wyobrażenie o tym, gdzie para może zmierzać z obecnych poziomów.

Na parze walutowej GBPUSD nie działo się ostatnio zbyt wiele

NZDUSD

Od jakiegoś czasu czekamy na wybicie, na parze walutowej NZDUSD.

Kupujący próbowali tego dokonać ponownie w zeszłym tygodniu, ale ostatecznie nie udało im się doprowadzić do zamknięcia dnia powyżej kluczowego oporu na 0,6430/40.

Dopóki nie zobaczymy zakończenia dnia na NZDUSD powyżej 0,6430/40, obszar  ten będzie nadal przyciągał sprzedających.

Zamknięcie sesji powyżej 0,6430/40 utorowałoby drogę do poziomu oporu 0,6490. Ewentualnie, obniżka w tym lub w przyszłym tygodniu może nie natrafić na większe wsparcie aż do strefy przy 0,6320.

Od jakiegoś czasu czekamy na wybicie, na parze walutowej NZDUSD

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDCAD

Parę walutową AUDCAD omawiałem w ubiegłym tygodniu. Wtedy była mowa o tym, by obserwować czy nie dojdzie do zamknięcia pod wsparciem lub powyżej oporu formacji klina.

Możesz zobaczyć, jak para walutowa AUDCAD zamknęła się pod tym poziomem wsparcia w zeszły czwartek. Sprzedający bronili także nowego poziomu oporu w piątek.

Jak wspomniałem w zeszłym tygodniu, wybicie w dół odsłoniłoby sierpniowe minima tuż nad poziomem 0,8900.

Koncepcja ta pozostaje w mocy, tak długo jak AUDCAD na zamknięciach dnia utrzymuje się pod wsparciem klina.

Parę walutową AUDCAD omawiałem w ubiegłym tygodniu


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto

Podobnie jak w przypadku innych rynków, na złocie (XAUUSD) niewiele się ostatnio działo. Jednakże, konsolidacja nie będzie trwać wiecznie, a właśnie to widzimy od sierpnia.

Podoba mi się również sposób, w jaki złoto całkiem dobrze utrzymało swoją pozycję, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak agresywny był rajd między czerwcem a sierpniem.

Jednak nadal, potrzeba tu zamknięcia powyżej oporu klina przy 1490, aby położyć kres konsolidacji. Do tego czasu spodziewaj się niezdecydowania na XAUUSD.

Kluczowe wsparcie w tym tygodniu wypada przy 1450 lub tuż pod tym poziomem.

Podobnie jak w przypadku innych rynków, na złocie (XAUUSD) niewiele się ostatnio działo. Jednakże, konsolidacja nie będzie trwać wiecznie, a właśnie to widzimy od sierpnia.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here